Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace 13.04 a GRUB2  (Přečteno 1640 krát)

Janez

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Instalace 13.04 a GRUB2
« kdy: 15 Srpna 2013, 00:17:17 »
Zdravím,
narazil jsem na problém při instalaci čistého Ubuntu 13.04 64bit. Po instalaci restartuji notebook, ale při bootování z HD mi notebook hlásí: PXE EXITING NOW a zobrazí možnosti odkud bootovat systém.
Myslel jsem si že je to tím, že nemám nainstalovaný GRUB, ale fdisk mi hlásí že disk je typu gparted.
Přes gparted jsem si tedy zjistiil oddíl s ext4, připojil a pokusil se nainstalovat GRUB, ale dopadlo to takhle:
Kód: [Vybrat]
ubuntu-studio@ubuntu-studio:~$ sudo grub-install --root-directory=/mnt /dev/sda
/usr/sbin/grub-bios-setup: warning: this GPT partition label contains no BIOS Boot Partition; embedding won't be possible.
/usr/sbin/grub-bios-setup: warning: Embedding is not possible.  GRUB can only be installed in this setup by using blocklists.  However, blocklists are UNRELIABLE and their use is discouraged..
/usr/sbin/grub-bios-setup: error: will not proceed with blocklists.
ubuntu-studio@ubuntu-studio:~$
V kódu je sice uvedeno Ubuntu Studio, ale jedná se prakticky o čisté ubuntu s jiným balíkem metadat.
Víte někdo co s tím?

Díky moc za rady.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Instalace 13.04 a GRUB2
« Odpověď #1 kdy: 15 Srpna 2013, 00:44:37 »
disk nebude typu gparted  ;D ale GPT tak opravdu fdisk nepude, ale musíš použít
Kód: [Vybrat]
sudo parted -l a výpis sem.

Samms

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
Re:Instalace 13.04 a GRUB2
« Odpověď #2 kdy: 15 Srpna 2013, 07:12:44 »
Doporučuji používat místo root directory boot directory. Každopádně - máš partition s GRUB daty markovaný boot příznakem? Kdyby náhodou to v tomto nebylo, není nic jednoduššího, než GRUB prdnout jinam... Nechci se tu zase dostat do konfliktu - tak si snad mohu podotknout, že se mi jevíš jako začátečník a tak ti musím oznámit, že pro začátečníky tu jsou LTS verze. Už jen to může být ten problém...

jmp

  • Host
Re:Instalace 13.04 a GRUB2
« Odpověď #3 kdy: 15 Srpna 2013, 07:21:23 »
Doporučuji používat místo root directory boot directory. Každopádně - máš partition s GRUB daty markovaný boot příznakem? Kdyby náhodou to v tomto nebylo, není nic jednoduššího, než GRUB prdnout jinam... Nechci se tu zase dostat do konfliktu - tak si snad mohu podotknout, že se mi jevíš jako začátečník a tak ti musím oznámit, že pro začátečníky tu jsou LTS verze. Už jen to může být ten problém...
u disku s GPT - to myslíte vážně?

xfce4

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Instalace 13.04 a GRUB2
« Odpověď #4 kdy: 02 Září 2013, 05:27:55 »
Keď je tu temä na zavádzač Grub2 tak sa z dovolením priživím .Mam podobný problém na všetkých "ubuntu" okrem verzie 10.10 tam inštalácia prejde bez problémov Používam raid radič na základnej doske "fake raid" TF560  a disky sú 2x640gb . Pri konci inštalácii mi napíše  ze nieje možne nainštalovať Grub 
.Za rady ďakujem

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Instalace 13.04 a GRUB2
« Odpověď #5 kdy: 02 Září 2013, 12:45:20 »
Keď je tu temä na zavádzač Grub2 tak sa z dovolením priživím .Mam podobný problém na všetkých "ubuntu" okrem verzie 10.10 tam inštalácia prejde bez problémov Používam raid radič na základnej doske "fake raid" TF560  a disky sú 2x640gb . Pri konci inštalácii mi napíše  ze nieje možne nainštalovať Grub 
.Za rady ďakujem

V tom případě bude nejjednoduší nainstalovat Ubuntu 10.10 s grubem a k němu další Ubuntu (třeba 12.04), ale instalaci nového Ubuntu spustit pomocí:
Kód: [Vybrat]
ubiquity -bTímto nedojde k instalaci grubu do MBR sektoru. Poté spustit 10.10 a pomocí aplikace Grub Customizer upravit nastavení zavaděče.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

xfce4

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Instalace 13.04 a GRUB2
« Odpověď #6 kdy: 02 Září 2013, 15:20:02 »
Nejako tak to aj mam len inštalujem 1 nový Xubuntu  12.04 a nainštalujem bez zavádzače  a potom 10 .10   .Pingyu OS ide aj 10.04 + 10.10 .Pri Fedore a ostatných distro postavených na Red Hat grub nainštaluje každá

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.