Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Změnila se mi přihlašovací obrazovka  (Přečteno 1298 krát)

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Změnila se mi přihlašovací obrazovka
« kdy: 25 Srpna 2014, 21:43:23 »
Ahoj,
mám další problém.
Tady popisuju svuj problem s modrym fontem pisma v menu, ktery se mi nepodarilo vyresit:

http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=72377.0

Nevim, jak je to mozne, ale dneska po restartu (zapnutim) PC od vcerejska, kdy jsem si s tim hral, se mi zmenila prihlasovaci obrazovka do Ubuntu. predtim jsem mel tu normalni, co je v Ubuntu defaultni, ted je seda, veprostred je policko s fotkou, na to kliknu a pod nim se zobrazi textove policko pro heslo a uplne dole na obrazovce jsou takove tri kulate ikonky - sleep, restart a shutdown.

Chtel bych tam tu puvodni defaultni prihlasovaci obrazovku, ale nevim jak na to, vubec si nejsem vedom, ze bych neco v tomto smyslu menil, ale zkousel jsem toho vcera hodne.

Nevite nekdo, kde se da nastavit prihlasovaci obrazovka? Nemuzu tam mit nejaky vir?

Predem moc dik.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Změnila se mi přihlašovací obrazovka
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpna 2014, 23:43:09 »
vir to nebude, ale jiné nainstalované desktopy (KDE, X) a jejich aktualizace...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Změnila se mi přihlašovací obrazovka
« Odpověď #2 kdy: 26 Srpna 2014, 09:53:57 »
Nainstaloval sis GNOME desktop a ten ti přerazil LightDM vlastním GDM. Pokud se ti toho nepomrvilo víc, mělo by stačit:
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure gdma z nabídky vybrat lightdm.

RedMaX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 384
  • Narozen v komunismu, zemřu v komunismu.
Re:Změnila se mi přihlašovací obrazovka
« Odpověď #3 kdy: 26 Srpna 2014, 18:14:28 »
Asi si budete myslet, ze jsem blazen, ale vcera jsem neco vycetl, ze muzu do /etc/lightdm/lightdm.conf napsat: greeter-session=unity-greeter
To jsem udelal, restartoval pocitac a nic se nezmenilo, tak jsem sel na posledni zachranu - toto forum :-) a napsal sem dotaz. pak jsem vypnul pocitac, dneska jsem k tomu prisel, zapnul a ona tam byla zase zpatky normalni prihlasovaci obrazovka Ubuntu, nechapu to, ale je to OK. Snad se to zase nezmeni.

Kazdopadne dekuju.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.