Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dve jadra a dva graficke ovladace(nouveau a nvidia) na jednom stroji.  (Přečteno 666 krát)

deadbiker

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Zdravim snazim sa najst vhodne riesenie pre nasledovnu situaciu. Mam desktop na nom ubuntu 13.10 mam nvidia GTX 560 graficku kartu a pouzivam uzavrete nvidia ovladace(obcas sa i hram tak preto).

Chcel by som na svojom PC spustat XEN hypervisor(teda virtualizaciu). Ale z nejakeho dovodu uzavrete ovladace na XEN jadru nefunguju. Pri pouziti nouveau ovladacu mi system nabootuje. Takze by som chcel docielit stavu kedy by sa pri generic ubuntu kernelu zaviedli nvidia ovladace a pri spusteni XEN kernelu zaviedli nouveau.

Skusal som blacklistnut v /etc/grub/default  nvidia driver pre XEN jadro pridanim takehoto riadku
GRUB_CMDLINE_XEN="rdblacklist=nvidia"
 a zase pre generic jadro som tam vlozil GRUB_CMDLINE_LINUX="rdblacklist=nouveau"

Ale akosik to nie celkom zabralo. Ma niekto nejaky napad? Viem ze by sa to dalo asi riesit tak ze by sa nestartovalo GDM alebo este pred GDM by sa spustil skript ktory by mohol zistit ktore jadro je pouzite a zaviest pre neho spravny ovladac. Len niesom si isty kde by mal byt umiestneny tento skript.  Lebo nerozumiem ako sa zavadzaju jednotlive casti systemu.  Napada ma ze by mohol byt takyto skript spustany z /etc/rc.local ale vobec neviem v ktorom okamihu startu systemu sa vykonavaju prikazy z tohoto suboru.

Snad som to napisal zrozumitelne dakujem.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.