Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pořadí spouštění programů při přihlášení (gnome)  (Přečteno 1261 krát)

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Nez se mi po prihlaseni ubuntu staci pripojit pres wireless k internetu, tak se mi spusti gdesklets, mail-notification. Gdesklets (goodweather) je sedivej, protoze nenacetl zadny data, a mail-notification blika jak zbesilej (chyba spojeni se serverem).
Po kazdem prihlaseni musim proto rucne restartovat gdesklets, aby znova nacetl data z www.weather.com, musim rucne aktualizovat mail-notify, aby mi tam porad neblikal. Uz me to docela otravuje.

V System - volby sezeni - aktualni sezeni jsem zjistil, ze se da nastavit poradi programu. Zkusil jsem to, avsak na poradi nacitani programu pri prihlaseni to nema vliv.

Prosim, poradte mi, jak mam to mam osetrit. Chci aby se mi nejdrive system pripojil k internetu a az pak se spustily tyto vsechny programy.

Diky moc!!
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Pořadí spouštění programů při přihlášení (gnome)
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2007, 21:46:55 »
len taká idea. Čo keby si ich všetky dal do jedného príkazu a pospájal ich s "&&"
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Pořadí spouštění programů při přihlášení (gnome)
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2007, 22:14:34 »
Ja som si v home spravil bash script a ten spustam v sedeniach.
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Pořadí spouštění programů při přihlášení (gnome)
« Odpověď #3 kdy: 23 Února 2007, 22:39:29 »
Aha, takze to nijak user friendly nejde? :-(

Zkusim na internetu zagooglit neco o tom bashi. Vim o nem akorat, ze to je nejaky interpret, ktery vola programy a ruzne knihovny.

to henrichg: vzorovy bash skript by byl vitan ;-)
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.