Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: WiFi síťová karta - kompatibilita s Ubuntu [vyřešeno]  (Přečteno 1695 krát)

Michal Novák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Ahoj lidi.

budu si sestavovat PC a řeším problém, zvaný Síťová karta, která by se kamarádila s Ubuntu. Na alze jsem našel jenom tuhle USB http://www.alza.cz/asus-usb-n10-nano-d510617.htm. Existuje nějaká třeba i PCIe karta.

V Ubuntu jsem začátečník. Díky za rady.
« Poslední změna: 27 Ledna 2014, 16:26:03 od Petr Merlin Vaněček »

Rover623

Re:WiFi síťová karta - kompatibilita s Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 26 Ledna 2014, 19:04:03 »
Zeptám se blbě, ale když chceš stavět desktop, proč do toho chceš dávat wifi přes USB, proč do toho nedáš něco takového http://www.alza.cz/tp-link-tl-wn751nd-d293990.htm

Mimochodem, pokud by jsi měl zájem sestavit to tak aby z toho ten systém vymáčkl maximum, napiš mi PMko.
« Poslední změna: 26 Ledna 2014, 19:07:32 od Rover623 »

Michal Novák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:WiFi síťová karta - kompatibilita s Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 27 Ledna 2014, 08:34:34 »
Právě, že mi to bylo divné, že by neexistovala PCIe karta.  Jináč díky za radu.

Nepochopil jsem to tvoje
Citace
... napiš mi PMko.
, ale sestavu jsme naplánovali s kamarádem asi ve stylu https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AtmrCKM9eGKIdEx1SWY5WHh0cU5QcmtLMHhWRDduS1E&usp=sharing a některé komponenty už mám koupené.

Samozřejmě vím, že ty PCIe karty existují!!!  ;)
« Poslední změna: 27 Ledna 2014, 08:38:37 od Michal Novák »

geofre

Re:WiFi síťová karta - kompatibilita s Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 27 Ledna 2014, 09:29:48 »
Nepochopil jsem to tvoje
Citace
... napiš mi PMko.

Myslí se tím Personal Mesage - prostě soukromou zprávu...
Je to pod kolonkami [Potlesk][Pískot] vpravo dole
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

Rover623

Re:WiFi síťová karta - kompatibilita s Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 27 Ledna 2014, 11:38:04 »
Karta na kterou jsem dával odkaz je klasicky do PCI. Každopádně do desktopu je výhodnější klasická karta do slotu, z těch běžných většinou fungují všechny, co se týče TP-LINKu, tak ten vydává ovladače i pro Linux, ale občas je docela problém je zkompilovat, pokud to nefunguje out-of-box (ale to většinou funguje).

K té sestavě, to SSD co tam máš není dvakrát spolehlivé a ten zdroj je uvnitř totožný s Eurocasem, který je o nějakých 400 levnější.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:WiFi síťová karta - kompatibilita s Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 27 Ledna 2014, 11:48:48 »
Nepochopil jsem to tvoje
Citace
... napiš mi PMko.

Myslí se tím Personal Mesage - prostě soukromou zprávu...
Je to pod kolonkami [Potlesk][Pískot] vpravo dole

Nebo taky datum Poslední Menstruace ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:WiFi síťová karta - kompatibilita s Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 27 Ledna 2014, 12:26:45 »
to SSD co tam máš není dvakrát spolehlivé...

No já od minulého roku nakoupil už skoro 150ks verzí V300 a zatím bez problémů, není to sice verze viz co chce uživatel koupit KC300 ale značce Kingston prostě věřím.
Je fakt že už jsme dva disky SSD reklamovali ale to bylo už dávno a to jeden byl z aceru kde je nešťastně řešené uchycení disku takovou nedoléhavou redukcí  >:( a v druhém případě to bylo po zásahu blesku do baráku a v obou případech byl produkt v záruce vyměněn. :D (pochopitelně bez udání těchto podrobností ;D )
« Poslední změna: 27 Ledna 2014, 12:28:31 od RRadek Neužil »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Michal Novák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:WiFi síťová karta - kompatibilita s Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 27 Ledna 2014, 13:48:18 »
Díky všem za rady.  ;)
Řídím se heslem: "Učený z nebe nepadají" a vzhledem k tomu že ani milimetrem nejsem z IT oboru, tak je to snad i logický

P.S. Myslím si, že je v tuhle chvíli celkem jedno jestli se bavíme o PCIe nebo PCI

Nuže, považuji to za vyřešené téma; kdyby měl ještě někdo názor rád si ho přečtu.
« Poslední změna: 27 Ledna 2014, 13:51:43 od Michal Novák »

Rover623

Re:WiFi síťová karta - kompatibilita s Ubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 27 Ledna 2014, 18:52:09 »
SSD od Kingstonu jsem vyhodil poměrně dost, ale všechny už po záruce. Jeden dokonce chcípnul 2 dny po záruce, další potom v rozptylu tak jednoho až jednoho a půl roku a to ty disky nic moc nedělali, používali se jako záloha systému na servrech pro vnitřní síť, jen to na ně jednou týdně překlopilo zálohu aktivního systému. Ale to může být pro ten disk docela záhul, nicméně klasické modré AData drží doteď

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:WiFi síťová karta - kompatibilita s Ubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 28 Ledna 2014, 11:19:29 »
Po zkušenostech s Adata RAM nemám ani chuť testovat jejich disky. Navíc pokud píšeš že klekly až po záruce tak to jsou více než 3 roky. Ale je fakt že to pro ně mohl být záhul když sloužily jako zálohovací, na to bych asi raději volil klasické disky, nemohu soudit dle náročnosti klienta.

SSD je krásná a návyková věc ale platí tu více než u klasického HDD pravidlo, Zálohovat zálohovat zálohovat!!!
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Michal Novák

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:WiFi síťová karta - kompatibilita s Ubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 29 Ledna 2014, 09:31:40 »
Nuž dobrá, uvidíme, jak dlouho SSD vydrží u mne. Je počítaný jako systémový disk a veškeré případné zálohy (které  dělat budu!!!  :D) půjdou buď do HDD v PC nebo mám plán si koupit NASku od Synology (DiskStation DS213j).

Každopádně díky za poskytnuté rady tipy a já nevím jak to nazvat! ;-D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.