Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Reinštalácia Ubuntu so šifrovaným home adresárom  (Přečteno 751 krát)

symon6

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Reinštalácia Ubuntu so šifrovaným home adresárom
« kdy: 18 Února 2014, 00:16:41 »
Zdravím, potreboval by som poradiť. Mám v PC dva disky. Jeden menší SSD disk, na ktorom je / adresár a bootuje sa z neho OS. Na druhom (bežnom) HDD mám zase dualboot, a o diskový priestor sa tu delí SWAP, windows7 a /home adresár, ktorý je však šifrovaný. Celkom divnou zhodou náhod sa mi podarilo rozbiť Ubuntu a to do takej miery, že namiesto riešenia každého problému som sa radšej rozhodol systém preinštalovať. Naskytá sa mi tu ale niekoľko otázok, na ktoré nepoznám odpoveď a preto by som vás poprosil o radu :)

1. Je možne zmazať len / a na jeho miesto nainštalovať nové (čisté) Ubuntu z liveUSB?
2. Nebude potom problém prepojiť Ubuntu s /home partíciou?
3. Ak to vôbec bude možné, tak pripojí Ubuntu /home adresár automaticky, alebo to musim prepojiť manuálne?
4. Rozozná nový systém SWAP aj keď je na inom HDD a nevytvorila sa pri inštalácii?
5. Bude treba robiť nejaké zmeny v zavádzači, alebo grub detekuje zmeny sám a prispôsobí sa im?

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Reinštalácia Ubuntu so šifrovaným home adresárom
« Odpověď #1 kdy: 18 Února 2014, 01:06:38 »
1. ano
2. nebude to problém jen nemám zkušenosti s šifrovaným home, takže u něj si nejsem na 100% jistý
3. musíš manuálně při instalaci si starý home označíš jako přípojný bod /home a nesmíš zafajfknout formátovat
4. obdoba home taky si jej označíš jako swap při instalaci
5. grub se ti samo sebou nainstaluje nový, přece nenecháš ten původní, takže pak by si měl mít možnost bootovat ubuntu a wokna

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.