Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: laserová tiskárna Canon i-Sensys LBP7018C nechodí  (Přečteno 11640 krát)

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:laserová tiskárna Canon i-Sensys LBP7018C nechodí
« Odpověď #25 kdy: 06 Dubna 2014, 02:20:11 »
Na strankach HPLIP http://hplipopensource.com/hplip-web/index.html (linuxovy ovladac pro tiskarny HP) je seznam jejich podporovanych tiskaren. Barevna laserova tiskarna je napr. HP TopShot M275 - mam ji v kancelari. Konkretne ta moje je nejaka porouchana (asi vadny firmware), ale barevna, multifunkcni a na linuxu funguje bez problemu. Nebo lepe receno, trochu lepe, nez na Win. A ma prave i sitovy tisk (Wi-Fi). Odzkouseno na Ubuntu 12.04.4 LTS

staarmann

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:laserová tiskárna Canon i-Sensys LBP7018C nechodí
« Odpověď #26 kdy: 06 Dubna 2014, 13:43:02 »
Na strankach HPLIP http://hplipopensource.com/hplip-web/index.html (linuxovy ovladac pro tiskarny HP) je seznam jejich podporovanych tiskaren. Barevna laserova tiskarna je napr. HP TopShot M275 - mam ji v kancelari. Konkretne ta moje je nejaka porouchana (asi vadny firmware), ale barevna, multifunkcni a na linuxu funguje bez problemu. Nebo lepe receno, trochu lepe, nez na Win. A ma prave i sitovy tisk (Wi-Fi). Odzkouseno na Ubuntu 12.04.4 LTS
Zajímavý tip, možná do budoucna, teď je to docela velký náklad na pořízení.
Ještě dotaz - píšete, že ji máte v kanceláři - Linux a komerční využití? To je možné? Jen se ptám...

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:laserová tiskárna Canon i-Sensys LBP7018C nechodí
« Odpověď #27 kdy: 06 Dubna 2014, 14:06:21 »
Citace
Zajímavý tip, možná do budoucna, teď je to docela velký náklad na pořízení.
Ještě dotaz - píšete, že ji máte v kanceláři - Linux a komerční využití? To je možné? Jen se ptám...

Kód: [Vybrat]
Ubuntu můžete zcela volně a především zdarma použít jak doma, tak ve firmě. Jeho licence vám umožňuje nainstalovat jej na libovolný počet počítačů a používat k jakémukoli účelu. Ubuntu můžete volně sdílet se svými přáteli, rodinou, spolužáky či kolegy z práce. Totéž platí i pro všechny programy, které Ubuntu obsahuje.
z Ubuntu.cz
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re:laserová tiskárna Canon i-Sensys LBP7018C nechodí
« Odpověď #28 kdy: 06 Dubna 2014, 18:27:36 »
Na strankach HPLIP http://hplipopensource.com/hplip-web/index.html (linuxovy ovladac pro tiskarny HP) je seznam jejich podporovanych tiskaren. Barevna laserova tiskarna je napr. HP TopShot M275 - mam ji v kancelari. Konkretne ta moje je nejaka porouchana (asi vadny firmware), ale barevna, multifunkcni a na linuxu funguje bez problemu. Nebo lepe receno, trochu lepe, nez na Win. A ma prave i sitovy tisk (Wi-Fi). Odzkouseno na Ubuntu 12.04.4 LTS
Zajímavý tip, možná do budoucna, teď je to docela velký náklad na pořízení.
Ještě dotaz - píšete, že ji máte v kanceláři - Linux a komerční využití? To je možné? Jen se ptám...

Tak pokud mate na mysli licenci, tak v tom zadny problem neni. Pokud mate na mysli pouzitelnost, tak ja osobne opet nevidim zadny problem, ale asi bude zalezet na oboru vaseho podnikani. Mym oborem je HVAC, takze pouzivam CAD (spis mene, jenom na prohlizeni, kolegove pouzivaji Win a AutoCAD, ja mam LibreCAD, FreeCAD a mival jsem taky Dassault DraftSight, ale tekrat to jeste moc dobre nebehalo. Jinak pouzivam wxMaxima, MS Office (diky PlayOnLinux) a LibreOffice (ktery uprednostnuji). Plus pouzivam nejake vypocty v online aplikacich.

suli

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:laserová tiskárna Canon i-Sensys LBP7018C nechodí
« Odpověď #29 kdy: 09 Května 2014, 15:20:19 »
Já tu to tiskárnu mám a chodí, používal jsem capt drivery 2.4 a 2.6, novější jsem nenašel. U balíčků je návod a když jsem jel přesně podle něj, tak se to probralo.

zastrza4695

  • Host
Re:laserová tiskárna Canon i-Sensys LBP7018C nechodí
« Odpověď #30 kdy: 14 Října 2014, 21:53:57 »
Takže koupíme Wokna ::) ::) ::)

Spis si kup nejakou podporovanou tiskarnu.

to je rada ...  :( místo aby se pokusili člověku pomoct problém vyřešit ... "kup radši podporovanou tiskárnu"
to jako že pokaždé když se něco nerozchodí místo pokusu problém řešit (myšleno obecně) vezmu HW zahodím ho do koše a půjdu si koupit jiný?  :P (snad to mělo být myšleno jako fór)

mbdata

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:laserová tiskárna Canon i-Sensys LBP7018C nechodí
« Odpověď #31 kdy: 15 Října 2014, 08:34:26 »
Zkusil bych to připojit přes TCP přes print  server. Měl jsem podobny problém s Canon LBP3370 nebo HP 1166 při připojení přes usb. Náhodně vyjede prázdná stránka, nesmyslné znaky, úloha má ujety  formát rámečku apod. Počítač přes usb pošle úlohu a nekontroluje stav tiskárny. Někdy se tak ztratí řídící znaky na začátku tisku apod. Přes protokol TCP/IP si zařízení potvrzuji doručení paketů, a proto počítač počká na probuzení tiskárny. Zatím to pomohlo. Myslím, že problém je s ovladačem usb. Používám Ubuntu  14.04

zastrza4695

  • Host
Re:laserová tiskárna Canon i-Sensys LBP7018C nechodí
« Odpověď #32 kdy: 20 Října 2014, 17:07:35 »
Zdarec mbdata
problém je v tom že jsem našel na stránkách výrobce oficiální balíček deb kde mají být drivery pro tuto tiskárnu, instalace atd. vše se tváří bezproblémově a OK i install samotný proběhne OK tiskárna je korektně připojená, zapnutá atd. ale prostě nekomunikuje :(
pošleš něco na tisk ... tisková fronta tvrdí, odesláno ... probíhá atd. pak vše ok ale tiskárna nic nevytiskne ... nevyjede ani prázdný papír! Ne že by jak tobě popisuješ ... vyjeli nesmysli atd. prostě nic ... a tak pátrám kde by mohl bejt zakopaný pes  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.