Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zmena chovani systemu - preruseni chodu aplikace pri prepnuti z gui do konzole  (Přečteno 1514 krát)

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Ahoj, pouzivam Kubuntu 12.04 lts, 32bit na hw notebook - acer travelmate 5742zg, v posledni dobe pozoruju zmenu chovani, po prepnuti do text konzole se prerusi chod aplikaci (zatim to asi vypada ze jen jedne, spustene pod wine) u kterych je nutny aby jely bez preruseni (edit: napriklad rdesktop se kupodivu neprerusil a session nebyla ukoncena).

Kdyz jdu spat mam ve zvyku se z grafickeho prostredi prepnout pomoci ctrl+alt+F1 do text. konzole (a tam jeste vetsinou zkontroluju pomoci htopu jestli nejakej proces zbytecne nevytezuje cpu, vetsinou to bejva firefox, tak ho pripadne suspendnu, jde mi o to aby notebook zbytecne nehral a nervaly vetraky) Nicmene ten suspend s timhle problemem nesouvysi, protoze to dela i kdyz nic nesuspenduju apod!) PREDTIM mi jely vsechny aplikace v GUI bez preruseni jejich chodu i kdyz sem byl preply do konzole, ted se mi stava ze mam pres noc upload pres programek file & image uploader a pak prijdu a on zacne upload odznova, (udelalo to zrovna i ted, byl sem preplu do konzole prihlasene pod stejnym jmenem jako xka) ackoli by mel byt davno na serveru, proste jakoby aplikace byla ve stavu suspend a pokracovala v chodu az po vejiti do GUI (ctlr+ alt +F7) . Netusim jestli to nejak souvysi s tim ze ho mam spusteny pres wine. Mam dojem ze mi takhle zlobej i jine aplikace, proste se to prepnutim do konzole nejak prepne do jakehosi sporiciho rezimu nebo co, prirovnal bych to k chovani androidu po zamceni obrazovky, ten zrejme resi setreni baterky tak ze suspenduje chod aplikaci a dela to i za chodu napriklad pustite si neco v apce youtube , prepnete se do jine a hned to prestane prehravat..)

Netusite nekdo jak vyresit ten problem aby mi vsechno spustene v grafickem prostredi jelo bez preruseni i kdyz se prepnu do konzole? Podotykam ze donedavna s tim nebyl zadny problem a podobny jev sem snad nikdy nepozoroval, maximalne treba chvili trva, nez se da se systemem pracovat ale pak vse bez problemu jede)

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Jeste pak mam problem ze mi obcas zatuhle plasma-desktop, dela vam to taky? A ted koukam proces KWIN zere nejak dost pameti 300MB neni to nejak moc?  :)

Process 2007 - kwin

Summary

The process kwin (with pid 2007) is using approximately 303.8 MB of memory.
It is using 302.4 MB privately, and a further 9.4 MB that is, or could be, shared with other programs.
Dividing up the shared memory between all the processes sharing that memory we get a reduced shared memory usage of 1441.0 KB. Adding that to the private usage, we get the above mentioned total memory footprint of 303.8 MB.
98.3 MB is swapped out to disk, probably due to a low amount of available memory left.
Library Usage

The memory usage of a process is found by adding up the memory usage of each of its libraries, plus the process's own heap, stack and any other mappings, plus the stack of its 4 threads.
Private
more
306624 KB   [heap]
776 KB   /usr/lib/kde4/libkdeinit/libkdeinit4_kwin.so
376 KB   /usr/lib/i386-linux-gnu/dri/libdricore.so
348 KB   /usr/lib/kde4/kwin4_effect_builtins.so
208 KB   /usr/lib/i386-linux-gnu/dri/r600_dri.so
Shared
more
2464 KB   /usr/lib/i386-linux-gnu/libQtGui.so.4.8.1
1200 KB   /usr/lib/i386-linux-gnu/libQtCore.so.4.8.1
864 KB   /usr/lib/libkdeui.so.5.8.0
604 KB   /SYSV00000000 (deleted)
512 KB   /lib/i386-linux-gnu/libc-2.15.so
Totals

Private   309636 KB   (= 4220 KB clean + 305416 KB dirty)
Shared   9656 KB   (= 9040 KB clean + 616 KB dirty)
Rss   319292 KB   (= Private + Shared)
Pss   311077 KB   (= Private + Shared/Number of Processes)
Swap   100660 KB
Full Details

Information about the complete virtual space for the process is available, with sortable columns. An empty filename means that it is an anonymous mapping.
Both the MMU page size and the kernel page size are 4 KB.

Show Full Details

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
prikladam jeste podrobne info o kwin http://pastebin.com/xJpag08i

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.