Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém se zavaděčem při instalaci UBUNTU  (Přečteno 3847 krát)

darkness-lord

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Problém se zavaděčem při instalaci UBUNTU
« kdy: 30 Září 2013, 20:05:11 »
Dobrý den,
chtěl jsem si nainstalovat ubuntu a na konci instalace mi to vyhodí hlášku, že selhala instalace zavaděče.

Postupoval jsem dle návodu:
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD?redirect=1

Mám to na notebooku s windows 7. Cca před rokem jsem si to takhle isntaloval na jiný notebook a to bylo vše vpohodě.

Zkoušel jsem Ubuntu 12.04, 13.04, 13.10.
Instalaci vždy provádím z USB flash.

Zkoušel jsem i nějak obnovit ten GRUB ale to se mi taky nepovedlo.
Zkoušel jsem to podle tohoto:
http://wiki.ubuntu.cz/grub2#obnoven%C3%AD_grub2_pomoc%C3%AD_livecd

Moc se v tom nevyznám :) pokud bude třeba další info popřípadě rady co zkusit tak dejte vědět, budu rád :)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Problém se zavaděčem při instalaci UBUNTU
« Odpověď #1 kdy: 30 Září 2013, 22:58:11 »
stáhni si boot-repair disk a oprav si zavaděč
http://sourceforge.net/projects/boot-repair-cd/files/

patapon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:Problém se zavaděčem při instalaci UBUNTU
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2013, 08:51:52 »
laksie by bolo nabootovat live cd Ubuntu,spustit termina,a zadat tieto prikazy--->
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair

sudo apt-get update

sudo apt-get install boot-repair

jak by sa sam nespustil boot-repair,tak len zadajte prikaz v terminali boot-repair

celi navod je tu.
https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repair
Ubuntu 18.04-64 Bit
Snivam otom,ze Linux bude mat plne podporavatelny Hardware,tak jako je tomu u Windowsu.

darkness-lord

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Problém se zavaděčem při instalaci UBUNTU
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2013, 18:35:57 »
Ikdyž to nešlo hned na poprvé tak se to po nějaké době povedlo :)

Musel jsem i přeinstalovat znova ubuntu a pak zase spustit tu opravu, ale pak se to nějak chytlo a už to tam je :)

Mockrát děkuji :)


Ještě jeden dotaz bych měl, když vyberu OS Win 7 tak mi tam pak naskočí zase možnost výběru systému - mám tam ale jen WIN 7 a běží čas pro výběr .. nevíte někdo jak to zrušit? Zkoušel jsem zkrátit čas v nastavení (spuštěním "msconfig" a tam záložka "spuštění počítače" a tam upravit časový limit .. ale to na to nemělo vliv)
Nemá někdo nápad čím by to mohlo být popřípadě jak to zrušit? Díky :)

Tady je ještě adresa kterou mi ten boot-repair sdělil kdyby to k něčemu bylo ... http://paste.ubuntu.com/6184562/


Ještě bych se chtěl zeptat, ikdyž to tu nepatří, bude nějaký problém s přeinstalováním na ubuntu 13.04 z 13.10? Protože v te 13.10 jsou celkem problemy něco nainstalovat apod ... :)
« Poslední změna: 02 Října 2013, 19:32:32 od darkness-lord »

janek-m

  • Host
Re:Problém se zavaděčem při instalaci UBUNTU
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2013, 23:17:13 »
Ještě bych se chtěl zeptat, ikdyž to tu nepatří, bude nějaký problém s přeinstalováním na ubuntu 13.04 z 13.10? Protože v te 13.10 jsou celkem problemy něco nainstalovat apod ... :)
Ubuntu 13.10 ešte nie je oficiálne vydaná distribúcia, takže sa ani nečudujem, že sú tam problémy s inštaláciou nejakých aplikácií. Najlepšia by bola voľba 12.04 LTS s dlhodobou podporou.

Citace
Ještě jeden dotaz bych měl, když vyberu OS Win 7 tak mi tam pak naskočí zase možnost výběru systému - mám tam ale jen WIN 7 a běží čas pro výběr .. nevíte někdo jak to zrušit? Zkoušel jsem zkrátit čas v nastavení (spuštěním "msconfig" a tam záložka "spuštění počítače" a tam upravit časový limit .. ale to na to nemělo vliv)

Tak neviem, v boot-info-script nie je nič zvláštne, ak som nič neprehliadol. Nie je mi celkom jasný ten problém - objaví sa GRUB, tu vyberiete Windows a miesto nabootovania WIN  znova naskočí GRUB?

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Problém se zavaděčem při instalaci UBUNTU
« Odpověď #5 kdy: 03 Října 2013, 07:30:02 »
Tak neviem, v boot-info-script nie je nič zvláštne, ak som nič neprehliadol. Nie je mi celkom jasný ten problém - objaví sa GRUB, tu vyberiete Windows a miesto nabootovania WIN  znova naskočí GRUB?
Spíš mi přijde, že se objeví výběr systému z Windows.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Problém se zavaděčem při instalaci UBUNTU
« Odpověď #6 kdy: 03 Října 2013, 10:24:12 »
tenhle problém budeš muset vyřešit ve windows. Použil bych nějaký freeware např. EasyBCD

Standa99

  • Host
Re:Problém se zavaděčem při instalaci UBUNTU
« Odpověď #7 kdy: 03 Října 2013, 12:24:07 »
Ten notebook je s UEFI? Instalace kolabuje díky nezavedení Grubu? Podle mě tomu žádny "boot repair" nepomůže, protože ta instalace se nedokončí.

darkness-lord

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Problém se zavaděčem při instalaci UBUNTU
« Odpověď #8 kdy: 04 Října 2013, 17:05:47 »
Ano, objeví se GRUB zavaděč, vyberu si WIN a poté mi najede další zavaděč a tam mám na výběr jen WIN :D
Zkoušel jsem to pomocí toho EasyBCD, ale nic moc jsem stím nevyřešil a je to tam pořád ... ale to mi tak nevadí.

Jinak už je to funkční a ten boot-repair pomohl :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.