Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: XFCE->Proces tumblerd blokuje USB disky a/nebo se hromadí v RAM [VYŘEŠENO]  (Přečteno 1504 krát)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Starý známý problém -> potřebujete odpojit flešku, na kterou jste si něco kopírovali. Jakmile je hotovo, pro jistotu ji necháte ještě odpojit a tu vyskočí okno, že disk je ještě používán. Jakto? Protože tumblerd.

Dnes se mi však stalo, že po připojení flešky se začal totálně sekat systém. Musel jsem poshazovat jiné věci, abych mohl trochu pátrat a milý tumblerd sežral skoro 600MB. Takže jsem ho zabil a následně šel z disku. Vezme to s sebou akorát xubuntu-desktop, což je metabalík, takže se nic nestane.

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove tumbler
Po tumbleru ještě zůstanou 2 balíky, ty jsem zatím nechal. Nevím, jestli žijou nějak svým životem, když ani apt nehlásí, že mohou být odstraněni pomocí autoremove...
« Poslední změna: 16 Února 2014, 18:31:08 od sabraq »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:XFCE->Proces tumblerd blokuje USB disky a/nebo se hromadí v RAM
« Odpověď #1 kdy: 27 Ledna 2014, 19:23:15 »
Ten program by měl jít nastavovat v

Kód: [Vybrat]
/etc/xdg/tumbler/tumbler.rc
ale u mě žádný takový konfigurák neexistuje, takže asi náhledy fotek fakt oželím.


edit: Ten konfigurák existuje, ale ne pro verzi 0.1.24
« Poslední změna: 16 Února 2014, 19:06:24 od sabraq »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Takže, stejně jako "závadu" vrzajících pantů dveří obvykle neřešíme jejich odstraněním, nepovažoval jsem odinstalování tumbleru za vyřešení problému.

Nevím proč, ale v Ubuntu 12.04.4 s přidaným ppa XFCE 4.10 zůstane z neznámých důvod balík tumbler ve verzi 0.1.24 - a to je ten zásadní problém, protože v následujícíh verzích tumbleru je odstraněno celkem velké množství docela zásadních bugů, včetně těch dvou, které jsem zmínil v předmětu. Novější verze tumbleru (0.1.26) je v tomto ppa k dispozici až pro Ubuntu 12.10, zkoušel jsem tedy změnit tento ppa na 12.10 a nainstalovat pouze novější verzi tumbleru -> nelze, kvůli navazujícím závislostem. Nabízí se možnost provést prostě upgrade z tohoto ppa pro verzi 12.10, ovšem opravdu se mi nechtělo kvůli jednomu programu předělávat půlku funkčního systému. Vzhledem k tomu, že po internetu se povalují vesměs jenom dotazy "proč to dělá", řešení je jediné - kompilace ze zdrojů 0.1.29.

Zde je odkaz na stažení zdrojáků i se všemi potřebnými závislostmi uvedenými jako volitelné (optional) (jde o *-dev verze balíků které musí být nainstalovány před kompilací, jinak nebudou fungovat náhledy obrázků, pdf, dokumentů, videí, atd...), včetně postupu při kompilaci. Já jsem jen místo make install použil checkinstall k vytvoření .deb balíku, je to pohodlnější.

Ještě pár informací k vydání jednotlivých verzí:

http://mail.xfce.org/pipermail/xfce-announce/2013-May/000265.html

http://mail.xfce.org/pipermail/xfce-announce/2013-May/000265.html

http://mail.xfce.org/pipermail/xfce-announce/2013-January/000244.html

atd...
« Poslední změna: 16 Února 2014, 19:13:50 od sabraq »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.