Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Asus A6r  (Přečteno 3397 krát)

David Sokol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Asus A6r
« kdy: 19 Června 2006, 22:36:35 »
dravim mam NB ASUS A6R na nom Linux Ubuntu 6.06 LTS;

mam zopar otazok na ktore si ako zaciatocnik neviem odpovedat ani neviem nikde na googli najst riesenie:

1. pri beziacom linuxe mi sem tam pipne pod diodkami vpravo hore tak akoby pc-speaker pod nimi je HDD-compartment... vo winXP mi to nerobi a sa bojim aby to nesignalizovalo cosi zle

2. nejde mi mikrofon, nastavene mam (Mic Boost (+20dB) mikrofon mam povoleny) ... skusal som aj externy do jacka aj vstavany ani jeden mi nereaguje na zaznam zvuku ... pisem preto ze aj zvuky na tomto NB nastavujem zvlastne (zapinam PCM a Master Surround a vypinam External Amplifier) ... mikrofon chcem kvoli skype

3. uz len alibisticky posledny bod : mrznuca myska po nahodeni 3d akceleracie (tema tu uz preberana), len ci nahodou niekto na nieco neprisiel

za vsetky odpovede a rady vopred velmi pekne dakujem ... :-)

johniez

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
    • http://www.johniez.com
Asus A6r
« Odpověď #1 kdy: 27 Června 2006, 16:25:48 »
Ahoj, mam taky A6R, ale jeste zalezi na dalsim oznaceni, muzou to bejt uplne ruzny kousky..

Takovy pipani mi obcas generoval zvukovej system v KDE.
Kdy presne se to ozyvalo? Bylo to i v momente kdy se s bookem nepracovalo?

Jinak me na ntb chodi kubuntu vyborne. (Facha i ctecka SD :) )

Newkiller

  • Host
Asus A6r
« Odpověď #2 kdy: 27 Června 2006, 17:35:06 »
Citace: Cezar Zico
dravim mam NB ASUS A6R na nom Linux Ubuntu 6.06 LTS;

mam zopar otazok na ktore si ako zaciatocnik neviem odpovedat ani neviem nikde na googli najst riesenie:

1. pri beziacom linuxe mi sem tam pipne pod diodkami vpravo hore tak akoby pc-speaker pod nimi je HDD-compartment... vo winXP mi to nerobi a sa bojim aby to nesignalizovalo cosi zle

2. nejde mi mikrofon, nastavene mam (Mic Boost (+20dB) mikrofon mam povoleny) ... skusal som aj externy do jacka aj vstavany ani jeden mi nereaguje na zaznam zvuku ... pisem preto ze aj zvuky na tomto NB nastavujem zvlastne (zapinam PCM a Master Surround a vypinam External Amplifier) ... mikrofon chcem kvoli skype

3. uz len alibisticky posledny bod : mrznuca myska po nahodeni 3d akceleracie (tema tu uz preberana), len ci nahodou niekto na nieco neprisiel

za vsetky odpovede a rady vopred velmi pekne dakujem ... :-)
to pípání dělá kámošovi na pc ve windows ale neví čím to je :)

FrantaB

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Asus A6r
« Odpověď #3 kdy: 17 Srpna 2006, 07:03:08 »
A jak to máte s touchpatem a scrolováním?  Mě o stále nejede a nemůžu to rozfachat :( ...jako to scrolování, což je docela nepříjemné a stěžuje to docela práci.
Taky mám problém s mikrofonem a stále mě to nejde vyřešit. A to nemluvím o tom, že mi nejde ovládat ani hlasitost přes klávesnici. Stupnice +/- běhá, ale nic se neděje.
Notebook HP ProBook 4530s, OS LINUX Ubuntu/Mint, Core i5, RAM 6GB, ATI Radeon HD 6400M

mychinko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Asus A6r
« Odpověď #4 kdy: 14 Února 2007, 20:10:26 »
zdravim vas,
to pipanie je "chyba" disku.
akykolvek system som mal, vzdy mi pipal.
dal som tam novy a uz je ticho.
PS: stary mam v ramceku externe a stale pipa.......

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.