Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: AMD 64X2 Dual Core 3800+ a GeForce 7025/nForce 630a - UŽ nejde pustit Ubuntu !!!  (Přečteno 5880 krát)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Janek má sice s těmi zdroji pravdu, ale používám dost jiných zdrojů, včetně "backports" a nemám žádný problém. Prostě to chce vyzkoušet. :)

Záloha problémy vyřeší. Pak i lze balíky programů downgradovat na nižší verzi.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

cipok76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
zdravím  janek-m  a vás všechny ;)
... s DigiKamem jsem si to vyřešil včera v noci... je už naprosto jasné, že ho budu používat k editaci klíčových slov a třídění fotografií - takže mi stačí co mám, omlouvám se, že jsem byl tak neodbytnej...  :)

.... ALE  :) mám jinou věc... udělal jsem během noci, pro mě objev jako hrom... Linux mě donutil znova se zamyslet nad tím co budu dělat s fotkama... vzpoměl jsem si na dobu temné komory a černobílých filmů a na ZONÁLNÍ SYSTÉM.... což je calibrovaný postup; exponování filmu a jeho následného vyvolání v temné komoře, v postupu je též zahrnuta gradační kvalita fotografického papíru... ZONÁLNÍ SYSTÉM je podle mého názoru pro fotografa vynález 20. stol. číslo jedna... sám jsem ho využíval při focení na stříbro, tedy černobílý klasický materiál... tak a včera jsem zjistil pro mě novinku, existuje program LightZone, který právě pracuje s redukovaným zonálním systémem  Ansela Adamse ( Ansel Adams to všechno vymyslel, u nás zpracoval dopodrobna téma zonálního systému Petr Velkoborský)... to je jasný, že když jsem to zjistil tak jsem ho hned chtěl a uplně jsem skákal, protože je dostupný i pro LINUX  :), ale instalace si mi nepovedla  :( tak ani nevím jestli to není jen taková aplikace legrace...

... našel jsem si info o oficiálním repozitáři (teď nevím jestli si nevymýšlím, ale na mě to dělá takový dojem)
http://ubuntuhandbook.org/index.php/2013/07/install-lightzone-4-official-repository-ubuntu-linux-mint/
... píšou, že je možné pro Ubuntu 14.04 a jeho deriváty provést instalaci pomocí příkazu: sudo add-apt-repository PPA: otto-kesselgulasch/lightzone
... pokud zadám do terminálu odpoví mi chybou: jako argument může být použit pouze jeden repozitář
... zkoušel jsem to různě mazat  :) no dělat s tím psí kusy, ale nepomohlo to...  :)
.... na oficiálních stránkách projektu http://lightzoneproject.org/ jsem si po zaregistrování stáhnul archiv LightZone-3.9.tar.gz o velikost 25,8 MB... takže to je asi zdrojový kód, či co, tak do toho se mi moc nechce, nejraději bych provedl instalaci přes oficiální repozitář... to sem se zase rozkecal...

... otázka: jak opravit příkazový řádek sudo add-apt-repository PPA: otto-kesselgulasch/lightzone, když Terminál pak hlásí Chyba: jako argument může být použit pouze jeden repozitář?

... DÍKY ZA VAŠI TRPĚLIVOST všechny zdraví cipok76

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Mezi dvojtečkou a otto je mezera, což je špatně. Na stránkách projektu je zdroj správně.

Neopisovat ručně, ale označit do schránky a vložit prostředním myšítkem do terminálu. Případně shift nebo ctrl + ins, teď nevím.

Jinak, řádek ppa:otto-kesselgulasch/lightzone lze přímo vložit do správce zdrojů, nebo jak se jmenuje.
« Poslední změna: 12 Června 2014, 10:49:19 od Pavel Hrnčíř »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
tak ho přidej ručně ve správci aktualizací, pod přidat zdroj a tam vlož
Kód: [Vybrat]
ppa:otto-kesselgulasch/lightzone=zdroje]http://wiki.ubuntu.cz/instalace_program%C5%AF/p%C5%99id%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD_zdroj%C5%AF?s[]=zdroje
ve 14.04 to je malinko jinak, ale zorientuješ se.

janek-m

  • Host
Citace
... otázka: jak opravit příkazový řádek sudo add-apt-repository PPA: otto-kesselgulasch/lightzone, když Terminál pak hlásí Chyba: jako argument může být použit pouze jeden repozitář?
Nebude to tým, že repozitár PPA: otto-kesselgulasch máš už pridaný?? vyskúšaj, či by nestačilo do terminálu zadať iba:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install lightzone
... a najlepšie by bolo, keby si toto vlákno uzavrel a založil nové, lebo sa tu už rieši všetko možné  ;)

cipok76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
.... tak bylo to tou mezerou... mám LightZone naistalovaný, ale není funkční, při rozkliknutí se načítá a pak spadne bez hlášky, při dalším pokusu se mě zeptá jestli ho chci zrestartovat na tovární nastavení, ale i při tom nakonec spadne...

... pro tenhle program je důležitá prý java jestli jsem to dobře pochopil tak se pokusím zjistit jestli mi tu něco nechybí...

.... budu asi ještě otravovat, ale založím jiné vlákno na Foto...

... jinak LINUX SUPER ZALEŽITOST  :)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
vše spouštěj v terminálu, kde vidíš průběh spouštění a případné poruchy apod.

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
skus nainstalovat
Kód: [Vybrat]
openjdk-7-jre popřípadě
Kód: [Vybrat]
openjdk-7-jdk
první je jen runtime a to duhé je development kit, který je většinou nutný jen pro vývoj java aplikací

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.