Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Acer Aspire E1-531 - jakou distribuci zvolit?  (Přečteno 2491 krát)

mrakomor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Acer Aspire E1-531 - jakou distribuci zvolit?
« kdy: 12 Srpna 2013, 21:14:15 »
Zdravím,

jakou verzi Ubuntu zvolit na aspire e1-531? 12.04. nebo 13.04? A mám nainstalovat 32 nebo 64bit?

Díky za odpověď

Specifikace PC zde: http://www.mironet.cz/acer-aspire-e153110002g50mnks-156quot-led-intel-1000m-18ghz-2gb-ddr3-500gb-intel-hd-dvdrw-linux-vyprodej+dp186064/

Samms

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
Re:Acer Aspire E1-531 - jakou distribuci zvolit?
« Odpověď #1 kdy: 12 Srpna 2013, 21:45:43 »
LTS - tedy stabilní verzi volíš podle svých zkušeností - ne podle PC. Takže pokud začínáš - 1000% LTS. Pokud jsi pokročilý - s Linuxem si hraješ jako s legem - tak si klidně hazarduj... A bitový rozsah souvisí s PC jen tak - zdali máš rozšířenou sadu instrukcí. Ale to  ještě neznamená, že 64bit využiješ. To je jen na tobě. Jak jsem tu již někde psal - kdyby chráněný režim začínal od 16bit registrů, mě by to stačilo... Zda-li ty to využiješ, to my nemůžeme čuchat. Je ale otázkou, proč si pak kupovat procesor s rozšířenou sadou... Faktorem chráněného režimu je využití celého registru - je to totéž jako s disky a sektory. Aby jsi nemusel číst soubory po bytech, utvoříš skupinu - sektor. Aby se v jednom sektoru nesmíchal konec jednoho a začátek druhého souboru, musí se konce souborů donullovat do velikosti sektoru. Totéž je smyslem u chráněného režimu - využít celý registr - a ne jen část 16bit, nebo 8bit - to je RT režim... Chráněný režim zajišťuje bezpečnost a vyšší efektivitu - rychlost,... Ovšem opět jako s disky - sní to více HDD (v tomto případě RAM a CPU), zvýší to fragmentaci (díry nevyužitého místa) atd. Proto nevítám tento druh modernizace. Chráněný režim je fajn - ale hranice by měly být... Ještě bych ti mohl zamotat hlavu sectory a senctory. Vyšším 8bit registrem a nižším atd. :)

Jinak není nad to si železo sestavit - tyhle notebooky... :)

EDIT://Tadeáš Pařík: Uživatel se bude krotit! Nebudu akceptovat výroky, že něco je či není debilní... To si zkoušej doma, ne tady.
« Poslední změna: 12 Srpna 2013, 22:09:58 od Tadeáš Pařík »

Rover623

Re:Acer Aspire E1-531 - jakou distribuci zvolit?
« Odpověď #2 kdy: 12 Srpna 2013, 23:25:16 »
Na tohle bych dal 12.04 LTS v 64bit

mrakomor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:Acer Aspire E1-531 - jakou distribuci zvolit?
« Odpověď #3 kdy: 13 Srpna 2013, 17:02:48 »
Díky za radu, dám na ni.

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Acer Aspire E1-531 - jakou distribuci zvolit?
« Odpověď #4 kdy: 13 Srpna 2013, 18:57:35 »
Citace
Jinak není nad to si železo sestavit - tyhle notebooky... :)
Já si PC stavil ale už bych tu těžkou nepřenositelnou bednu abych měl rok lepší FPS nechtěl.

Myslím si, že máš nějaký psychologický problém, ale přenášet ho na druhé od tebe není hezké.

Samms

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
Re:Acer Aspire E1-531 - jakou distribuci zvolit?
« Odpověď #5 kdy: 13 Srpna 2013, 19:08:13 »
Tezky? Tedy ten muj neni o moc tezsi, nez robusnejsi notebook. Leda tak objemny - ovsem ten vykon za to stoji. A predevsim - vse si opravim sam. Mohu se o nej starat - cistit ho, pridavat si HW, a sroubovat a sroubovat... Muzu si vytahnout ROM pamet a prepsat ji. Proste tech moznosti... :) Zatim me ani omylem neomrzelo se v tom strachat...

Myghael

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
  • Si vis pacem, para bellum.
    • FantasyWiki
Re:Acer Aspire E1-531 - jakou distribuci zvolit?
« Odpověď #6 kdy: 13 Srpna 2013, 19:11:51 »
Citace
Jinak není nad to si železo sestavit - tyhle notebooky... :)
Já si PC stavil ale už bych tu těžkou nepřenositelnou bednu abych měl rok lepší FPS nechtěl.

Myslím si, že máš nějaký psychologický problém, ale přenášet ho na druhé od tebe není hezké.

No vidíš a já si nedávno postavil na doma server co má 100 kg a podobu metrové ocelové krychle. :D Tahat s sebou bednu je na h***o, ale notebook není vždycky řešení. Notebook je přenosný počítač, ne univerzální náhrada stolního počítače (byť většině uživatelů dostačuje nebo vyhovuje).

Tezky? Tedy ten muj neni o moc tezsi, nez robusnejsi notebook. Leda tak objemny - ovsem ten vykon za to stoji. A predevsim - vse si opravim sam. Mohu se o nej starat - cistit ho, pridavat si HW, a sroubovat a sroubovat... Muzu si vytahnout ROM pamet a prepsat ji. Proste tech moznosti... :) Zatim me ani omylem neomrzelo se v tom strachat...
Jo, to mám taky rád. :D A hlavně do žádného notebooku bych nenarval dvě floppyny kvůli 2.88 MB a LS120... Přeci jenom halda USB haraburdí okolo notebooku činí notebook hůře přenositelným. To si to radši namontuju do serveru a notebook použiju jako vzdálenou konzoli.
Lenovo ThinkPad R61 8918DFG Intel Core2Duo T8100 2,1 GHz, 4 GB DDR2-667, Intel 965PM, nVidia NVS140M, Hitachi 160 GB SATA2, Ubuntu Server 14.04.2 LTS x86_64, Xfce + Gnome Classic + awesome
Na serverech Debian Stable x86_64 (doma) nebo AlexanderaServer UNIX (v práci).
Všechny desktopy mám diskless + PXE boot ze serveru - běhá to cca. tak rychle jako klasický HDD.

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Acer Aspire E1-531 - jakou distribuci zvolit?
« Odpověď #7 kdy: 13 Srpna 2013, 19:21:50 »
Myšleno bylo domácí PC.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.