Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde spustit Bluefish v Ubuntu 14.04 - VYŘEŠENO  (Přečteno 1641 krát)

OndraBM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Nejde spustit Bluefish v Ubuntu 14.04 - VYŘEŠENO
« kdy: 14 Září 2014, 12:41:03 »
Ahoj, nainstaloval jsem si Bluefish (HTML/PHP IDE) - instalace vč. všech doplňků proběhla hladce, zalíbil se mi, jenže... Při jednom spuštění mi zahlásil, že byl neočekávaně ukončen a od té chvíle mi nejde spustit. Po kliknutí na ikonu v launcheru se na chvíli rozsvítí dioda disku, ale jinak se neděje vůbec nic. Jednoduše řečeno: kliknu na ikonu a nic.

Dá se tomu nějak pomoct? Co, kde a jak bych měl udělat, abych mohl Bluefish používat?

Na Ubuntu 14.04 jsem přešel z Woken ani ne před měsícem, jsem v tomto systému úplný nováček, takže prosím polopatisticky. Moc dík :)
« Poslední změna: 02 Listopadu 2014, 11:07:20 od OndraBM »

Mariocz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re:Nejde spustit Bluefish v Ubuntu 14.04
« Odpověď #1 kdy: 14 Září 2014, 17:11:01 »
pokus se ho spustit přez terminál, mohl by ti napsat důvod proč se nenastartuje. ten výstup zkopíruj a pošli sem.

ctrl+shift+t  tam napsan název programu. nejspíš bluefish

OndraBM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Nejde spustit Bluefish v Ubuntu 14.04
« Odpověď #2 kdy: 14 Září 2014, 18:02:45 »
Tak jo. Terminál mi napsal přesně toto:

(bluefish:2384): GLib-ERROR **: /build/buildd/glib2.0-2.40.0/./glib/gmem.c:103: failed to allocate 18446744073689619522 bytes
Trasovací/ladící past (SIGTRAP) (core dumped [obraz paměti uložen])

jmp

  • Host
Re:Nejde spustit Bluefish v Ubuntu 14.04
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2014, 18:07:01 »
hmm, nějaká náročná aplikace, když si chce alokovat 18446744073689619522 bytů...

Mariocz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re:Nejde spustit Bluefish v Ubuntu 14.04
« Odpověď #4 kdy: 14 Září 2014, 18:26:24 »
zkus nainstalovat jinou verzi programu.
Na css jsem ho kdysi používal ale spíš lezl bluefish na nervy než že by mi pomáhal. Jestli děláš php, jdi spíš do Netbeans/PhpStorm.

OndraBM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Nejde spustit Bluefish v Ubuntu 14.04
« Odpověď #5 kdy: 14 Září 2014, 18:45:30 »
Tak já dělám spíš webové stránky na PHP, než bych se zabýval přímo PHP programováním. Sem-tam nějaká ta malá aplikace jo, ale u mě je to hlavně o stránkách, takže snad by Bluefish mohl stačit. Hlavně je dost podobný PHPEditoruIDE, co jsem používal na Woknech.
Netbeans jsem zkoušel instalovat, ale tam mi centrum softwaru hlásí problémy se závislostmi balíků, což vůbec netuším, o co jde. Mám to asi celý nějaký šáhnutý, při odinstalaci jiných IDE mě systém říkal, že s nimi musí jít pryč i něco dalšího. Teď ale z hlavy nedám, co konkrétně - bylo toho vcelku dost.
A PhpStorm mi centrum softu nenachází vůbec. No suma-sumárum, už si zálohuju soubory, vidím to na kompletní reinstalaci systému. Při těch začátečnických zkouškách jsem mu dal asi pořádně přes ústa... ;)

Mariocz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re:Nejde spustit Bluefish v Ubuntu 14.04
« Odpověď #6 kdy: 14 Září 2014, 20:03:34 »
Zachovej paniku ;)

data si určitě zálohu. To bys měl dělat i když je všechno v pořádku.

zkus teda bluefish reinstalovat. Klidně ho používej jestli vyhovuje ale musí fungovat že :)
sudo apt-get install --reinstall bluefish

Netbeans: V repositáři je hodně zastaralá verze. Určitě doporučuju zkusit, za to nic nedáš. Instalace je trochu složitější protože neposkytují balíček.
stáhni tady verzi pro html+php
https://netbeans.org/downloads/
přesuň do složky kam se nainstaluje (cestu uprav pokud chceš jiný cíl nebo stahuješ jinam)
Kód: [Vybrat]
mv ~/Downloads/<název staženého souboru> ~/Apps/Netbeanspřejdi do adresáře kde budeš instalovat
Kód: [Vybrat]
cd ~/Apps/Netbeansnastav instalátoru práva pro spuštění
Kód: [Vybrat]
chmod +x <název staženého souboru>a spusť instalaci
Kód: [Vybrat]
./<název staženého souboru>pak už se jen proklikáš instalací

odinstaluješ spuštěním souboru uninstall.sh v tom adresáři

když aplikace odstraňuješ, knihovny které ta aplikace potřebovala a jiné nainstalované aplikace ji nepotřebují se odinstalují taky. Toho se neboj, balíčkovací systém se postará aby s tim pak nebyl problém.

PhpStorm je placenej a v repu vůbec není a nejspíš bude pro tebe zbytečnej.

OndraBM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Nejde spustit Bluefish v Ubuntu 14.04
« Odpověď #7 kdy: 14 Září 2014, 21:58:07 »
Tak mi to zase běží. Reinstalace Bluefish vůbec nic nezměnila, instalace Netbeans skončila na hlášce, že nebyl nalezen JDK. Tak jsem zkoušel z dané adresy stáhnout a podle návodu na stránkách Oracle to nainstalovat a přitom zjistil, že soubory, které jsem získal, už v systému jsou. Tak nevím, Netbeans nadále nemám.

Takže s hlavou totálně zmatenou jsem si víceméně náhodou všimnul složky .bluefish. Tou dobou jsem už měl v mechanice založené instalační CD Ubuntu a byl připraven znovu instalovat systém. S vědomím, že nemám co ztratit, jsem složku .bluefish smazal. Při následném kliknutí na ikonu Bluefish v launcheru se složka .bluefish objevila znovu a program okamžitě naprosto hladce naskočil. Čert ví, co za informace tam měl uložené, že to bránilo jeho spuštění.

Takže Mariocz moc děkuju za rady, dané informace jsou pro mne velmi užitečné. Ještě se někdy pokusím dostat se k Netbeans, jsem na to zvědavý. Jen netuším, jak si poradit s tím, že instalátor nevidí ten JDK.

OndraBM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Nejde spustit Bluefish v Ubuntu 14.04
« Odpověď #8 kdy: 14 Září 2014, 22:09:48 »
Znovu jsem se probral tímto:  http://itsfoss.com/things-to-do-after-installing-ubuntu-14-04/

a pokusil jsem se instalovat Javu a dostal toto hlášení:

Čtu seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí       
Čtu stavové informace… Hotovo
Některé balíky nemohly být instalovány. To může znamenat, že požadujete
nemožnou situaci, nebo, pokud používáte nestabilní distribuci, že
vyžadované balíky ještě nebyly vytvořeny nebo přesunuty z Příchozí fronty.
Následující informace vám mohou pomoci vyřešit tuto situaci:

Následující balíky mají nesplněné závislosti:
 openjdk-7-jre : Závisí na: openjdk-7-jre-headless (= 7u51-2.4.6-1ubuntu4) ale nebude se instalovat
E: Nelze opravit problémy, některé balíky držíte v porouchaném stavu.

Co to znamená a co se s tím dá dělat?

Mariocz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re:Nejde spustit Bluefish v Ubuntu 14.04
« Odpověď #9 kdy: 15 Září 2014, 11:51:23 »
To mě taky mohlo napadnout.
Tak jen pro informaci - foldery s tečkou na začátku jsou skrytý. a většinou slouží programům k ukládání uživatelské konfigurace a cache. Po smazání si je většinou program vytvoří znovu s defaultním nastavením

javu bych asi nějak dokopal do funkčního stavu ale někdo zkušenější ti určitě poradí líp. Založ si na to nový vlákno

OndraBM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Nejde spustit Bluefish v Ubuntu 14.04
« Odpověď #10 kdy: 18 Září 2014, 22:34:10 »
Tak jsem to opravil - lépe řečeno bylo mi opraveno. Stačilo aktualizovat systém a už mi ta instalace jde, zrovna podle zadaných instrukcí instaluju Netbeans. Jsem na to vážně zvědavej :)

Mariocz moc dík za pomoc!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.