Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: DHCP DNS servery  (Přečteno 745 krát)

Sephirot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
DHCP DNS servery
« kdy: 04 Listopadu 2013, 10:29:45 »
Zdravím,

zajímalo by mě, jestli má někdo stejnej problém s automatických načítáním DNS serverů jako mám já, popř. zda se to nedá nějak šikovně vyřešit.

Na verzi Ubuntu 12.04 bylo vše ok, po odzkoušení verze 13.04 i 13.10 mi nastává problém, že bez ručně zadanejch DNS serverů poskytovatele spojení k netu prostě nerozběhnu, LAN ani WLAN........


Nejprve zkoušeno na ntb. Asus X58L, potom na HP 650 a stále to samé, na systémech Win XP, 7 i 8, Fedora 19, PCLinuxOS a OpenSuse 12.3 žádný takový problém nenastal.


Pokud by někoho napadl nějaký fix, byl bych za něj vděčný. (na tuty to bude nějaká jednoduchá blbovinka ;D)

Díky. :)

Sephirot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:DHCP DNS servery
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2013, 07:41:44 »
Nikdo nic? Inu, nevadí, možná byste mi mohly poradit ještě s jiným problémem.

Jsem v Ubuntu celkem nováček a nedaří se mi rozběhnout interní Bluetooth na HP 650, ani podle wiki, prostě ho neidentifikuje, že by se vůbec v tom NTB nějaký nacházel.

Rozmýšlel sem a studoval teď, zda by to nemohlo bejt částečně i verzí s jádrem. Co sem našel, tak předinstalovanej z fabriky je 12.04.1, dostupný a doporučený vyžší je 12.04.2, já mám samosebou staženou 12.04.3 (neboť sem základní ani neotestoval a rovnou tam nalil 13.x v bláhové naději bezchybné funkčnosti, my fail..... ::) )

Předělávat zase úplně vše kvůli otestování se mi moc nechce, tak by mne zajímalo, zda by to šlo nějak vyřešit.

Díky. :)
« Poslední změna: 10 Listopadu 2013, 08:20:09 od Sephirot »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.