Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: postfix BCC lokálních emailů [VYŘEŠENO]  (Přečteno 1980 krát)

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
postfix BCC lokálních emailů [VYŘEŠENO]
« kdy: 28 Července 2014, 16:56:11 »
Dobré odpoledne,

běží mi v kanceláře 14.04LTS LAMPS server pro pár lidí a nevím si rady s náledující konfigurací postfixu:

obecně: pro poštu si server šahá ven pomocí pop3, fetchmail ji stáhne a doručí lokálně (funguje). server přijme poštu k odeslání z LANu a pošle ji přímo (funguje).

extra: někteří uživatelé mají gmailovský účet, kam je jim pošta přeposílána. příchozí z WAN řeší přímo venkovní pop3 server mimo kancl; jejich odchozí poštu řeší soubor /etc/postfix/sender_bcc

neumím: nemůžu přijít na to, jak říct postfixu, aby poštu odeslanou uživatelem1 z LANu pro uživatele2 na LANu přeposlal i na uživatel2@gmail.com.

na 10.04LTS jsem měl v /etc/aliases zápis, který říkal:
Kód: [Vybrat]
franta: franta,franta.novak@gmail.coma stalo se to co se mělo stát. Tento zápis na 14.04 způsobí, že pošta zvenku není doručena a je vrácena se zprávou "Diagnostic-Code: X-Postfix; mail forwarding loop for XXX@XXX.XXX". zkusil jsem to zapsat tak, že to bude franta: franta@localhost,franta.novak@gmail.com. to funguje, ale z logu /var/log/mail vyplývá, že původní zpráva je forwardnuta na @gmail 2x (ale tam se neobjeví 2x, možná ho blbě čtu.

chci se zeptat, jestli to je principielně správný postup, nebo jestli čtu nápovědy špatně a nejde to nějak jednodušeji? mám každému z těch uživatelů nastavit pravidlo v domovském adresáři?

ještě mě napadá možná podstatný rozdíl oproti instalaci 10.04, kde nebyl shodný příjemce emailu a lokální uživatel na serveru, tedy zápis byl vlastně: novak: franta,franta.nova@gmail.com.

díky za postrčení.

m1727
« Poslední změna: 28 Července 2014, 17:35:29 od marshall1727 »
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re:postfix BCC lokálních emailů
« Odpověď #1 kdy: 28 Července 2014, 17:34:49 »
občas pomůže si to takhle sepsat a pak člověk zjistí, že pro oči nevidí. problém vyřešen použitím /etc/postfix/recipient_bcc

děkuji.

znamenám jako vyřešeno.
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.