Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zapnutí kostky  (Přečteno 1349 krát)

skrob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 260
Zapnutí kostky
« kdy: 04 Července 2014, 14:20:45 »
Dobrý den, abych nezdržoval, tak jsem si zde o kostce přečetl, co jsem našel a udělal jsem toto.
1. asi problém, který to odhalí GK Intel 945 GM x86/MMX/SSE2
- pojede na tom Kostka s otáčením?
2. Nainstaloval jsem Compiz manager a pluginy bez problému
3. V nabídve Compizu se objevila možnost kostky, ale vyskočilo varování vypnout desktop wall, po tomto systém vykázal vnitřní chybu. Děkuji za možné rady.

Napíšu to přesně
Modul Desktop Wall poskytuje funkci large desktop, která je také poskytována modulem kostka plochy a pak to varování.
« Poslední změna: 04 Července 2014, 14:23:00 od skrob »
DELL Latitude D830 - Intel® Core™2 Duo CPU T9500 @ 2.60GHz × 2 
GK Intel® 965GM - RAM 4 Gb DDR2 - SSD 120 GB Patriot Blast - Ubuntu 14.04 LTS 64 bit

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Zapnutí kostky
« Odpověď #1 kdy: 04 Července 2014, 14:26:11 »
Kostka je z dob jednoduchych prostredi gnome2 a KDE3... dost pochybuju ze bude rozumne fungovat s unity, ktere je postaveno uplne jinak...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

skrob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 260
Re:Zapnutí kostky
« Odpověď #2 kdy: 04 Července 2014, 14:39:21 »
Dle návodu by to jít mělo, ale je pravda, že v žádném případě se nemá Unity vypínat, takže asi stará dobrá plošinovka.
Děkuji za info
DELL Latitude D830 - Intel® Core™2 Duo CPU T9500 @ 2.60GHz × 2 
GK Intel® 965GM - RAM 4 Gb DDR2 - SSD 120 GB Patriot Blast - Ubuntu 14.04 LTS 64 bit

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Zapnutí kostky
« Odpověď #3 kdy: 04 Července 2014, 15:47:42 »
No zatím do 12.04.4 na jakémkoliv železe mi kostka pod Unity funguje.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Zapnutí kostky
« Odpověď #4 kdy: 04 Července 2014, 19:30:39 »
Kostka je z dob jednoduchych prostredi gnome2 a KDE3... dost pochybuju ze bude rozumne fungovat s unity, ktere je postaveno uplne jinak...

Kostka je plugin Compizu, stejně jako Unity a ještě se mi nestalo, že by aktivace vyžadovala o moc víc, než tři klikance v CCSM (testuju to pro jistotu pokaždé, když někdo tvrdí, že to nejde).

Dobrý den, abych nezdržoval, tak jsem si zde o kostce přečetl, co jsem našel a udělal jsem toto.
1. asi problém, který to odhalí GK Intel 945 GM x86/MMX/SSE2
- pojede na tom Kostka s otáčením?
2. Nainstaloval jsem Compiz manager a pluginy bez problému
3. V nabídve Compizu se objevila možnost kostky, ale vyskočilo varování vypnout desktop wall, po tomto systém vykázal vnitřní chybu. Děkuji za možné rady.

Napíšu to přesně
Modul Desktop Wall poskytuje funkci large desktop, která je také poskytována modulem kostka plochy a pak to varování.

Ten Desktop Wall se pochopitelně musí vypnout, když jeho práci chceš přesunout na kostku. K tomu je třeba aktivovat ještě Otočit kostkou. Problém může být v tom, že každé zapnutí vypnutí pluginu způsobí restart Compizu kvůli Unity a už nemusí nastartovat. Další drobnosti způsobovaly proprietární ovladače AMD, mně třeba Unity při otáčení kostkou blikalo. Každopádně, pokud na té grafice běží Unity ve 3D, tak by snad neměl být zásadní problém ani s kostkou. Kdysi jsem ji na 945 proháněl taky, ale to už je dlouho.

skrob

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 260
Re:Zapnutí kostky
« Odpověď #5 kdy: 06 Července 2014, 08:45:16 »
Díky za rady, bylo asi fakt tím vypínáním, při troše kombinací v pořadí spouštění se to chytlo.   
DELL Latitude D830 - Intel® Core™2 Duo CPU T9500 @ 2.60GHz × 2 
GK Intel® 965GM - RAM 4 Gb DDR2 - SSD 120 GB Patriot Blast - Ubuntu 14.04 LTS 64 bit

Rover623

Re:Zapnutí kostky
« Odpověď #6 kdy: 06 Července 2014, 12:17:37 »
Kostka jde, ale má to tendenci u někoho dost často a zbytečně restartovat Compiz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.