Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: (vyřešeno) xubuntu-nefunguje kabelový internet (vyřešeno)  (Přečteno 32396 krát)

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #25 kdy: 05 Listopadu 2014, 18:49:47 »
Koukni sem ........... interface.

A vyplníš údaje ze svého #3 příspěvku(IP, maska, brána).

Je otázka jestli kluk co měl Windows a byl zvyklý na klikátka, a jehož angličtina a umění hledat není až tak excelentní, si dokáže poradit s terminálem.

Já bych si prostě sehnal router. I kdybych si ho měl jen půjčit. Ten nechat nastavit na uvedené připojovací informace, a přes něj to prohnat.

Dávat PC přímo na internet považuji za nesmysl.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #26 kdy: 05 Listopadu 2014, 18:54:24 »
příčina je, že to neumím :D
A tzu nevyřeším... Můj otec se mnou nežije.
Na ty linky se mrknu

Tak tomu fakt nerozumím. Tak kdo ti dává jídlo a rozhoduje o tom ? Mama ?
Tak to vysvětlím mámě ne ? Je to jen o komunikaci.

Příčina není že něco neumíš. To není příčina. Učený z nebe nespadl. I my jsme nějak začínali.
Ale kdyby nám vždy řešení ti co to znají naservírují na zlatém podnose typu klikni sem a sem a sem a enter, tak dnes se těžko živím jako IT servisnák/konzultant... je ze mne jen klikač. Konzument. A pro ty ten linux moc není.
Konzumní systém je Windows, případně OSX,

Tady se musí člověk naučit nejen ptát, ale i hledat. A pamatovat si, že to jde vždy, a to minimálně více jak jedním způsobem. Jen přijít na to jak to je.

A English language je potřebná minimálně střední základ - tj. umět číst, a mít po ruce slovník a pochopit co to tam englicky vlastně píše.

Ubuntu je v češtině z 98%, ale občas se s angličtinou potkávám...

--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #27 kdy: 05 Listopadu 2014, 18:58:35 »

Nemyslím to vůči tobě nijak zle. Spíše aby jsi se posunul do dalšího levelu.

Z klikače na užívače, znalce, a třeba někdy i více....

Hlavně Linux Ubuntu není Windows.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #28 kdy: 05 Listopadu 2014, 19:36:27 »
Co znamená metric ?

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #29 kdy: 05 Listopadu 2014, 19:46:49 »
Co znamená metric ?

A kde to máš napsané ?
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #30 kdy: 05 Listopadu 2014, 20:04:36 »
tady je to metric - potřebuju vědět pod jakym nazvem to je u win.

[příloha smazaná administrátorem]

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #31 kdy: 05 Listopadu 2014, 21:09:55 »
Mělo by tam být číslo 24 28.
« Poslední změna: 12 Listopadu 2014, 07:33:26 od Milhouse »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #32 kdy: 06 Listopadu 2014, 17:06:55 »
Už jsem nastavil všechno tak, že to kabelm vidí a vidí i např.: rychlost připojení atd... pořád ale hlásí režim offline a internet nejde.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #33 kdy: 06 Listopadu 2014, 17:26:41 »
muzes prosim zadat do terminalu nasledujici prikazy a ukazat na vystup ?

Kód: [Vybrat]
ip a
ip r
cat /etc/resolv.conf
host -s hmm.org
ping -c2 208.67.222.222 -W 2
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #34 kdy: 06 Listopadu 2014, 17:55:12 »
Už jsem nastavil všechno tak, že to kabelm vidí a vidí i např.: rychlost připojení atd... pořád ale hlásí režim offline a internet nejde.

Ještě blbá otázka, je to ten samý stroj HW jako byl s tím Windows ? Nebo to je jiná síťovka ? Tedy jiný HW, tedy jiný MAC ?

Může být problém pak v zablokování internetu na MAC adresu původní síťovky.

--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #35 kdy: 06 Listopadu 2014, 18:23:24 »
Řeknu to tak jak tomu rozumím já, je to stejná šňůra, kterou přepojuju mezi  pc s win. o nt s linuxem, takže podle mě by to všechno mělo být stejné.

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #36 kdy: 06 Listopadu 2014, 18:26:16 »
Ten terminál nemůžu poslat, protože z linuxu nemůžu ve win otevřít text. d. a nemůžu najít kabel od mobilu abych to vyfotil a poslal. Pokud to vyřeším, tak to sem pošlu.

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #37 kdy: 06 Listopadu 2014, 21:22:50 »
Řeknu to tak jak tomu rozumím já, je to stejná šňůra, kterou přepojuju mezi  pc s win. o nt s linuxem, takže podle mě by to všechno mělo být stejné.

nerozumněl jsi otázce.... MAC adresa nemá nic společného s UTP kabelem (šňůrou), ale s HW = síťovou kartou.
Takže viz výše jsem pochopil, že máš tam počítač desktop = PC = s Windows který na internetu JEDE
A pak máš notebook/laptop = nt = kde máš linux a tam ti internet NEJEDE

Tedy strkáš ten UTP kabel s internetem (šňuru) střídavě do jednoho a druhého zařízení, a tedy tím pádem používáš DVĚ síťové karty, a tedy dvě MAC adresy zařízení.

A pak tedy může být pravdou, že:
1. internet je blokovaný na jednu MAC adresu u ISP, a tedy bez kontaktu s ISP (dodavatel internetu) ti laptop/notebook s linuxem nepojede na internetu
== problém, když tu MAC přehodí, tak ti zase nepojede ten PC s Win

2. jsi netrpělivý, neboť k automatickému přiřazení nové MAC adresy u ISP dochází během 5-15 minut podle nastavení.
V takovém případě však nepojede ten druhý PC

A dostáváme se zpět v kruhu k tomu co jsem na počátku říkal. DEJ TAM NASTAVENÝ router kdy tento má vlastní MAC adresu (dá se clonovat) a následně po jeho připojení a akceptaci MAC adresy routeru ISP si můžeš připojovat za něj CO CHCEŠ a jak chceš....

Kdyby jsi nebyl tak daleko, vyřešil bych tvůj problém za 20 minut. Takto ti doporučím zjistit, jak to je s MAC adresama.

--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #38 kdy: 07 Listopadu 2014, 21:46:36 »
Ale když jsem přepojoval dokonce 3 stroje ( 2pc a 1nt) všechno s win, tak fungovalo připojení na všech.

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #39 kdy: 07 Listopadu 2014, 22:07:44 »
Tady posílam, co mi to píše ve vlastnostech připojení, možná by to mohlo pomoct.

[příloha smazaná administrátorem]

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #40 kdy: 08 Listopadu 2014, 06:18:54 »
Tady posílam, co mi to píše ve vlastnostech připojení, možná by to mohlo pomoct.

Tohle mi o vlastnostech nic neřekne.
Někde děláš chybu.

Najdi si v okolí nějakého linuxáka.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #41 kdy: 08 Listopadu 2014, 06:31:58 »
Tady posílam, co mi to píše ve vlastnostech připojení, možná by to mohlo pomoct.

Tohle mi o vlastnostech nic neřekne.
Někde děláš chybu.

Najdi si v okolí nějakého linuxáka.

Člověče, tebe mu seslalo samo nebe...
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #42 kdy: 08 Listopadu 2014, 13:31:15 »
tohle vlakno me zacina fakt stvat .. je to opravdu estrada .. jiz vyse jsem napsal jake sem mas dat vystupy .. pokud je sem dat nechces, tak ja vlakno dam do uzavrenejch .. je to naprosto zbytecne tema
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #43 kdy: 08 Listopadu 2014, 20:13:39 »
Nevim, jak se to dělá, s terminálem preacovat neumim.

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #44 kdy: 08 Listopadu 2014, 20:16:04 »
Když ho spustím, nejde do něj psát

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #45 kdy: 08 Listopadu 2014, 20:28:59 »
Když ho spustím, nejde do něj psát

Tak děláš něco špatně. Každopádně, když ti někdo napíše příkaz(y), neopisuj je, ale kopíruj, ať zbytečně neuděláš chybu.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #46 kdy: 08 Listopadu 2014, 20:33:33 »
Když ho spustím, nejde do něj psát

Tak děláš něco špatně. Každopádně, když ti někdo napíše příkaz(y), neopisuj je, ale kopíruj, ať zbytečně neuděláš chybu.

Nechci se jen více vyjadřovat. Ale upřímně Martyj nemyslíš, že by bylo rozumnější aby mu pomohl někdo osobně na místě ?

Kdyby nebyl tak daleko, tak se za ním stavím.

Bohužel mu více neporadím. I když já bych to zkusil tu instalaci udělat asi znovu, raději.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #47 kdy: 08 Listopadu 2014, 20:36:16 »
Kopírovat nemůžu, protože text ve formátu odt. nebo poznámek mi nejde v linuxu přečíst.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #48 kdy: 08 Listopadu 2014, 20:42:52 »
Kopírovat nemůžu, protože text ve formátu odt. nebo poznámek mi nejde v linuxu přečíst.

Prosím tě, hlavně nezapínej kopírku, nebo podobně. Klikni na ten nápis vybrat nad tímto textem a v terminálu klikni pravým tlačítkem myši a označ volbu "vložit" to, co ti to vyplivne zkopíruj sem. To už ti radil ntz
Kód: [Vybrat]
ip a
ip r
cat /etc/resolv.conf
host -s hmm.org
ping -c2 208.67.222.222 -W 2
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Davidxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:xubuntu-nefunguje kabelový internet
« Odpověď #49 kdy: 08 Listopadu 2014, 20:45:14 »
A jak to mám dostat z tohoto pc do nt s linuxem ???

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.