Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Výchozí nastavení MTU ubuntu  (Přečteno 9133 krát)

Rover623

Re:Výchozí nastavení MTU ubuntu
« Odpověď #25 kdy: 21 Srpna 2013, 12:10:36 »
Tak u mě projde sítí bez fragmentace mnohem větší hodnota než 1500, ale něco jsem zkusil, nastavil jsem na routeru místo 1500, těch 1492, nechal systém znovu načíst síťové parametry a nestačil jsem se divit, automatika nechala nastaveno 1500 i přes fakt, že hrdlo v routeru bylo nastaveno na 1492. V ten moment to začíná fragmentovat, systém totiž má nastaveno 1500, ale router zpracovává jen 1492.

Dobře, řekl jsem si, nefunguje to, systém nastavuje 1500 ať routeru nastavím cokoli. Jenže potom jsem zapnul Windows (XP a 7) a koukám, MTU nastaveno též na 1500. Kontroluji router, v něm pořád hodnota 1492, vytvářím tedy nové připojení a nechám systém znovu načíst parametry sítě a nic. Windows opět (stejně jako Ubuntu) nastavuje 1500, aby toho nebylo málo, tak u XP se musí hodnota MTU změnit dost neprakticky přes editaci registru, navíc W7 mi při hodnotě 1492 v routeru začínají hlásit omezené připojení na wifi, to zmizí v momentě kdy jim nastavím ručně 1492 nebo vrátím router na 1500.

beer

  • Host
Re:Výchozí nastavení MTU ubuntu
« Odpověď #26 kdy: 21 Srpna 2013, 14:30:37 »
Zde píší, že by měla normálně fungovat PMTUD, aby se zjistila optimální hodnota pro MTU.

http://www.root.cz/clanky/velke-trable-s-malym-mtu/

Citace
Techniku objevování MTU cesty používá většina moderních implementací TCP/IP stacku.

Proč to tedy nikde nefunguje?

Třešnička na dortu: dnes jsem navrhoval v rámci naší sítě zvýšení MTU na hodnotu 1500. Bylo mi řečeno, že uživatelé nehlásí problémy s nízkým MTU a že sice by bylo technicky snad v naší síti možné MTU zvýšit, ale že mají obavu z toho, že by někteří klienti mohli fungovat špatně. Dle informací z Helpdesku si na velikost MTU klienti nestěžují a jediný zaznamenaný problém většího rázu se vyskytl u konzolí Xbox. Tento problém vyřešil sám výrobce updatem firmware. Dokud si zákazníci nezačnou stěžovat na nízké MTU, tak náš poskytovatel ve své síti MTU zvyšovat nebude.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.