Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: L2TP - nejde se pripojit Kubuntu 14.04 [vyřešeno]  (Přečteno 1399 krát)

darksir

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
L2TP - nejde se pripojit Kubuntu 14.04 [vyřešeno]
« kdy: 24 Září 2014, 12:29:03 »
Ahoj,
v puvodnim W7 jsem se normalne pripojil ke svemu mikrotiku, kde bezi VPNka L2TP skrze IPSec. Mam tam IPsec s passphrase a stejne tak ucty pro L2TP mam s heslem.
Kdyz jsem vyplnil tyhle udaje jako novou sit VPN do editoru spojeni (po kliknuti na ikonku wifi site), tak se mi objevi v seznamu pripojeni, ale nejde na ni kliknout, resp. to nic nedela - nezacne se vubec vytacet, ani se mne nezepta na heslo. Neni mi uplne jasne, jake udaje mam vyplnit na karte IPSEC - je tam : nazev skupiny, ID brany a Predsdileny klic. Je mi jasny ten klic, ale co zbytek?

Zkousel jsem i applety pro spravu pripojeni k VPN, ale neuspel jsem. Diky tomu, ze mi VPN ucet na W7 perfektne chodi, vylucuju chybu v konfiguraci VPNky, ale problem bude na strane Kubuntu.

Delam neco spatne, nebo bude s L2TP na ubuntu trapeni a mam pouzit jinou VPNku? to bych nerad, protoze L2TP je docela siroce podporovany.
« Poslední změna: 29 Září 2014, 17:00:33 od Petr Merlin Vaněček »

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:L2TP - nejde se pripojit Kubuntu 14.04
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2014, 14:49:01 »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

darksir

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:L2TP - nejde se pripojit Kubuntu 14.04
« Odpověď #2 kdy: 24 Září 2014, 20:02:56 »
Diky za odkaz, ale uz jsem to vyresil. Bylo potreba nainstalovat plugin pro L2TP do network manageru. Bez toho se proste pri pokliku na pripojit nic nedelo. Mohlo by to hodit aspon hlasku, ze neco chybi :-)

P.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.