Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Soubor se nechce kopírovat  (Přečteno 1139 krát)

Angry Ubu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Soubor se nechce kopírovat
« kdy: 26 Prosince 2013, 04:14:36 »
Zdar,

mám Kubuntu 13.04 a teď jsem si při zálohování videí všiml, že jedno o velikosti asi 3,4 G mi nejde zkopírovat na jiný disk.

Normálně jde celé přehrát až dokonce, soubor lze přejmenovat, všechna práva mám stejná jako u ostatních, ale při pokusu o kopírování v DoubleCommanderu to asi po 10 % hlásí:
Kód: [Vybrat]
"Cyba při čtení ze souboru R_I.wmv - I/O error"Nejde to ani v žádném jiném souborovém manageru (Dolphin, Krusader).
Zkoušel jsem to i v Terminálu a tam to vyhodí:

Kód: [Vybrat]
cp: čtení „R_I.wmv“: Chyba vstupu/výstupu
cp: rozšíření „/home/j/Stažené/R_I.wmv“ selhalo: Chyba vstupu/výstupu

Tak co teď?

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Soubor se nechce kopírovat
« Odpověď #1 kdy: 26 Prosince 2013, 09:24:23 »
Jako root?
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Angry Ubu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re:Soubor se nechce kopírovat
« Odpověď #2 kdy: 26 Prosince 2013, 10:56:39 »
To mi nenapadlo - vyzkouším později. Ale to zas asi změní ty práva, ne?

Spíš se mi zdá, že tam bude chyba na disku. Teď jsem to projížděl a kontrola smart se vždycky zastaví "chyba čtení". Tak to vidím bledě, navíc jsem se dočetl, že důvod k reklamaci je, až disk úplně zkolabuje. Tak vzhledem k tomu, že je systémový, tak to bude zajímavé čekání...

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Soubor se nechce kopírovat
« Odpověď #3 kdy: 26 Prosince 2013, 11:18:24 »
To bude podle me hardwarovy problem pri cteni. Zkus zkontrolovat disk na chyby (fsck).
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Soubor se nechce kopírovat
« Odpověď #4 kdy: 26 Prosince 2013, 12:04:55 »
Spíš se mi zdá, že tam bude chyba na disku. Teď jsem to projížděl a kontrola smart se vždycky zastaví "chyba čtení". Tak to vidím bledě, navíc jsem se dočetl, že důvod k reklamaci je, až disk úplně zkolabuje. Tak vzhledem k tomu, že je systémový, tak to bude zajímavé čekání...

Pokud už nadává S.M.A.R.T., pak je problém opravdu na HDD. Teoreticky je možné to přehrát, protože kratičký výpadek čtení se díky bufferu neprojeví a hlavně poškození by muselo být už v rámci kB, aby to třeba více "rozkostičkovalo", pokud na tom filmu záleží, přes vlc bych udělal recode s identickými parametry.

Že by k reklamaci byl až totální kolaps se mi nezdá, hážu dodavateli na hlavu HDD, co mají byť jen jeden sektor v háji (nepřemapovaný), nebo i pokud S.M.A.R.T. nadává
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Soubor se nechce kopírovat
« Odpověď #5 kdy: 26 Prosince 2013, 15:07:11 »
je to, jak pise merlin .. nicmene treba rsync by to mel zkopirovat (po nejakem timeoutu) tak jak to dokaze, tzn, ze soubor bute nenavratne poskozen, ale jeden vypadlej sektor by se nemel u videa nijak dramaticky projevit
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.