Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tisk přes wifi v Ubuntu 12.04 a Epson XP-205 [vyřešeno]  (Přečteno 1233 krát)

Dovi

  • Host
Dobrý den,
mám potíž s tiskem přes wifi. Instalace tiskárny bez problému. Dám přidat tiskárnu a najít síťovou tiskárnu, nalezne se můj Epson XP-205, nainstalují se ovladače, tiskárna tiskne. Potíž je v tom, že po nějakém čase (týden - měsíc) tisknout přestane a v seznamu tiskáren je v kolonce Stav hláška "The printer is unreachable at this time". Jediné řešení ke kterému jsem se dobral, je tiskárnu smazat a znovu nainstalovat.
Napadá mě, že problém může být v routeru, který tiskárně změní časem umístění, ktežto Ubuntu jí hledá na IP přidělené při instalici. Nebo jsem uplně vedle a problém je jinde?
Děkuju za každou radu...
« Poslední změna: 25 Února 2014, 20:51:48 od Petr Merlin Vaněček »

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Tisk přes wifi v Ubuntu 12.04 a Epson XP-205
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2014, 13:31:06 »
Prideľ jej pevnu ip v nastaveniach routeru
Podobný problém>>>sitovy/wifi tisk
« Poslední změna: 24 Února 2014, 13:38:02 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Dovi

  • Host
Re:Tisk přes wifi v Ubuntu 12.04 a Epson XP-205
« Odpověď #2 kdy: 25 Února 2014, 12:11:41 »
Chyba byla v nastavení routeru. Byl to starý typ, který neumožňoval přiřadit tiskárně pevnou adresu. S novým routerem a rezervovanou adresou je problém vyřešen.
Děkuju

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.