Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: OpenVPN nelze zkompilovat  (Přečteno 834 krát)

scorpioon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
OpenVPN nelze zkompilovat
« kdy: 30 Března 2014, 13:17:19 »
Ahoj, mám problém s instalací openVPN na Ubuntu 12.4 na Virtual box, klasicky jsem ho rozbalil a podle  README chtěl spustit:
./configure
make
make install
první příkaz projede ale když chci spustit make píše to hlášku "No targets specified and no makefile found" pokud jsem dal make -f Makefile.am nebo .in píše to "missing separator" .. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným? v Příloze přidávám screen

[příloha smazaná administrátorem]

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:OpenVPN nelze zkompilovat
« Odpověď #1 kdy: 30 Března 2014, 13:35:37 »
co si slibujes od kompilace openvpn kdyz uz je v repozitarich ?

jestli si myslis, ze kdyz udelas nekde s necim:

Kód: [Vybrat]
./configure
make
make install

ze si pomuzes, tak se velice mylis .. je to spise naopak .. Jinak ke tvemu dotazu: Makefile ti chybi protoze ti patrne (na 99%) nedojelo configure do konce ;)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

scorpioon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:OpenVPN nelze zkompilovat
« Odpověď #2 kdy: 30 Března 2014, 14:37:04 »
Ano v repozitářích sice je, ale tvořím návod na instalaci OpenVPN na linuxu proto to dělám tou složitější, a pro Tebe zřejmě nesmyslnou, cestou, takže si příště rozmysli než začneš rejpat.. Kdyby mi nedojelo configure tak bych sem nepsal jenže právě že projede nehodí žádnou chybu proto si nevím rady kde hledat co je špatně proto píšu jesltli s tím nemá někdo zkušenost :)

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:OpenVPN nelze zkompilovat
« Odpověď #3 kdy: 30 Března 2014, 14:56:18 »
Ano v repozitářích sice je, ale tvořím návod na instalaci OpenVPN na linuxu proto to dělám tou složitější, a pro Tebe zřejmě nesmyslnou, cestou, takže si příště rozmysli než začneš rejpat..

:D .. a nestacilo by jen copy & paste z README v openvpn tedy ? teda az se ti to podari zkompilovat .. pokud jsi tak chytrej a zkusenej tak proc se teda ptas ?


Kdyby mi nedojelo configure tak bych sem nepsal jenže právě že projede nehodí žádnou chybu proto si nevím rady kde hledat co je špatně proto píšu jesltli s tím nemá někdo zkušenost :)

opakuji, na 99% ti nedojede ./configure do konce .. klidne si mysli neco jineho a strav nasledujici 3 dny snahou to vyresit jinak .. pokud ti chybi Makefile (coz ti zjevne chybi), tak se znovu prosim podivej na $openvpn_src_root/config.log ..

hint:

Kód: [Vybrat]
> tail -1 $HOME/src/openvpn-2.3.2/config.log
configure: exit 0
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:OpenVPN nelze zkompilovat
« Odpověď #4 kdy: 30 Března 2014, 15:14:07 »
Super, někdo kdo místo listingu z terminálu udělá screenshot vyrábí návod. Radsi se to nejdriv sam nauc...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.