Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Průzkum o využití a názorech k GNU/Linux  (Přečteno 1692 krát)

Jiří Šedý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
    • Portfolio
Průzkum o využití a názorech k GNU/Linux
« kdy: 02 Října 2013, 22:36:53 »
Ahoj! Vytvořil jsem tuto anketu na svůj osobní průzkum jak si vede Linux u běžných uživatelů. V případě, že jste někdy použili Linux, po splnění prvních 4 otázek vás pustí na další část testu. Pokud zadáte, že jste Linux nikdy nepoužili, znamená to, že průzkum bude ukončen. Tento průzkum provádím pro studijní účely a také je nutné zmínit, že k výsledkům má přístup každý z vás po dokončení ankety. Neváhejte a zapojte se do průzkumu i vy! :) Každý názor se počítá!

https://docs.google.com/forms/d/1KsUGTu-gd3DNSWuG_wgAZ1rWjC5ogC2tX6y7Zo_w87Q/viewform

Tímto se omlouvám moderátorům fóra v případě nesplnění z některých kritérií pravidel fóra. Jde zde jen o studijní účely, žádná reklama ani nic podobného. :)
Děkuji a přeji hezký den! :)
jsedy7@xEps:~$ ./get_money.sh

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Průzkum o využití a názorech k GNU/Linux
« Odpověď #1 kdy: 02 Října 2013, 22:41:08 »
Tak jsem to vyplnil, pár postřehů:
*místo Lubuntu tam máš Lbuntu
*ta textová pole Ti IMO většina uživatelů vyplňovat nebude

First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

Jiří Šedý

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
    • Portfolio
Re:Průzkum o využití a názorech k GNU/Linux
« Odpověď #2 kdy: 02 Října 2013, 22:46:27 »
Tak jsem to vyplnil, pár postřehů:
*místo Lubuntu tam máš Lbuntu
*ta textová pole Ti IMO většina uživatelů vyplňovat nebude

Dobře, děkuji.
Lubuntu jsem opravil. Toho záporu o textových polích jsem si vědom, nechám už to takto být. Když někdo se rozepíše a přidá vlastní poznatky, tak samozřejmě to budu považovat za bonus, abych měl trošku přehled o názorech druhých v případě, že by mi tam něco chybělo.

jsedy7@xEps:~$ ./get_money.sh

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Průzkum o využití a názorech k GNU/Linux
« Odpověď #3 kdy: 03 Října 2013, 08:56:09 »
Ako je to s tym grafickym prostredim? Je gnome3 graficke prostredie alebo to ma byt gnome-shell.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Průzkum o využití a názorech k GNU/Linux
« Odpověď #4 kdy: 03 Října 2013, 10:57:40 »
zajímavý je ten souhrn odpovědí, udivuje mě, že u některých odpovědí je jen jeden "negativní" hlas a to "můj" ;D
Takže tahle anketa nemá moc velkou vypovídací hodnotu, protože obsahuje jen odpovědi, které jsou zaujaté. 
Linux je bezpečný? - každý systém je tak bezpečný, jaké jsou návyky chování jeho uživatelů
Linux je stabilní? -  ::) atd. Pánové chce trochu nezaujatosti  ;)

janek-m

  • Host
Re:Průzkum o využití a názorech k GNU/Linux
« Odpověď #5 kdy: 03 Října 2013, 12:21:57 »
Takéto ankety sú do veľkej miery subjektívne. Kto má viac negatívnych skúseností s Linuxom, aj jeho odpovede budú zamerané týmto smerom. Ja za seba môžem zhodnotiť, že tých negatívnych je minimum. (K)Ubuntu mi išlo vždy lepšie a rýchlejšie ako Windows. Ale je to možno aj tým, že pri kúpe PC a aj NTB som riadne "vyšťavil" predávajúceho ohľadne kompatibility HW pod Linuxom  ;D

Ozaj a ako si môžem prezrieť predbežné výsledky tejto ankety? nenašiel som tam nijaký odkaz.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Průzkum o využití a názorech k GNU/Linux
« Odpověď #6 kdy: 03 Října 2013, 13:33:34 »
po vyplnění a odeslání dotazníku, tam je poděkování a odkaz na vytvoření nové ankety + odkaz na výsledky té současné

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.