Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu, Skype nejde mikrofon  (Přečteno 2545 krát)

jlozek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Xubuntu, Skype nejde mikrofon
« kdy: 17 Března 2014, 10:24:00 »
Ahoj. Přeinstaloval jsem mé z námé z důvodu končících Windows XP počítač na Xubuntu. Vše šlape jak má, jen nemohu přijít na to, jak nastavit ve Skypovi mikrofon. Počítač je HP DC7600, který má na desce vstup pro mikrofon + je ještě k PC připojená USB videokamerka tuším TIVIZEN, která má také mikrofon. Když dám nastavení audia v SKPYu, tak je všude vyplněno "PulseAudioServer" a nejde změnit. Musím kliknout na nastavení PulseAudia - tam vidím ve vstupních zařízeních dvě zařízení - jedno na desce a druhé na USB zařízení. Když mluvím, tak u USB bar lítá. Bohužel ale nedokážu na tento vstup nijak přepnout, nebo zvolit, aby ho SKYPE využíval. Takže ve finále v SKYPE nefunguje mikrofon. Zkusil jsem do MIC vstupu, který je na PC desce zapojit mikrofon (mikrofon jsem neměl, tak posloužila sluchátka). Pak mikrofon fungoval. Zjevně nedokážu přepnout zvuk z USB mikrofonu tak, aby ho využíval SKYPE. Poradíte mi, prosím?
Pro zkušené Linuxáře je to asi stupidní dotaz, ale já jako začátečník prostě ten vstup přepnout nedokážu.
Když bude nejhůř, koupím za 40 peněz nějaký mikrofon a přivedu ho ke kameře, ale přijde mi to zbytečný, když mikrofon z kamerky evidentně funguje, jen ho nedokážu přepnout.

Díky. Jarda

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Xubuntu, Skype nejde mikrofon
« Odpověď #1 kdy: 17 Března 2014, 10:35:47 »
tady je návod přímo pro tebe : https://help.ubuntu.com/community/SkypeTroubleshooting


edit : špatný odkaz
« Poslední změna: 17 Března 2014, 11:03:18 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Xubuntu, Skype nejde mikrofon
« Odpověď #2 kdy: 17 Března 2014, 10:54:09 »
Citace
Když bude nejhůř, koupím za 40 peněz nějaký mikrofon a přivedu ho ke kameře, ale přijde mi to zbytečný, když mikrofon z kamerky evidentně funguje, jen ho nedokážu přepnout.
Ahoj, nedávno som riešil to isté, cez USB sluchátka nešiel mikrofón. Keďže nie som žiadny Linux guru, tak som si jednoducho kúpil najlacnejšie slúchatká s jack konektormi (jeden slúchatka, druhý mikrofón) a problem is solved. Skype chodí ako má  ;)
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

jlozek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Xubuntu, Skype nejde mikrofon
« Odpověď #3 kdy: 17 Března 2014, 11:36:13 »
Díky moc. Dostanu se k známé o víkendu, tak určitě vyzkouším.

Jarda

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Xubuntu, Skype nejde mikrofon
« Odpověď #4 kdy: 17 Března 2014, 11:51:58 »
Díky moc. Dostanu se k známé o víkendu, tak určitě vyzkouším.

Jarda

Nikam jezdit nemusíš : http://www.teamviewer.com/cs/

používám a jsem spokojený. Nebaví mě pořád někam jezdit.  ;)
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.