Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vymazalo mi Win 7  (Přečteno 2096 krát)

janer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Vymazalo mi Win 7
« kdy: 03 Srpna 2013, 23:21:13 »
Zdravim, dnes som instaloval ubuntu, mal som na Cečku win7 a na Decku win8, pri instalacii ubuntu ma upozornil ze na disku je WIN 8 tak som myslel ze to chce nainstalovat na decko a cecko mi ostane tak, tak som zvolil nahradit win8.

ZMAZALO MI CELY DISK ani WIN7 ani WIN8 len ubuntu.

Tymto chcem iba upozornit na chybu?

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re:Vymazalo mi Win 7
« Odpověď #1 kdy: 04 Srpna 2013, 07:30:13 »
Při instalaci, co jste zadal jako nastavení při dělení disku? Nenechal jste Použít celý disk?
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

janek-m

  • Host
Re:Vymazalo mi Win 7
« Odpověď #2 kdy: 04 Srpna 2013, 08:50:25 »
.....pri instalacii ubuntu ma upozornil ze na disku je WIN 8 tak som myslel ze to chce nainstalovat na decko a cecko mi ostane tak, tak som zvolil nahradit win8. ZMAZALO MI CELY DISK ani WIN7 ani WIN8 len ubuntu.
Tymto chcem iba upozornit na chybu?

Ak ste v inštalátore Ubuntu zvolili možnosť "Nahradiť Windows za Ubuntu", tak v tom prípade je to tak, ako píšete. Je to aj uvedené pri tejto voľbe - niečo ako: "Týmto zmažete všetky vaše programy, dokumenty..... a dalšie programy Windows."

Bolo potrebné vybrať možnosť "Nainštalovať Ubuntu vedľa Windows", vo vašom prípade však tretiu možnosť "Niečo iné", nakoľko ste chceli nainštalovať Ubuntu na konkrétny oddiel D. http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD?redirect=1

Ak ste mali vo Windows dôležité dáta, tak už neostáva nič iné len vyskúšať TestDisk/PhotoRec na záchranu vymazaných dát: http://wiki.ubuntu.cz/syst%C3%A9m/datov%C3%A1%20%C3%BAlo%C5%BEi%C5%A1t%C4%9B/testdisk?redirect=1

janer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Vymazalo mi Win 7
« Odpověď #3 kdy: 04 Srpna 2013, 12:03:35 »
No len mna zmiatlo to ze tam pisalo iba o WIN 8 cize som neratal s tym ze mi zmaze aj win7. Data na win7 su uz asi navzdy stratene...  :-\ co uz moja chyba.

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re:Vymazalo mi Win 7
« Odpověď #4 kdy: 04 Srpna 2013, 13:09:16 »
Obnova smazaných dat se dá provést přes nějaké LiveCD s aplikací TestDisk (například SystemRescueCD nebo Parted Magic).
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

janer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Vymazalo mi Win 7
« Odpověď #5 kdy: 04 Srpna 2013, 13:28:26 »

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re:Vymazalo mi Win 7
« Odpověď #6 kdy: 04 Srpna 2013, 13:43:21 »
Tak to nevím. Pokud to nenalezlo smazané oddíly, tak to asi Ubuntu přemazalo. Obávám se, že záchrana Windows 7 bude už asi velmi těžká. Pokud chcete Windows 7 (máte instalační disk) a Ubuntu, tak nejdřív nainstalujte Windows a potom Ubuntu. Udělejte si pro každý jeden oddíl, jeden oddíl na data, jeden na swap, případně jeden na home.
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

janer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Vymazalo mi Win 7
« Odpověď #7 kdy: 04 Srpna 2013, 13:50:02 »
No ako som prehladaval tie zlozky v tom testdisk tam som tam nic s windowsom nevidel, ubuntu mi asi spojilo rozdelene disky do jedneho a cele to prepisalo...

janek-m

  • Host
Re:Vymazalo mi Win 7
« Odpověď #8 kdy: 04 Srpna 2013, 18:20:43 »
A PhotoRec ? (na WIKI v spodnej časti).Ten by mal dokázať vytiahnuť dáta aj z preformátovaného disku. Je to však práca na dlhé hodiny.

janer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Vymazalo mi Win 7
« Odpověď #9 kdy: 04 Srpna 2013, 20:20:12 »
skusal som aj ten photorec, no zas moc nie som skuseny v tychto programoch cize som to tak amatersky prebehol podla navodu ale nic, kaslat uz na to do buducna uz aspon budem vediet ze ked pise win8 mysli tym cely disk  ::)

Entony

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Vymazalo mi Win 7
« Odpověď #10 kdy: 09 Srpna 2013, 10:46:10 »
Stal se mi obdobný problém :(, využívám tedy tohoto příspěvku...
Jsem nový uživatel, instaloval jsem Ubuntu na rozdělený disk s WIN XP. V době instalace mi nedošlo, že to nejsou "dva fyzické disky" a že instací dojde k jejich spojení/přeformátování??.
Původně C: system, D: data - oba NTFS.
Mám šanci na záchranu dat?

Entony

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Vymazalo mi Win 7
« Odpověď #11 kdy: 09 Srpna 2013, 12:40:21 »
Ještě doplňuji k předchozímu:
Potřebuji zachránit pouze jeden soubor z několika 1000.

janek-m

  • Host
Re:Vymazalo mi Win 7
« Odpověď #12 kdy: 09 Srpna 2013, 13:10:57 »
V podstate už v tomto vlákne bol navrhnutý postup - použiť PhotoRec. Už sa tu riešili podobné prípady a tento program dokázal z preformátovaného disku vytiahnuť množstvo dát. Alebo je tu aj druhá možnosť pre menej skúsených - navštíviť  servis.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.