Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kde je v Ubuntu 12.04 uloženo rozložení ikon na Ploše?  (Přečteno 1428 krát)

Kouda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Kde je v Ubuntu 12.04 uloženo rozložení ikon na Ploše?
« kdy: 26 Července 2013, 21:33:11 »
Mám Asus 1225b, který občas po startu zamrzá. Po restartu jsou někdy ikony na ploše rozházené. Kdybych věděl, kde je uložené původní rozložení, udělal bych si kopii, abych nemusel pokaždé ikony přerovnávat. Budu moc vděčný za radu!!!

patapon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:Kde je v Ubuntu 12.04 uloženo rozložení ikon na Ploše?
« Odpověď #1 kdy: 02 Srpna 2013, 21:44:15 »
ikony sa nachadzaju v   /usr/share/app-install ,ale na ich stale udrziavanie asi potrebuejete nejaky program.alebo skuste zaskrtnut udrziavat zoradene,ked kliknete pravym na plochu.

mozno by pomohlo,/usr/share/app-install skopirovat niekde inde,a ked sa to zasa rozhade,tak mozno postaci len nahradit zalohu.
Ubuntu 18.04-64 Bit
Snivam otom,ze Linux bude mat plne podporavatelny Hardware,tak jako je tomu u Windowsu.

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:Kde je v Ubuntu 12.04 uloženo rozložení ikon na Ploše?
« Odpověď #2 kdy: 05 Srpna 2013, 20:47:47 »
Já vím, že to není produktivní reakce... v Ubu bych na plochu cpal ikony co nejmíň, protože snad není způsob jejich třídění a prostě na plochu ikony nepatří.

Obecně, na ploše ikony radši nemít, mít jich tam poskrovnu, aby se udržel přehled. Nacpat je do adresářů a třeba v Ubu použít screenlaty... a v KDE widgety.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Kde je v Ubuntu 12.04 uloženo rozložení ikon na Ploše?
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2013, 10:58:22 »
Já vím, že to není produktivní reakce... v Ubu bych na plochu cpal ikony co nejmíň, protože snad není způsob jejich třídění a prostě na plochu ikony nepatří.
Nejdriv sebrali gnome2 panely (na ikony paradni vec), ted bys chtel omezovat i plochu... kam podle tebe ikony patri? :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.