Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: LibreOffice; Fresh&Stable  (Přečteno 2889 krát)

george111

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
  • Per Aspera ad Astra.
LibreOffice; Fresh&Stable
« kdy: 31 Března 2014, 11:04:16 »
Ahoj,

omluvám se, že tento dotaz není tak úplně na Ubuntu, nicméně začal jsem naplno používat svůj stroj s Ubuntu pro pracovní použití. Zde je pochopitelně nutná ta největší stabilita a kompatibilita. Můj dotaz tedy zní - Jaký je rozdíl mezi verzí LibreOffice Fresh a Stable ?
Raději zatím používám verzi 4.1.5, která je označena jako Stable i když jsou již k dispozici verze pozdější.

Díky za odpověď.
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:LibreOffice; Fresh&Stable
« Odpověď #1 kdy: 31 Března 2014, 11:26:32 »
Používejte LO z repozitářů - tam je zaručeno, že si bude LO rozumět se zbytkem systému.

PS. Nechápu, proč se všichni cpou do verzí mimo repozitář když nevědí co dělají.
« Poslední změna: 31 Března 2014, 11:28:18 od Martin Šácha »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

george111

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
  • Per Aspera ad Astra.
Re:LibreOffice; Fresh&Stable
« Odpověď #2 kdy: 31 Března 2014, 12:01:04 »
Používejte LO z repozitářů - tam je zaručeno, že si bude LO rozumět se zbytkem systému.

PS. Nechápu, proč se všichni cpou do verzí mimo repozitář když nevědí co dělají.

Samozřejmě, že používám repo i když v tomto případě tedy ppa. Ona verze LO 3.5.7 jež je v repo Ubuntu 12.04 si moc nerozumí např. s podmíněným formátováním a vůbec kompatibilita s MS wordem je na tom trochu hůře. Tak proto. Díky.
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:LibreOffice; Fresh&Stable
« Odpověď #3 kdy: 31 Března 2014, 16:29:54 »
Chceš na 12.04 nejnovější Libreoffice?
Po čisté instalaci Ubuntu stačí udělat...
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa -y && sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade -y
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

george111

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
  • Per Aspera ad Astra.
Re:LibreOffice; Fresh&Stable
« Odpověď #4 kdy: 31 Března 2014, 18:50:48 »
Chceš na 12.04 nejnovější Libreoffice?
Po čisté instalaci Ubuntu stačí udělat...
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa -y && sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade -y

Díky. To samozřejmě znám. Nicméně toto Ti konkrétně nainstaluje Fresh verzi LO - ke dnešními dni to je myslím 4.2.2. na oficiálním webu LO je označována jako Stable verze 4.1.5. Jaký je tedy rozdíl, pokud nějaký ?
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.

ludolph

  • Host
Re:LibreOffice; Fresh&Stable
« Odpověď #5 kdy: 01 Dubna 2014, 08:19:14 »
Díky. To samozřejmě znám. Nicméně toto Ti konkrétně nainstaluje Fresh verzi LO - ke dnešními dni to je myslím 4.2.2. na oficiálním webu LO je označována jako Stable verze 4.1.5. Jaký je tedy rozdíl, pokud nějaký ?

Ono vlastne nikde neni detailni srovnani fresh a stable verze, protoze libreoffice se v tomhle ohledu vyviji dost zivelne. Zkus se podivat na: http://www.libreoffice.org/download/release-notes/

Poznamka: Moje osobni zkusenost je takova, ze vubec nemusi platit, ze stable verze je stabilnejsi nez fresh verze. Mam radu prikladu, ze to co ve verzi 4.1.5 spolehlive funguje, tak ve verzi 4.2.x nefunguje a samozrejme  naopak. Nekdy to vypada, jako by kazda nova verze Libre Office neco noveho prinesla a neco co uz fungovalo klidne fungovat prestane.

« Poslední změna: 01 Dubna 2014, 08:34:33 od ludolph »

ludolph

  • Host
Re:LibreOffice; Fresh&Stable
« Odpověď #6 kdy: 01 Dubna 2014, 08:22:06 »
Používejte LO z repozitářů - tam je zaručeno, že si bude LO rozumět se zbytkem systému.

PS. Nechápu, proč se všichni cpou do verzí mimo repozitář když nevědí co dělají.

Az na to, ze tazatel nikde netvrdi, ze by pouzival verze mimo repozitar ... to sis vybajil ty sam.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:LibreOffice; Fresh&Stable
« Odpověď #7 kdy: 01 Dubna 2014, 09:01:13 »
... to sis vybajil ty sam.
Omyl! Je jasné že vydedukoval  ;)
z tohto
Citace
nicméně začal jsem naplno používat svůj stroj s Ubuntu pro pracovní použití
tým to sa vylúčila 12.10 až 13.10
a z tohto
Citace
Raději zatím používám verzi 4.1.5
v 12.04 je 3.5.x  :)

U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

ludolph

  • Host
Re:LibreOffice; Fresh&Stable
« Odpověď #8 kdy: 01 Dubna 2014, 09:14:51 »
@Dano V
gratuluji ... tohle je kus poctive investigativni prace + pekna davka logicke dedukce navrh
« Poslední změna: 01 Dubna 2014, 09:31:54 od ludolph »

ludolph

  • Host
Re:LibreOffice; Fresh&Stable
« Odpověď #9 kdy: 01 Dubna 2014, 09:31:28 »
abych do toho vnesl trochu jasno, ve stanadardnich repozitarich ubuntu 12.04 je libreoffice 3.5.x, coz uz je opravdu dost zastarala verze.

krome toho existuje skupina PPA repozitaru, ktere jsou velice spolehlive (tj. nehrozi poskozeni systemu), jsou to nasledujci repozitare:

Kód: [Vybrat]
ppa:libreoffice/libreoffice-3-5 (aktualni verze 3.5.7)
ppa:libreoffice/libreoffice-3-6 (aktualni verze 3.6.6)
ppa:libreoffice/libreoffice-4-0 (aktualni verze 4.0.4)
ppa:libreoffice/libreoffice-4-1 (aktualni verze 4.1.5 rc3).... stable repo
ppa:libreoffice/libreoffice-4-2 (aktualni verze 4.2.2)       .... fresh repo     
ppa:libreoffice/libreoffice-preleases (aktualni verze 4.2.3 rc1)

ppa:libreoffice/ppa (aktualni verze 4.2.2 ... identicka s fresh repo)

Tazke si kazdy muze vybrat podle libosti a beze strachu, ze si jakkoli poskodi system.


Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:LibreOffice; Fresh&Stable
« Odpověď #10 kdy: 01 Dubna 2014, 10:11:34 »
@Dano V
gratuluji ...
Práve pre toto som do toho išiel. 
 dks za neg  ;)
Moc do toho vidíš, jedno očko musí ven  ;D
Dosť to žereš, ale to už je OT  :P
edit:
abych do toho vnesl trochu jasno
jasné to bolo už po 3 poste  8)
Edit2: a ešte nikde nepíšem že sa MŠ nemýli. Len mi prídu tie slovné spojenia čo používaš trochu moc hmm... ako by som to, arogantné?
keď chceš niekoho usmerniť, nemusíš ho znevažovať :)
« Poslední změna: 01 Dubna 2014, 10:56:16 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

george111

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
  • Per Aspera ad Astra.
Re:LibreOffice; Fresh&Stable
« Odpověď #11 kdy: 01 Dubna 2014, 11:09:53 »
Díky všem za odpovědi. Nechtěl jsem tímto nevinným dotazem strhnout žádný flame  :D Po zevrubném prostudování webu LO se jen utvrzuji v tom, že pro Ubuntu 12.04 je vhodná verze 4.1.5 i když jsem se stejně nedopátral původního smyslu jaký je rozdíl mezi Fresh a Stable  ;D
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:LibreOffice; Fresh&Stable
« Odpověď #12 kdy: 01 Dubna 2014, 11:22:40 »
Díky všem za odpovědi. Nechtěl jsem tímto nevinným dotazem strhnout žádný flame  :D Po zevrubném prostudování webu LO se jen utvrzuji v tom, že pro Ubuntu 12.04 je vhodná verze 4.1.5 i když jsem se stejně nedopátral původního smyslu jaký je rozdíl mezi Fresh a Stable  ;D

Tady snad najdeš odpověď : http://standardsandfreedom.net/index.php/2014/03/22/freshly-stable/
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

ludolph

  • Host
Re:LibreOffice; Fresh&Stable
« Odpověď #13 kdy: 01 Dubna 2014, 12:14:32 »
Díky všem za odpovědi. Nechtěl jsem tímto nevinným dotazem strhnout žádný flame  :D Po zevrubném prostudování webu LO se jen utvrzuji v tom, že pro Ubuntu 12.04 je vhodná verze 4.1.5 i když jsem se stejně nedopátral původního smyslu jaký je rozdíl mezi Fresh a Stable  ;D

Fresh (4.2.2) resp. repozitar ppa:libreoffice/ppa je podle mne optimalni volba. Nepozoroval jsem zadne zasadni nestability Fresh vuci Stable (4.1.5) a je fakt, ze s kazdou dalsi Fresh verzi se, pomalu ale jiste, stale zlepsuje kompatibilita mezi MSO a LO, coz je pro vetsinu uzivatelu to nejdulezitejsi.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.