Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: QT creator / nefunguje terminal  (Přečteno 2097 krát)

dislukas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
QT creator / nefunguje terminal
« kdy: 23 Října 2013, 21:57:24 »
Zdravímm. Nainštaloval som si QT creator pre programovanie v jazyku C a C++ . Mám to ako predmet v škole. Mám problém ten, že ked napíšem nejaký kod a chcem aby mi to spustilo tak to nič neurobí -> neotvorí sa terminál ani nič. Nejaké rady?

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:QT creator / nefunguje terminal
« Odpověď #1 kdy: 24 Října 2013, 18:09:11 »
Těžko poradit, najdi si třeba na YouTube nějaký tutoriál.
Nebo mrkni třeba sem, může ti to pomoci: http://vipersoftware.net/linux/vkurz.php
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Martin - ViPEr*CZ*

Re:QT creator / nefunguje terminal
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2013, 18:13:17 »
Těší za odkaz, ale na youtube už jsou lepší videa... nějak jsem od té doby už v Creatoru moc nedělal, nenašel jsem uplatnění.
Každopádně nic nedělá znamená co? Po kliknutí na zelenou šipku by se měl zobrazit výstup.
Máte založený projekt? Protože jestli jste otevřel jen nějaký holý zdroják, tak se ani nedivím, že to nic nedělá. Případně pokud nemáte, tak si nainstalujte build-essential balík... ať máte vůbec čím překládat.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

dislukas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:QT creator / nefunguje terminal
« Odpověď #3 kdy: 27 Října 2013, 22:36:12 »
to že nerobí nič znamená, že mi nevyskočí terminál a nenapíše mi napríklad Hello World! po stlačení zelenej  šípky. Urobí len toto http://i90.photobucket.com/albums/k274/the_pivo/obr.png

A aby som nezabudol, skúšal som aj v nastavení meniť názov terminálu na Xtrem -r, xterm -e, nič nefunguje. Chcel by osm to vyriešiť lebo chcem v tom programovať veci do školy a aj semestrálnu prácu, pretože by osm rád použiť aj QT designer na nejaké jednoduché grafické prostredie. Alebo viete mi poradiť niečo kde by som vytvoril dačo jednoduché pre tzv. požičovňu video hier? Mal by tma byť výber hracích konzol, potom typy hier a podobne...Nejaké jednoduché grafické rozhranie proste. ĎAKUJEM
« Poslední změna: 27 Října 2013, 22:38:51 od dislukas »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:QT creator / nefunguje terminal
« Odpověď #4 kdy: 27 Října 2013, 22:45:28 »
to že nerobí nič znamená, že mi nevyskočí terminál a nenapíše mi napríklad Hello World! po stlačení zelenej  šípky. Urobí len toto http://i90.photobucket.com/albums/k274/the_pivo/obr.png

A aby som nezabudol, skúšal som aj v nastavení meniť názov terminálu na Xtrem -r, xterm -e, nič nefunguje. Chcel by osm to vyriešiť lebo chcem v tom programovať veci do školy a aj semestrálnu prácu, pretože by osm rád použiť aj QT designer na nejaké jednoduché grafické prostredie. Alebo viete mi poradiť niečo kde by som vytvoril dačo jednoduché pre tzv. požičovňu video hier? Mal by tma byť výber hracích konzol, potom typy hier a podobne...Nejaké jednoduché grafické rozhranie proste. ĎAKUJEM

Vždyť ten program dělá přesně to, co jsi do něj napsal, tedy vypíše "Hello World!" na stdout. Proč by mělo něco vyskakovat? Až začneš používat grafický toolkit a naprogramuješ si okno, můžeš to napsat do okna, ale momentálně požadavek nechápu..

dislukas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:QT creator / nefunguje terminal
« Odpověď #5 kdy: 27 Října 2013, 22:56:46 »
Asi sme sa zle pochopili, ale už som si problém práve vyriešil, takže kludne sa to tu môže uzamknúť / vymazať :-)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:QT creator / nefunguje terminal
« Odpověď #6 kdy: 27 Října 2013, 23:05:00 »
Asi sme sa zle pochopili, ale už som si problém práve vyriešil, takže kludne sa to tu môže uzamknúť / vymazať :-)

Takže ti šlo jen o to, aby se program spouštěl ve vlastním okně emulátoru terminálu..

dislukas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:QT creator / nefunguje terminal
« Odpověď #7 kdy: 27 Října 2013, 23:36:06 »
presne

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.