Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 2* grafika 750m zapojená v SLI. Notebook Lenovo Y510P  (Přečteno 1523 krát)

Beleval

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
2* grafika 750m zapojená v SLI. Notebook Lenovo Y510P
« kdy: 23 Května 2014, 22:04:04 »
Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat jestli nevíte, nebo jste se nesetkali se zprovozňováním dvou grafických karet v režimu SLI.

Po delší době se můžu vrátit k ubuntu ale na novém notíku jsem narazil na problém.  Jedná se o Lenovo Y510P se dvěmi grafickými kartami 750m, které jsou zapojené v SLI.

Instalace ubuntu proběhla bez potíží, ale u karet jsem narazil na problém. Integrovanou od intelu to správně vyřadilo, ale dvě Nvidie současně spustit nedokážu.

Zkoušel jsem:

1) Proprietální ovladače Nvidia - Identifikoval obě karty správně, obě vidím, ale běží jen jedna z nich. Obě mi zapnout nejdou (příkaz sli=on nic nezmění) a karty nepříjemně topí, ale to bych přežil (při běžícím VLC 40 - 55 stupňů).

2) Bumblebee dle návodu na místní wiki - úplně rozhodí zobrazení a je to nepoužitelné

3) Instalace bumblebee dle tohoto návodu: http://askubuntu.com/questions/348614/bumblebee-on-ubuntu-13-04-with-geforce-750m-and-driver-319 opět rozhozené zobrazení a nesmyslně malé rozlišení.

Týden hledám rady pomocí googlu a bez efektu. Navíc jsem kategorie začátečník - co nenaklikám musím vygooglovat přesně a jsem už s tím bezradný. Momentálně mám prakticky čistou instalaci, tak pokud rada nepomůže tak hned přeinstaluju a nic se neděje...

Díky moc za případné rady

Rover623

Re:2* grafika 750m zapojená v SLI. Notebook Lenovo Y510P
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2014, 23:07:41 »
Ten notebook má 3 karty, když je tam ještě Intel

Beleval

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:2* grafika 750m zapojená v SLI. Notebook Lenovo Y510P
« Odpověď #2 kdy: 23 Května 2014, 23:30:08 »
Ano,

Integrovanou od Intelu z edice Haswell a 2*Nvidie co by měli běžet v SLI. Respektive na Winech je ta od Intelu vyplá. Nejde mít v provozu všechny tři jak to chápu. Byla jen možnost aby běžela jedna nvidia nebo obě zároveň. Tady ale trvale běží jen jedna (I ta divně. Takové teploty neměly ve Windows).

Utilita od Nvidie vidí obě a i měří jejich parametry, ale výkon poskytuje jen jedna....

Rover623

Re:2* grafika 750m zapojená v SLI. Notebook Lenovo Y510P
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2014, 05:16:31 »
Podle technického manuálu, je ten Intel deaktivovaný, nemá ani výstup obrazu. Jako grafika se používají 2 čipy nVidia 750M. Tady tedy nejde o přepínání, které provádí Bumblebee nebo v novějších ovladačích Prime. Tady není nutné zprovoznit přepínání, ale SLI v ovladačích.

Podpora v ovladačích je, tudíž je nutné nacpat tam aktuální verzi (331.38 nyní) a vytvořit k tomu odpovídající xorg příkazem
Kód: [Vybrat]
sudo nvidia-xconfig --multigpu=on nebo
Kód: [Vybrat]
sudo nvidia-xconfig --sli=on ovšem na webu nVidia je také tohle velmi výrazné upozornění
Citace
Mobile GPUs are NOT supported
a to i pro Windows, tudíž bych tipnul, že Lenovo si zase udělalo nějakou vopičárnu jen pro sebe

Beleval

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re:2* grafika 750m zapojená v SLI. Notebook Lenovo Y510P
« Odpověď #4 kdy: 24 Května 2014, 10:04:13 »
Tak jsem to vyzkoušel, bez problémů soubory vytvořeny, ale při glmark2 žádná změna ve výkonu a i podle chlazení se druhá karta nepoužila...

Právě pod Windows 8 to běží s Nvidia ovladači bez problémů, takových notebooků je víc. Minulá generace s 650m to pod linuxem taky rozchodila (nemůžu teď najít návod). I s Dell notebookem to prý jelo: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1596235. Jen ty grafiky 750m nic...

V nejhorším budu hledat někoho kdo tento notík koupí a podívám se po ekvivalentu s jednou grafikou. Právě přuijde mi škoda, když už jsem druhou koupil jim mít vypnutou. I si rád zahraju, tak bych ji využil...

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:2* grafika 750m zapojená v SLI. Notebook Lenovo Y510P
« Odpověď #5 kdy: 24 Května 2014, 10:45:18 »
ovšem na webu nVidia je také tohle velmi výrazné upozornění
Citace
Mobile GPUs are NOT supported
a to i pro Windows, tudíž bych tipnul, že Lenovo si zase udělalo nějakou vopičárnu jen pro sebe

já nevím školy nemám, ale pokud by to nepodporovala ani ve windows, tak mi vysvětli proč by vyráběla čipy co to podporují, ale nepodporovala to

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.