Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde PlayOnLinux  (Přečteno 1767 krát)

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Nejde PlayOnLinux
« kdy: 18 Května 2014, 22:53:55 »
Povysil jsem system z 13.10 na 14.04, pritom se samovolne odinstalovalo PlayOnLinux a kdyz to chci zase nainstalovat, tak mi to pise, ze to nelze, protoze baliky wine a wine1.6 jsou problemove.

Co s tim?

Tomáš Macek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 84
Re:Nejde PlayOnLinux
« Odpověď #1 kdy: 19 Května 2014, 10:41:37 »
jestli máš synaptic nainstalovaný, tak v menu lze problémové balíky opravit, mělo by to pomoci
GIGABYTE GA-H61MA-D3V - Intel H61, Intel Celeron G530, 2x A-DATA Premier Series 4GB DDR3 1333, Sapphire HD 5450 1GB DDR3 HDMI

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Nejde PlayOnLinux
« Odpověď #2 kdy: 19 Května 2014, 18:06:18 »
Citace
E: Nelze opravit problémy, některé balíky držíte v porouchaném stavu.
E: Chyba, pkgProblemResolver::Resolve vytváří poruchy, to může být způsobeno podrženými balíky.
E: Nelze opravit závislosti
E: Chyba, pkgProblemResolver::Resolve vytváří poruchy, to může být způsobeno podrženými balíky.
E: Nelze opravit závislosti

Na me to dela dojem, ze Ubuntu 14.04 LTS je od Canonicalu nepodareny vtip.

Wine1.6, ktery je vyzadovan PlayOnLinux je problemovy, Kde-full je problemovy, takze ani nenainstaluju PlayOnLinux ani KDE. A divi se jeste nekdo, ze Valve pouzilo pro herni konzoli Debian?

Tohle se mi snad zda.  :(

Edit: Tu opravu v synapticu jsem zkusil, nejde.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Nejde PlayOnLinux
« Odpověď #3 kdy: 19 Května 2014, 18:28:37 »
Na me to dela dojem, ze Ubuntu 14.04 LTS je od Canonicalu nepodareny vtip.

Nepodařený vtip je jen to že jste před tím používal vývojovou verzi 13.10 a jakožto pokročilejší uživatel si neumíte poradit, já přecházel na několika počítačích z 12.04 a všude play on linux funguje, nejsem takový profík abych se patlal s jinými než LTS verzemi.

Ve vašem případě bych nejdříve odinstaloval komplet Wine když jsou problémové a potom se teprve snažil instalovat PlayOnLinux. ;)


PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Nejde PlayOnLinux
« Odpověď #4 kdy: 19 Května 2014, 19:23:47 »
Dobre diky, vyzkousim to.

Ale to KDE jsem komplet odinstaloval a stejne to ted hlasi, ze je to problemovy balik. :-/

Zkusim teda odinstalovat Wine a pak napisu.

Ano pouzival jsem 13.10, sestavil jsem si nove PC a na "stare" 12.04 se mi jit nechtelo, tak jsem tam hodil 13.10 na zkousku a protoze to slapalo vyborne, tak jsem myslel, ze posleze jen povysim na 14.04 a u toho zustanu, jenze zatim je to tedy jen ten nepodareny vtip.

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Nejde PlayOnLinux
« Odpověď #5 kdy: 19 Května 2014, 21:03:50 »
Tak Wine je komplet pryc i s configama, ale kdyz chci nainstalovat playonlinux, tak to chce samo zaroven instalovat wine a wine1.6 (logicky), ktere jsou oboji oznaceny jako problemove. Takze to proste nejde.

Neporadil by nekdo co s tim?

janek-m

  • Host
Re:Nejde PlayOnLinux
« Odpověď #6 kdy: 19 Května 2014, 21:42:10 »
Čo tak skúsiť pridať PPA s wine a skúsiť nainštalovať  nižšiu verziu wine, ak je 1.6 označená ako problémová. Samozrejeme nezabudnúť odinštalovať pôvodnú verziu.
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa
sudo apt-get update
a potom v synapticu vyhľadať nižšie verzie wine.

Keď čítam, koľko máš problémov po povýšení z 13.10 na 14.04, tak mám dojem, že niečo neprebehlo v poriadku. Ak sa budú problémy kopiť, tak by bolo hádam najlepšie, vyzálohovať dôležité veci a urobiť čistú inštaláciu (t.j. nechať sformátovať /, a aj /home, aby zo starého systému neostalo vôbec nič - poprípade si vyzálohovať ešte nastavenia Firefox/Chrome v skrytých súboroch.)

Kubuntu 14.04 som len testoval, ale všetko šlapalo bez problémov. Nezaznamenal som žiadne pády aplikácií alebo problémy s inštaláciou programov.

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Nejde PlayOnLinux
« Odpověď #7 kdy: 19 Května 2014, 22:20:05 »
Zkousel jsem pridat ten repositar, ale playonlinux po mne chce to wine1.6 jako zavislot a teda nezkousel jsem nejdriv wine hodit nizsi verzi, ale myslim, ze to ten playonlinux stejne nekousne.

No chtel jsem se cisty instalaci vyhnout, ale asi mi nic jinyho nezbude. :-/ Stve me to, uz jenom proto, ze jsem si cvicne povyseni udelal na vmware a vsechno dopadlo OK, aspon se to tak tvarilo, jenze tam nemam ani playonlinux ani KDE. To me nenapadlo, ze zrovna tohle bude problem.

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Nejde PlayOnLinux
« Odpověď #8 kdy: 24 Května 2014, 12:36:29 »
Cista instalace a skoro vse funguje jak ma.

Jinymi slovy porad je s povysenim verzi na cem pracovat, jeste stale to muze dopadnout spatne jako v mem pripade a nezbyde nez instalovat na cisto.

Jinak po ciste instalaci je tam jeden bug a to, ze se nezobrazuji nekteri zastupci programu v systray (Wuala, Copy.com).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.