Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Připojení k PC  (Přečteno 2680 krát)

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Připojení k PC
« kdy: 28 Září 2013, 21:45:12 »
Ahoj,

nevím jak přesně definovat svůj problém, ale obecně lze říci, že se z mého notebooku s Ubuntu 13.04 podívám kamkoliv, ale nic z venčí - tablet (android) přes bluetooth, pc (windows 7) přes NoMachine se k mému notebooku nedostane. NoMachine (kam zadám ip notebooku) se chvíli snaží, ale pak zahlásí, že session is timed out, bluetooth se tváří připojeně, ale do notebooku se nepodívám. Stejně tak pokud sdílím složky (to jsem tu už řešil: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=63608.msg453087#msg453087) tak zvenčí žádnou sdílenou složku nevidím.

Jde mi hlavně o NoMachine - skvěle to funguje když se připojím z notebooku (ubuntu) na pc (windows), ale opačně nic.
Může být problém v názvu mého notebooku: martin-HP-ProBook-4510s - není to moc dlouhé a když ten název změním nebude to nějaká fatální chyba?

Může být problém v routeru - vše to vlastně řeším doma, kde mám router zyxel - notebook se připojuje přes wifi, stejně tak tablet a pc je připojen přes lan kabel? V tom případě je ale zvláštní, že ven se přes tenhle router podívám (tedy na pc, můžu posílat soubory na tablet), ale opačně nic.

Všem předem děkuji a omlouvám se za tak málo konkrétní dotaz.
« Poslední změna: 28 Září 2013, 21:48:00 od m_v »

zvěřiňák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
    • Stránky horolezeckého oddílu
Re:Připojení k PC
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2013, 09:17:21 »
Cituji z http://wiki.ubuntu.cz/samba
Nedaří se spojit

Pokud se nedaří spojit s počítačem, kde je Samba, zkontrolujte zda jeho jméno není větší než 15 znaků, zkontrolujte název počítače v /etc/hostname

Název by neměl být delší než 15 znaků, NETBIOS se s tím neumí řádně srovnat

Stejně tak by v něm neměly být znaky jako tečka, lomítko apod. Pomlčka je vpořádku.

Pokud je v názvu problém, editujte ho tímto příkazem

Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/hostname

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:Připojení k PC
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2013, 15:42:41 »
Díky za odpověď - já se jen bojím tohoto (viz http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=12334.0):

No BACHA na to  Pouha zmena nazvu PC v /etc/hostname zpusobi, ze se nasledne neprihlasite ba dokonce ani jako root, protoze vas PC se lokane nebude identifikovat podle jmena.

Je potreba jeste upravit /etc/hosts, kde je uvedeno localhost name napr. (pozor, neplest s 127.0.0.1 localhost)
Kód: [Vybrat]
127.0.1.1       merlin
Uz jsem se na tom mockrat spalil.
Upravy samosebou delat jako root (sudo)


jinak v etc hostname je opravdu ten strašně dlouhý název - stačí jej tedy pouze zkrátit a uložit? Díky

zvěřiňák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
    • Stránky horolezeckého oddílu
Re:Připojení k PC
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2013, 16:49:21 »
Já měl problém se sdílením souborů také díky dlouhému názvu PC. Zkrátil jsem ho uvedeným postupem, sdílení funguje bez problémů a žádný jiný problém nenastal. U13.04.

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:Připojení k PC
« Odpověď #4 kdy: 29 Září 2013, 17:38:43 »
Změnil jsem název notebooku na mv-hp a žádný problém - díky. Nicméně sdílení souborů, připojení přes nomachine atd. stále nefunguje. Pokoušel jsem se restartovat sambu a to dopadlo takto:

martin@mv-hp:~$ sudo service smbd restart
sudo: unable to resolve host mv-hp
[sudo] password for martin:

takže nevím, kde může být zakopaný pes.
díky za další nápady:)

edit: aha, v hosts je tohle:
127.0.0.1   localhost
127.0.1.1   martin-HP-ProBook-4510s

# The following lines are desirable for IPv6 capable hosts
::1     ip6-localhost ip6-loopback
fe00::0 ip6-localnet
ff00::0 ip6-mcastprefix
ff02::1 ip6-allnodes
ff02::2 ip6-allrouters

mám i tady změnit ten název?
« Poslední změna: 29 Září 2013, 17:40:38 od m_v »

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Připojení k PC
« Odpověď #5 kdy: 29 Září 2013, 19:22:21 »
Zmeň a reštartuj, pred par hodinami som riešil to isté. sudo: unable to resolve host ...
Ale problém so sambou to nerieši.
« Poslední změna: 29 Září 2013, 19:53:21 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

m_v

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:Připojení k PC
« Odpověď #6 kdy: 29 Září 2013, 20:39:08 »
Změněno a hurá najednou to všechno fungovalo - sdílení souborů, nomachine, ale asi jen na pár minut.

Chvíli to funguje a pak nic - nevidím notebook z pc s win, nelze se k notebooku dostat přes nomachine, bluetooth pořád ukazuje starý název notebooku a tak jej vidí i tablet. Prostě nevím - jedině co zabere je restart a rychle po restartu notebooku je vidět složky, jede nomachine, ale na chvíli.

Restart samby nepomáhá...
« Poslední změna: 29 Září 2013, 20:41:02 od m_v »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.