Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Formátování SDHC  (Přečteno 1184 krát)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Formátování SDHC
« kdy: 09 Září 2014, 18:23:47 »
Mám notebook na kterém jsem dřív běžně formátoval SDHC. Od povýšení Ubuntu na 12.04 mi to však vůbec nenabízí v Místa (kde jsou všechna momentálně připojená zařízení i ona SDHC). Nabízí mi to v tomto podmenu jen Vyjmout a myslím i Bezpečně odebrat, ale dřív, v nižších verzích Ubuntu jsem tam měl i Formátování a mohl jsem té SDHC při Formátování dát dokonce i nové jméno. Používám Gnome Classic. Mystifikuju se, nebo dělám něco blbě ? Možná že se musí jen něco zmačknout.. Jak je to, Ví někdo? Dík

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Formátování SDHC
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2014, 19:35:13 »
A o co ti jde? Chceš formátovat v tom podmenu místa, nebo ti nejde formátování jako takové. S tím prvním netuším to druhé správa disků, nebo gparted.

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Formátování SDHC
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2014, 20:27:31 »
Jde mi o to zformátovat SDHC. Nebazíruju na použití toho či toho. Zkoušel jsem ale použít to co jsem bez problémů používal asi 2 roky a to už nejde. Je mi s podivem že v nižších verzích Ubuntu to šlo a teď s vyšší verzí to už není možné. To ale není případ jen tohoto. Spousta docela jiných věcí ač byly užitečné zmizely a teď už nejsou. Tím se Ubuntu vyznačuje. Není mi jasné proč to v Ubuntu tak funguje. myslel jsem že užitečné věci se zachovávají a vymýšlejí se věci jiné - nové.

Gparted je docela moloch na SDHC (něco jko kanón na komára) a správu
disků jsem dříve používal - měl a nyní jsem ji hledal v Aplikacích a nikde ji nemůžu objevit. Jaksi též zmizela. Už jsem to našel... píše mi to tam však taky nějakej SSD 2,1GB inram nikdy jsem to tam neměl, vypadá to jako nějaký ramdisk či co. Nemám potuchy jaká aplikace to tam může vytvářet. Jaká jednoduchá aplikace ještě existuje kde pojmenuju a naformátuju SDHC?
« Poslední změna: 09 Září 2014, 21:41:11 od Dr Fuss »

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Formátování SDHC
« Odpověď #3 kdy: 10 Září 2014, 11:09:10 »
Pokud máš pocit, že všechny grafické klikátka jsou moc humpolácká, tak používej terminál. Stačí ti jen fdisk a mke2fs. K tomu ramdisku, pokud tam nějaký je, bude o něm záznam v fstabu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.