Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Upgrade na 14.4  (Přečteno 1191 krát)

spajdo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Upgrade na 14.4
« kdy: 22 Dubna 2014, 16:45:29 »
Ahojte.
Uvažujem nad upgradom, no nie sú mi jasné všetky veci.
Teraz mám 13.10 a podľa všetkého nemám disk rozdelený na viaceré partície ani oddiely.
Keď budem robiť upgrade z live usb, tak prídem o home adresár? Mám nainštalované také programy, ktoré by bolo zložité znova konfigurovať a inštalovať.

Ďakujem za info.

Odoslané z XT1032 pomocou Tapatalku


RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Upgrade na 14.4
« Odpověď #1 kdy: 22 Dubna 2014, 16:49:48 »
Můžeš dělat aktualizaci z live USB ale proč když to je lepší udělat přímo ze systému 13.10.
O data teoreticky nepřijdeš ale nikdo nemůžeme ručit za to co kdo provede při instalaci. Doporučuji zálohovat data mimo počítač. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Upgrade na 14.4
« Odpověď #2 kdy: 22 Dubna 2014, 16:52:58 »
Jde to i přes čistou instalaci (pokud nepřekopírujete data, smažou se)
1) Nabootujte Live USB (pomocí "Vyzkoušet Ubuntu")
2) Nainstalujte GParted (pokud už není nainstalovaný)
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gparted3) Spusťte ho
Kód: [Vybrat]
pkexec gparted4) Zmenšete oddíl na vašem disku a do volného místa vytvořte nový oddíl
5) Připojte původní i nový oddíl
6) Z vašeho původního oddílu ze složky /home překopírujte data do nového oddílu
7) Nainstalujte Ubuntu (v rozdělování disku vyberte vlastní, původní oddíl označte jako Formátovat+přípojný bod /), nová oddíl NEFORMÁTOVAT+přípojný oddíl /home
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

spajdo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re:Upgrade na 14.4
« Odpověď #3 kdy: 23 Dubna 2014, 07:55:17 »
Můžeš dělat aktualizaci z live USB ale proč když to je lepší udělat přímo ze systému 13.10.
O data teoreticky nepřijdeš ale nikdo nemůžeme ručit za to co kdo provede při instalaci. Doporučuji zálohovat data mimo počítač. ;)

Takže ak to spravím cez tú hlášku, ktorú mi teraz zobrazuje systém pri štarte, tak teoreticky o nič neprídem. Ani programy a ani dáta? By som to asi tak teda skúsil... Len si cez live usb otestujem, či ide všetko ako má s novým systémom.

Odoslané z Moto G cez Tapatalk


geofre

Re:Upgrade na 14.4
« Odpověď #4 kdy: 23 Dubna 2014, 08:30:37 »
Můžeš dělat aktualizaci z live USB ale proč když to je lepší udělat přímo ze systému 13.10.
O data teoreticky nepřijdeš ale nikdo nemůžeme ručit za to co kdo provede při instalaci. Doporučuji zálohovat data mimo počítač. ;)

Takže ak to spravím cez tú hlášku, ktorú mi teraz zobrazuje systém pri štarte, tak teoreticky o nič neprídem. Ani programy a ani dáta? By som to asi tak teda skúsil... Len si cez live usb otestujem, či ide všetko ako má s novým systémom.

Odoslané z Moto G cez Tapatalk

U programů to není možné říct na 100%, některé se aktualizují, ale některé mohou být smazány (např Ubuntu Tweak)...
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.