Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kam správně umístit config soubor  (Přečteno 2154 krát)

Bimba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
  • Začátečník ze začátečníků
Kam správně umístit config soubor
« kdy: 31 Května 2014, 19:53:37 »
Čau, ahoj, nazdar  :o

prosím o menší radu pro nováčka :). Chtěl jsem se zeptat, kam bych správně měl ukládat konfigurační soubory (file.conf)?
Jde mi o to, že jsem si vytvořil vlastní skript a používám v něm hodnoty, co mám uložené v config souboru. Nějak jsem dopátral, že bych měl správně mít skript uložený ve složce /usr/local/bin/, kde patří všechny aplikace atd. , které nejsou součástí distribuce. Vím, že konfigurační soubory najdu v /etc/init/. Ale kde bych měl správně uložit config soubor pro aplikaci/skript, která není součástí distribuce, to jsem nějak nevypátral. Může mi někdo poradit?

Není to tak důležité, ale myslím, že je to dobré znát.

Děkuji Bimba 
Ten, co koulí okem...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Kam správně umístit config soubor
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2014, 20:36:10 »
Koukni se třeba sem:
http://manpages.ubuntu.com/manpages/trusty/en/man7/hier.7.html

Jinak vlastně nejjednodušeji z terminálu:
Kód: [Vybrat]
man hier
« Poslední změna: 31 Května 2014, 20:52:21 od GdH »

Bimba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
  • Začátečník ze začátečníků
Re:Kam správně umístit config soubor
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2014, 21:10:36 »
Ok díky moc, něco takového jsem hledal. Snad z toho pochopím to, na co jsem se ptal. Vím, že tohle by měly být základy, ale s linuxem jsem začal teprve nedávno a mám v plánu si přečíst nějakou knížku o tomto prostředí, akorát pořád není na to čas :(. Plánuju to přes léto, to jen omluva za neznalost :D.

Jen tak mimo téma. Docela náhoda, brouzdal jsem, hledal jsem a narazil jsem dnes na tvůj blog a hned jsem si ho dal do záložek. Četl jsem si nějaké návody atd a jsou napsané stylem, které se dobře čtou a jsou dobře pochopitelné i pro nováčka jako já, takové blogy se těžko hledají. Tak jsem si říkal, že by nebylo naškodu napsat tomu GdH, nějakou pochvalu nebo tak, no a po chvíli napíši sem pro radu a hle ten GdH mi poradí :D. Takže super blog! Až budu mít čas, tak se tam určitě ještě zastavím. To já jen tak, ono vždy nějaká pochvala za dobrou práci potěší, tak snad potěšila.

Jdu študovat  ;)
Ten, co koulí okem...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Kam správně umístit config soubor
« Odpověď #3 kdy: 31 Května 2014, 21:19:19 »
Vystihl jsi o co se snažím, takže potěšilo, díky :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.