Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 3G modem CELOT K-300 (Ufon) už zase.  (Přečteno 1019 krát)

Běžný Uživatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
3G modem CELOT K-300 (Ufon) už zase.
« kdy: 20 Října 2013, 19:59:32 »
Přátelé, kamarádi,

Donedávna modem zmíněný v nadpisu fungoval celkem bez problémů. Když pominu fakt, že se každých 50.6 minut odpojil (což jsem obcházel udělátkem, které ho opět připojilo), dalo by se říct, že jsem byl spokojen. Ovšem, předevčírem jsem jsem nainstaloval nějaký updaty, což způsobilo několik věcí, mimo jiné:

a) z nějakýho důvodu přestaly běžet screenlety. Protože moje udělátko bylo screenlet based, přestalo fungovat a já se přes něj nadále nemůžu připojovat a opakovaně připojovat.
b) po aktualizaci se lze připojit pomocí  NM v prostředí Cinnamon, které používám (dřív to nešlo), ale nelze v něm nastavit nic, co se týká modemů (jak to že to zná heslo?). Po odpojení (50.6 minut viz výše) modem zmizí z NM a pomůže jenom vytáhnout a opět zasunout do USB. Stejně to funguje i v NM v KDE, které používám v případech nouze (tam lze ovšem nastavit věci týkající se modemů - heslo .......)

Řešení současného stavu bych viděl 2, bohužel nevím jak je provést.

1) Donutit modem, aby se přestal odpojovat po 50 minutách. Nicméně tohle se tu už kdysi probíralo a dospělo se k závěru, že to dělá poslytovatel. Chová se tak ten modem i někomu jinému?

2) Nějakým způsobem vrátit systém do stavu před aktualizací, pokud možno nějakým jednoduchým zp., bohužel nevím jak.

Poradí někdo? (je jedno, na který bod z těch dvou se zaměří)

Ubuntu 12.04, Dell1545, Cinnamon/KDE

Předem dík.
Raaďa
Jsem jen běžný uživatel. Říkejte mi třeba Franta.

Běžný Uživatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:3G modem CELOT K-300 (Ufon) už zase.
« Odpověď #1 kdy: 26 Října 2013, 19:55:05 »
Tak stačilo doinstalovat gnome-icon-theme-full (nevím, jestli to před tím nebylo potřeba nebo se to při aktualizaci systému ztratilo) a screenlety i s mým udělátkem zase běží.

Tímto prohlašuji téma za vyřešené.
Jsem jen běžný uživatel. Říkejte mi třeba Franta.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.