Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Výběr NB do 12k  (Přečteno 2162 krát)

fojjta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Výběr NB do 12k
« kdy: 23 Listopadu 2013, 16:58:18 »
Ahoj,
chystám se pořídit nový NB. Nezáleží mi příliš na hmotnosti, výdrži baterie, nebo výkonu grafické karty, ale především na podpoře Linux distribuce Ubuntu, kde např. u mého stávajícího NB Compaq Presario CQ62 nastaly problémy s ovladači AMD Catalyst Legacy od Ubuntu 12.10 výše. Případné další parametry jsou zřejmé z mého výběru (>2,1GHz, 15,6", USB3).
Pohledával jsem nějaké informace o kompatibilitě a došel jsem k výběru NB Lenovo B590, u něhož lze Ubuntu zprovoznit po drobných zásazích, nebo Lenovo G500, u něhož si ale úplně jistý s plnou funkčností Ubuntu nejsem (konkrétně tuším problémy s ovladači).
Kód: [Vybrat]
http://www.czc.cz/porovnat?code=122902&code=129214&code=137726&code=137728&code=137730Máte nějaké tipy, doporučení či zkušenosti pro tyto NB?

janek-m

  • Host
Re:Výběr NB do 12k
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopadu 2013, 17:13:43 »
Na Blogu Ubuntu vyšla zaujímavá rada článkov: První krůčky.... Možno to pomôže pri výbere NTB  ;)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Výběr NB do 12k
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2013, 17:29:14 »
prosííím LENOVO NE  ??? proč zprovoznit něco po menších zásazích, když můžeš sáhnout po něčem, co pojede out off box jak psal janek-m

fojjta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Výběr NB do 12k
« Odpověď #3 kdy: 23 Listopadu 2013, 20:43:48 »
Děkuji za reakce.
První krůčky jsem procházel, přemýšlel jsem prvně o
Kód: [Vybrat]
http://blog.ubuntu.cz/clanek/prvni-krucky-viinicméně už je nad cenovou hladinou.

Co je na Lenovu tak špatné, že bych se mu měl vyvarovat?
Na úplném začátku jsem si vytyčil tři značky (Dell, Lenovo, HP) dle množství certifikovaných zařízení na
Kód: [Vybrat]
http://www.ubuntu.com/certification/desktop/Zdá se mi to jako dobré kritérium.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Výběr NB do 12k
« Odpověď #4 kdy: 23 Listopadu 2013, 21:59:44 »
Polož si otázku co je na lenovu tak dobré že stojí za to do toho vrážet takové prachy. Asi se dotknu fandů lenova ale je to jen věc názoru. Pro mě to je jen čínský vrak parazitující na jménu IBM. Podobně jako je samsung. 

Morbidity

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Re:Výběr NB do 12k
« Odpověď #5 kdy: 13 Prosince 2013, 17:23:35 »
HP je podle osobních zkušeností teplárna a zmetek. Konkrétně Probook 4530s. Přehřívá se, neustále hučí, odešla mechanika a ted se z ničeho nic vypíná. Je rok starý a choval sem se k němu velmi slušně. Ruce pryč od HP. Platíš za kvalitu, která neexistuje.. Od srpna mám ASUS K55VJ (výkonější verzi) a na to že sem byl dříve odpůrce. Dnes musím uznat že je vinikající a k vánocům jde pod stromeček i přítelkyni. Pěkné zpracování, vysoký výkon, není slyšet a nehřeje se... Hned po koupi byl problém s grafikou nvidia, ale to bylo velmi rychle vyřešeno do týdne. Kdyby náhodou, tak i servis je vinikající. Lenova mají zase zvláštní HW. Nechápu co s tím výrobce dělá, ale vrchol všeho bylo nainstalovat Ubuntu na Lenovo Y580.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.