Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: (vyřešeno) xubuntu-nefunguje kabelový internet (vyřešeno)  (Přečteno 32490 krát)

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Dobrý den. Nainstaloval jsem si OS Linux-xubuntu jako jediný os, což byla
asi chyba. Hned po instalaci nastalo mnoho a mnoho problémů (např.: něco je
 česky a něco anglicky, nefunguje přehrávač multimédidí, nefungují instalační
 cd k tiskárně, fotoaparátu atd... ) Hlavním problémem je však, že xubuntu
 ignoruje připojení k internetu. Už při instalaci systém hlásil, že chybí
 připojení k internetu přesto, že internetový kabel byl zapojen a kontrolka u
 portu hlásila správné připojení. Po zapnutí (s již nainstalovaným xubuntu)
 počítače a následovném připojení kabelu vyskočila v pravém horním rohu
 ikonka s hlášením o jakémsi offline režimu nebo neregistruje zapojený kabel
 vůbec. S předchozím W XP na stejném počítači nebyl s internetem problém.
 Zároveň když zapojím kabel do jiného počítače, internet taktéž běží bez
problémů. Jelikož jak už jsem říkal jsem bohužel zvolil xubuntu jako jediný
 os, potřebuji tento problém vyřešit, jinak je nt dále nepoužitelný. Prosím o
 podrobný návod jak zprovoznit kabelový internet za výše popsané situace.
Děkuji za jakoukoli radu a předem upozorňuji, že s linuxem pracuji poprvé.
« Poslední změna: 10 Listopadu 2014, 21:32:43 od Davidxx »

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #1 kdy: 30 Října 2014, 09:03:06 »
Nejdříve to zkuste přeinstalovat dle návodu.

Pokud je nějaký problém, je nutné uvést použitý hardware. Tedy např. konkrétní typ síťovky.
CD dodávaná k PC jsou z pravidla jen pro Win. Takže pro Linux nepoužitelné.

GNU/Linux není Windows zadarmo...
« Poslední změna: 30 Října 2014, 09:06:21 od Pavel Hrnčíř »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #2 kdy: 30 Října 2014, 12:07:58 »
Ano, zkontroloval jsem kompatibilitu cd a opravdu jdou pouze na windows a mac. Pokud myslíte typem hardveru internet tak ten sem vložím na obrázku. Další problém je ten, že mi toho polovinu píše anglicky, takže to často nepochopím.

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #3 kdy: 30 Října 2014, 12:11:21 »
obrázek z nějakého důvodu nerlze nahrát, proto jsem ho přiložil jako přílohu.

[příloha smazaná administrátorem]

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #4 kdy: 30 Října 2014, 12:19:34 »
Co ta přeinstalace?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #5 kdy: 30 Října 2014, 12:33:26 »
podívam se na to.

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #6 kdy: 30 Října 2014, 12:38:27 »
To už jsem zkoušel (instalovat to znova). Problém je, že když se dostanu ke kroku 3 tak bod byl připojen k internetu (viz. obrázek) svítí červeně a to přesto že kabel je připojený a kontrolka u portu hlásí úspěšné připojení. už v tu chvíli se v pravém horním rohu objeví hláška "disconected-you are now offline" .
Nevím co s tím, na internetu je spousta diskusí, ale nikdo nikdy nenapíše řešení.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #7 kdy: 30 Října 2014, 13:04:52 »
Takže do sítě se v LiveCD nelze připojit? V pravo nahoře je NetworkManager, který to zajišťuje.

Dodejte sem výpis z konzole:
Citace
sudo lspci
Citace
sudo lshw -short
Pokud to je ntb:
Citace
iwlist

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #8 kdy: 30 Října 2014, 16:50:31 »
Ano, zkontroloval jsem kompatibilitu cd a opravdu jdou pouze na windows a mac. Pokud myslíte typem hardveru internet tak ten sem vložím na obrázku. Další problém je ten, že mi toho polovinu píše anglicky, takže to často nepochopím.
Nebyl by typ a info o HW ?

Je to laptop/desktop, jaký je tam MB a pod ?

Setkal jsem se s prvotní nefunkčností WiFi u laptopu, ale s nefunkčností LAN .... to už dlouho ne. Otázka je, a na druhém konci kabelu je co ? Router, switch, modem od kabelovky, díra do zdi.... hodně blbě se radí bez info.

Mít linux jako jedinný a primární OS není chyba. Chyba je pokračovat v instalaci, když nejsou splněny předpoklady pro instalaci.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #9 kdy: 30 Října 2014, 17:01:34 »
podle toho screenshotu a doslovneho "Rucni Nastaveni" (nebo co je tam) se odvazuji tvrdit, ze ubuntu patrne samo magicky nevi, jakou ma pouzivat adresu a musi se to tam vse po instalaci spravne zadat .. ;) .. vse ja na tech obrazcich z vin
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #10 kdy: 30 Října 2014, 18:16:51 »
podle toho screenshotu a doslovneho "Rucni Nastaveni" (nebo co je tam) se odvazuji tvrdit, ze ubuntu patrne samo magicky nevi, jakou ma pouzivat adresu a musi se to tam vse po instalaci spravne zadat .. ;) .. vse ja na tech obrazcich z vin

To jsem přehlídl. Že by neměl na routeru povolené DHCP ?
A nebo, že by nevěděl jak nastavit "ruční" zadání IP ?

v HW to nebude.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #11 kdy: 30 Října 2014, 19:34:33 »
Nj, Ntz má pravdu. Sice tam je desítková IP, ale evidentně není z DHCP. Takže chyba je mezi židlí a klávesnicí, né v Ubuntu. ;)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #12 kdy: 30 Října 2014, 21:00:00 »
Nj, Ntz má pravdu. Sice tam je desítková IP, ale evidentně není z DHCP. Takže chyba je mezi židlí a klávesnicí, né v Ubuntu. ;)

Njn. Ale většina windows uživatelů jsou zvyklí, že problém je v OS, SW, driver, nejsou zvyklí se podívat na problém trochu z odstupem a popřemýšlet, zda udělali vše tak jak to správně má být.

Přeci si to zaplatili tak to musí fungovat. A když náhodou, tak přeci k tomu musí být nějaké CD/DVD aby to fungovalo.

Začít používat systém, kde to funguje od počátku bez problémů, je dle nich nemožné.
Netvrdím, že Ubuntu či jiný linux, je tak dokonalý, že nemá problémy. Ale ty jsou většinou způsobeny opravdu nekompatabilitou HW.
Ale to jsou opravdu špeky - zvuk, webkamera, WiFi, spec. software.
Základní věci jako je LAN fungují vždy, za předpokladu, že ostatní je správně nastavené.

Dobrý den. Nainstaloval jsem si OS Linux-xubuntu jako jediný os, což byla
asi chyba
. Hned po instalaci nastalo mnoho a mnoho problémů (např.: něco je
 česky a něco anglicky, nefunguje přehrávač multimédidí, nefungují instalační
 cd k tiskárně, fotoaparátu atd... ) Hlavním problémem je však, že xubuntu
 ignoruje připojení k internetu. Už při instalaci systém hlásil, že chybí

 připojení k internetu přesto, že internetový kabel byl zapojen a kontrolka u
 portu hlásila správné připojení. ..........


Prostě Davidxx plně ignorovat prvotní hlášení o problémech, protože na to nebyl zvyklý. Asi si už nepamatuje dobu, kdy nastavoval ty XP, a že mu to trvalo... nebo ty XP nastavil někdo, a x let se toho nikdo nedotýkal.

Nechci ho odsuzovat. Pouze se mi nejeví jako nejlepší, přijít tady na odborné fórum, a hned prohlásit, to Ubuntu je špatné, byla chyba ho nainstalovat, od počátku s ním mám mnoho a mnoho problémů, protože už při instalaci to hlásilo, že to něco nemá..... a přeci to nebudu číst.

Když jsem tady na fóru začínal, tak jsem si prvně přečetl "Jak se ptát" a mnoho příspěvků jak se ptají, co se musí napsat aby mohli lidi pomoci.

Ptal jsem se co má za HW, pak si všiml, že chyba prvotní je v nezapnutém DHCP na routeru, což vůbec nemá nic společného s nějakým OS, natož Ubuntu.

Čeština se instaluje na dvakrát, po každé instalaci je potřeba udělat ještě doinstalace balíčků s češtinou... běžná věc.

A je škoda, že položil otázku, a když nedostal ihned odpověď tak už tady nic nepíše. Škoda.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #13 kdy: 05 Listopadu 2014, 17:18:04 »
Když jsem instaloval win xp, připojil se intenet sám po zapojení kabelu, to že byla chyba si instalovat ubuntu jako jediny os, tím nebylo myšleno, že ubuntu nefunguje, ale že v něm neumím, proto jsem si pro začátek měl nechat i win. Že je chyba mezi židlí a klávesnicí to vím taky, jinak bych se vás neptal na rady a udělal bych si to sám :D Znovu se ptám a teď na to, co mám dělat, když při instalaci hlásí, že není připojen internet, děkuji za odpově'ď.

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #14 kdy: 05 Listopadu 2014, 17:22:47 »
Kam mám zadat ip adresu nevím, protože tato část systému je anglicky, pokud někdo budete ochoten, pošlete mi prosím screenshoty kudy se to nastavuje (česky), kolonku ip jsem nenašel.

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #15 kdy: 05 Listopadu 2014, 18:03:06 »
Kam mám zadat ip adresu nevím, protože tato část systému je anglicky, pokud někdo budete ochoten, pošlete mi prosím screenshoty kudy se to nastavuje (česky), kolonku ip jsem nenašel.

Začal bych tím, aby tvůj router uměl přidělovat adresy pomocí DHCP, pak nemusíš nic nastavovat.

Pak je třeba dát v systém language a tam nainstalovat komplet podporu češtiny.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #16 kdy: 05 Listopadu 2014, 18:16:06 »
nevím, co je dhcp a internet je veden kabelově bez routeru a nebo není router u nás v domě. :/
K nastavení kompletní podpory češtiny chce počítač připojení k internetu, které mi nejede.

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #17 kdy: 05 Listopadu 2014, 18:27:39 »
nevím, co je dhcp a internet je veden kabelově bez routeru a nebo není router u nás v domě. :/
K nastavení kompletní podpory češtiny chce počítač připojení k internetu, které mi nejede.

tak pak jednoduchá rada,
JDI si koupit WiFi router, nech si ho nastavit tak jak má být vůči kabelovce/nebo jak ti je dodáván internet.

A tím vyrobíš vlastní sít, oddělenou od zbytku domu, a hlavně o připojení k internetu se bude starat router.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #18 kdy: 05 Listopadu 2014, 18:30:22 »
Kdybych měl peníze tak sio koupím win7 (8) Je mi 14, tudíž o způsobu připojení nerozhoduji :P

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #19 kdy: 05 Listopadu 2014, 18:33:43 »
Kdybych měl peníze tak sio koupím win7 (8) Je mi 14, tudíž o způsobu připojení nerozhoduji :P

Promiň ale noWiFi stojí 350Kč, s WiFi stojí 500Kč.

A to máš internet od koho ? A zadarmo ?
TO jsi jedinný uživatel toho internetu doma ?

Jasně, kdyby byly peníze tak si koupím.... já ty peníze nerad utrácím, ale router mám s Gbps jak vstup tak vystupy, a 300Mbps WiFi.... na tom se nedá šetřit.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #20 kdy: 05 Listopadu 2014, 18:35:48 »
I kdybych měl na to peníze, koupit si to nemůžu a provozovat, je mi teprve 14 a o tomhle rozhoduji moji rodiče..

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #21 kdy: 05 Listopadu 2014, 18:36:40 »
Potřebuji krok po kroku vysvětlit, co mám dělat, když už při instalaci nt nevidí internet a hlásí režim offline .

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #22 kdy: 05 Listopadu 2014, 18:42:55 »
Koukni sem http://askubuntu.com/questions/7079/how-do-you-configure-desktop-for-a-static-ip-address
Viz. Right click nm, choose Edit connections... find your interface, click Edit..., click IPv4 Settings, choose Manual and configure your interface.

A vyplníš údaje ze svého #3 příspěvku(IP, maska, brána).
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #23 kdy: 05 Listopadu 2014, 18:45:00 »
I kdybych měl na to peníze, koupit si to nemůžu a provozovat, je mi teprve 14 a o tomhle rozhoduji moji rodiče..

Na koupení a provoz vlastního WiFi routeru není třeba mít nějaký věk.
Není to licencovaná činnost.
Navíc, po vysvětlení k čemu ten router vlastně slouží ... a je to hlavně bezpečnost domácnosti, ne jen to, že tam lze připojit kabelem 4 stroje a přes WiFi dalších 100, bych se divil aby nebyl tvůj otec ten první který bude ten router chtít koupit.
Takového člověka jsem ještě nezažil.

Potřebuji krok po kroku vysvětlit, co mám dělat, když už při instalaci nt nevidí internet a hlásí režim offline .

Jak ti mám tohle vysvětlit ? Pro instalaci linuxu Ubuntu je internet potřeba, pokud jej nemáš, lze to nainstalovat taky, ale musíš si stáhnout veškeré potřebné instalační balíčky do offline.... a sice to určitě jde (u linuxu slovo nejde neplatí) ale to já neumím.

Navíc jsem léta zvyklý řešit věci jednoduše.
A jednoduché řešení je místo drátu do PC dát drát do routeru, ten nastavit, a pak z tohoto routeru dát drát do PC.

Jinak odkazy jsou na wiki:
http://wiki.ubuntu.cz/jak_na_internet
http://wiki.ubuntu.cz/ru%C4%8Dn%C3%AD_nastaven%C3%AD_ip_adresy

Je potřeba hledat.....

Ale řešil bych příčinu ne důsledek.

--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #24 kdy: 05 Listopadu 2014, 18:48:27 »
příčina je, že to neumím :D
A tzu nevyřeším... Můj otec se mnou nežije.
Na ty linky se mrknu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.