Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prosím, naučte se číst, přátelé!  (Přečteno 110281 krát)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #50 kdy: 11 Listopadu 2014, 13:59:08 »
Všichni máte tak trochu pravdu, ale..... víc plácáte kraviny, až na Marpa
Zapomínáte na to hlavní a to je škola, i ty základy win se musel každý človíček naučit a byla to pro něj španělská vesnice. Jenže teď už to zná a bere to jako samozřejmost. A ve škole to nikdo neřešil, jestli to je složité, nebo ne apod., prostě to tak je a ty se to musíš naučit, jinak rupneš. Dost diskutujících je starší ročník, takže buď ve škole žádné počítače neměl, nebo podchytil win 95, 98 a tam si nikdo bez msdos neškrtl. A  remcal snad někdo? Prostě se to naučil a bylo. Takže se ptám, co je špatně na tom, tohle vyžadovat po uživateli linuxu. Na win se to taky musel naučit. Pokud by se ve školách učil linux, tak problém by byl opačný. Ruku na srdce, mkrvosoft a jeho helpdesk by se s uživatelem takhle nepáral. Buď si zaplať odbornou opravu, nebo musíš znát to co se požaduje k nápravě problému (registry apod.) Proto jsem zastáncem, buď se uč, spolupracuj a budeme spolu problém řešit, snad do zdárného konce, ale vyhrožovat s návratem k win? Nenechte se vysmát, prosím je to volba každého z nás.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #51 kdy: 11 Listopadu 2014, 14:11:12 »
Jen mě napadla analogie příkazové řádky a registrů. Pokud nevíte kde, co změnit, nemáte šanci.
Kdo se nechce, nemůže, nedokáže učit, nechť si to nechá nainstalovat a nastavit známým nebo u firmy za prašule...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #52 kdy: 04 Ledna 2015, 09:59:42 »
Mozna to tu je, nevim, je to davno co sem se registroval, ale nebylo by dobre kdyby, po registraci vyskocila stranka se zakladnima vecma (Jak se správně ptát, Rozcestník - NEJDŮLEŽITĚJŠÍ NÁVODY NEJEN PRO ZAČÁTEČNÍKY), ktere by musel prvoregistrovani zaskrtnou ze precet a az pak by se mohl ptat ?
Souhlasím, konečně něco pozitivního.

Ellendway

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #53 kdy: 04 Ledna 2015, 12:00:54 »
Mozna to tu je, nevim, je to davno co sem se registroval, ale nebylo by dobre kdyby, po registraci vyskocila stranka se zakladnima vecma (Jak se správně ptát, Rozcestník - NEJDŮLEŽITĚJŠÍ NÁVODY NEJEN PRO ZAČÁTEČNÍKY), ktere by musel prvoregistrovani zaskrtnou ze precet a az pak by se mohl ptat ?
Souhlasím, konečně něco pozitivního.
Uživatel udělá klik, druhý klik a nikdy to číst nebude.

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #54 kdy: 09 Ledna 2015, 00:25:22 »
Citace
Ale vždyť právě o to tady jde! Čím více bude uživatelů klikačů a konzumentů, o to víc bude linux lepším operačním systémem. Ne tím, že by snad něčím přispěli, ale budou jakýmsi indikátorem takového stavu. Ideálem přeci je, aby člověk nemusel přemýšlet, jaké jsou vnitřnosti stroje, který používá. Proč má být počítač něčím jiným, než je tablet, telefon, auto nebo lednička? Znalost vnitřního fungování stroje musí být výhodou, nikoliv předpokladem! Jinak je to holt špatný stroj a takovou nálepku přeci linuxu dávat nechceme.

Souhlas
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

geofre

Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #55 kdy: 01 Března 2015, 08:19:28 »
Citace
Ale vždyť právě o to tady jde! Čím více bude uživatelů klikačů a konzumentů, o to víc bude linux lepším operačním systémem. Ne tím, že by snad něčím přispěli, ale budou jakýmsi indikátorem takového stavu. Ideálem přeci je, aby člověk nemusel přemýšlet, jaké jsou vnitřnosti stroje, který používá. Proč má být počítač něčím jiným, než je tablet, telefon, auto nebo lednička? Znalost vnitřního fungování stroje musí být výhodou, nikoliv předpokladem! Jinak je to holt špatný stroj a takovou nálepku přeci linuxu dávat nechceme.

Souhlas

Nesouhlas... Analogie k autu - musíte taky bezpodmínečně vědět, kde,jak a kdy doplnit olej, vodu do ostřikovačů, žárovku či pojistku, nedejbože kolo. Kdo tohle nezná/neumí neměl by si auto pořizovat. Jsou prostě jisté basic knowledge bez nichž není absolutně možné s daným zařízením pracovat...
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #56 kdy: 01 Března 2015, 08:51:47 »
Ale to právě není pravda geofre.

Jsou auta, kde žárovku prostě nevyměníš, kdybys ses ...  S tím se už nepočítá

Nevím kolik je Ti let a kolik jsi měl aut, ale nic z uvedeného (snad ty ostřikovače) vědět nemusíš.

Možná ani nevíš, že některá nová auta (a je jich čím dál víc) rezervu nemají, takže nemáš co měnit...

Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

geofre

Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #57 kdy: 01 Března 2015, 10:14:29 »
Ale to právě není pravda geofre.

Jsou auta, kde žárovku prostě nevyměníš, kdybys ses ...  S tím se už nepočítá

Nevím kolik je Ti let a kolik jsi měl aut, ale nic z uvedeného (snad ty ostřikovače) vědět nemusíš.

Možná ani nevíš, že některá nová auta (a je jich čím dál víc) rezervu nemají, takže nemáš co měnit...

Když už jsme tolik odbočili od tématu, tak auto bez rezervy bych si jednoduše nekoupil, rád si za ni připlatím za "extra výbavu" (jak bývá rezervní kolo mnohdy označováno), protože to je prostě věc, na které se člověk při cestách neobejde (nemyslím líné ježdění 5 minut do kauflandu). A ano, setkal jsem se s Dacií, kde se žárovka nedala vyměnit bez odmontování přední masky, ale zase, nic takového bych si nevybral, naštěstí jsou tu stále Auta a ne jen šicí stroje na kolečkách, kde s každou prkotinou musíš do servisu. Stejně tak jsou tu operační systémy, kde prostě musíš vědět o co tam jde a jsou systémy kde nemusíš vědět nic a můžeš mazat soubory přesunutím do koše a při plném disku "ačkoliv jsi všechno smazal" si zavolat servis nebo pcmechanika...
Ale jsme u něčeho jiného... Zkrátka, práce s jakýmkoliv zařízením bez přemýšlení a základních znalostí je naprosto degradující.
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #58 kdy: 01 Března 2015, 11:12:23 »
" Zkrátka, práce s jakýmkoliv zařízením bez přemýšlení a základních znalostí je naprosto degradující. "

Ano, to je pravda. Problémem je definovat základní znalosti a Tvůj příměr k autu prostě nesedí - dnes je jiná doba*. Jinak je to jedno.



* To, že je jiná doba, nemusí nutně znamenat, že je to to nejlepší, co nás potkalo, ale je to tak.

Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

bope

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #59 kdy: 05 Března 2015, 08:11:21 »
Po dlhom case som sa nedavno vratil k mojmu Ubuntu 12.04 LTS nainstalovanemu v netbooku ASUS Eee PC, kde mi dobre funguje.
Pri aktualizacii mi je teraz ponukana instalacia Ubuntu 14.04 LTS.
Prosim o odpoved, ci mi ju odporucate nainstalovat, alebo radsej zostat na 12.04 _
VDAKA

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #60 kdy: 05 Března 2015, 08:31:41 »
Citace
Prosim o odpoved, ci mi ju odporucate nainstalovat, alebo radsej zostat na 12.04
Môžeš si 14.04 stiahnuť, urobiť LiveUSB, riadne odskúšať HW pod Live session. Ak sa ti zapáči a všetko bude riadne fungovať, rozhodneš sa sám  ;)
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

bope

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #61 kdy: 05 Března 2015, 08:38:35 »
Srdecna vdaka :-)

Romanbe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #62 kdy: 14 Dubna 2015, 14:20:50 »
Vážený pane,
je mi líto, že reagujete takto na nováčky. Takže Vás mohu ubezpečit, že:
1) jsem si před instalací s Kubuntu seznámil
2) Kubuntu si nainstaloval
3) Kdyby existovali manuály, tak bych si je přečetl, ale nejsou
4) Kdyby zde existovala rada, tak ji aplikuji, ale není.
Uváděl jsem zde nedávno dotaz na to, aby mi někdo poradil s tím, že po odklikání na vypnutí systému se pc nevypne. Hledal jsem zde pomoc v možných již dříve činěných dotazech ale prostě nenašel, protože u mě nefungují.
5) Myslel jsem, že si, že tu najdu pomoc o ostatních, ale našel jsem spíše tyto řeči, které mě opravdu nepomáhají. Čekal bych, že volně šiřitelný systém bude mít podporu v tom, aby se volně šířil i mezi ty, kteří dříve využívali jiný operační systém. Nyní vidím, že tomu tak není.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #63 kdy: 14 Dubna 2015, 14:34:55 »
Vážený pane,
je mi líto, že reagujete takto na nováčky. Takže Vás mohu ubezpečit, že:
1) jsem si před instalací s Kubuntu seznámil
2) Kubuntu si nainstaloval
3) Kdyby existovali manuály, tak bych si je přečetl, ale nejsou
4) Kdyby zde existovala rada, tak ji aplikuji, ale není.
Uváděl jsem zde nedávno dotaz na to, aby mi někdo poradil s tím, že po odklikání na vypnutí systému se pc nevypne. Hledal jsem zde pomoc v možných již dříve činěných dotazech ale prostě nenašel, protože u mě nefungují.
5) Myslel jsem, že si, že tu najdu pomoc o ostatních, ale našel jsem spíše tyto řeči, které mě opravdu nepomáhají. Čekal bych, že volně šiřitelný systém bude mít podporu v tom, aby se volně šířil i mezi ty, kteří dříve využívali jiný operační systém. Nyní vidím, že tomu tak není.

Na koho/co reagujes? Takhle bez kontextu jen to jen vylevani srdicka...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Jido

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #64 kdy: 28 Dubna 2015, 08:47:33 »
Ať tak, či tak, dostáváme se do fáze 80tých let, kdy si musel každý umět programovat. Dnes pouze s tím rozdílem, že né každý umí instalovat, natož něco řešit. Ve školách stále neučí jak zacházet se systémem, ale pouze jak spustit pgm a použití, a to je chyba. Jen takové rozdělení disku je neznámá. Co se týče tohoto příspěvku, tak některé věci ohledně "distribucí novejch linux" bych přivítal. Nehledě na to, že si to sám dokážu zjistit "pokus-omyl" a int+guuuugl funguje". Ale jak se zdá, někteří to nepochopí, i kdyby jste jim to naservírovaly na zlatém podnose. Jednoduše řečeno "instaluj, pokud znáš i víš jak na to, nebo sr na to".

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #65 kdy: 28 Dubna 2015, 10:33:40 »
To mám podle Tebe učit děcka rozdělovat disk?

Vím, že se nenosí vyslechnout někoho, kdo se orientuje v problematice, ale zkusím to.

Problematiku hlubšího nastavování systému není reálné ani potřebné na školách (běžných základních a běžných středních, ne-IT zaměřených) učit. Toto si troufám tvrdit po 20 letech praxe, přičemž nepatřím do často uváděné kategorie učitelů IT, kteří vědí méně než děti, to jen pro upřesnění.


(Mimochodem, takoví učitelé již téměř nejsou - a víte proč? Protože téměř nejsou děcka, která mají hlubší zájem o PC a programování obecně, až na pár výjimek)

Uživatel nutně nepotřebuje mít hlubší znalosti ani stran instalování (nezpochybňuji výhodnost těchto znalostí/dovedností).

(Mimochodem po druhé: Ve školách se nestíhá naučit ani psaní  I/Y, natož dělení disků... :-) )
« Poslední změna: 28 Dubna 2015, 12:16:24 od panet »
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #66 kdy: 28 Dubna 2015, 17:19:22 »
Já vidím jeden základní problém, musejí chtít obě strany, jak ten co vysvětluje, tak ten co to potřebuje být obeznámen. Pak se obvykle úspěch dostaví.
Hlavně, že většinou nemusíme vysvětlovat co je to kliknutí nebo nedej bože dvojklik myškou, jak se vyplňuje GUI formulář či jak se píší znaky do terminálu....
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #67 kdy: 28 Dubna 2015, 17:41:41 »
Citace
(Mimochodem, takoví učitelé již téměř nejsou - a víte proč? Protože téměř nejsou děcka, která mají hlubší zájem o PC a programování obecně, až na pár výjimek)
U některých škol může být problém, že by se případným vyjímkám moc nevěnovaly.
« Poslední změna: 28 Dubna 2015, 17:43:46 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

panet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 147
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #68 kdy: 28 Dubna 2015, 19:02:43 »
Ano, může to být pravda, ale jak píšeš, u některých škol...

Prostě děcka nemají zájem. Před 15 lety byli ve škole kluci, které jsem ani podchytávat nemusel, prostě je to zajímalo a oni se "chytali" sami. To byly doby, kdy internet byl ještě vzácný. Dnes většinu zajímá facebook a hry.

Když jsme dělali třeba HTML, měli radost, že můžou mít svůj web (registrovali se gratis na všelijakých ic.cz a podobně, nevím, kdo to provozoval). Dnes za pět minut něco naklikáš na blogeru, ale proč? Když weby "nikdo" nečte a hlavní je být na facebooku.
Jsem Linuxovy pozorovatel, prilezitostny uzivatel.

Walard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 278
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #69 kdy: 28 Dubna 2015, 20:02:16 »
Nainstaloval jsem kamarádovi na starý notebook lubuntu a je teď spokojený  ;). Linux mám rád, jsem na něj od Ubuntu 6.06. Je to o lidech, dnes není problém najít na internetu návod a vyzkoušet ho. Dříve to bylo spíše pokus/omyl  :).

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3536
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #70 kdy: 28 Dubna 2015, 21:47:08 »
Tohle je můj osobní názor člověka, který se nachází asi v půlce mezi tím děckem co ví prd a mezi vámi profíky.

 Já moc nesouhlasím s tím zlatým podnosem - nejsem úplně tupý (i když bejvalo to lepší) a vyhledávač také používám. Jenže je tu kombinace několika překážek, proč to není zrovna zlatý podnos s kaviárem ale stěží papírový tácek s jarmarečním občerstvením.

Ty překážky v dohledávání  jsou v zásadě tři: Jednak je to samotné obrovské množství dat bez řádné struktury (internet je bordel a nikdo se to snad ani nesnaží vyvracet). Dále se jedná o výsledky vyhledávání - o to, že společnosti provozující vyhledávače jsou zkorumpované a tak většina dat, která člověk najde, jsou relevantnější spíše placeným indexům, nežli  samotnému obsahu (6 let to vyřvávám, všude jsem za blázna, nicméně nedávno to došlo i EK, která již kvůli tomuto, potažmo, podala žalobu na Google). Třetí velká překážka je to, že téměř cokoliv člověk najde je neúplné ( to je vůbec nešvar této doby nic neudělat exaktně a precizně ) - buď tam autor zmiňuje pro něj samozřejmé věci - a tak je blíž neosvětlí - které začátečník nemá v merku nebo tak úplně zmáklé a nebo rovnou jedná v duchu posledních závorek. A tak se to opravdu podobá tomu buřtu, co viděl maso zdálky a té ředěné hořčici se zapařeným starým chlebem.

Ještě těch 8 let zpátky jsem si vše hledal sám na internetu a tak jsem se naučil hodně s Windowsama a s kdejakou aplikací. Jen vyjímečně jsem volal zkušenějším kamarádům. Dnes sedím 6 hodin u googlo-bingo-seznamu a mám jen hrubý pojem o tom, co třeba jest, ale ovládat to dle toho nejde, neboť informace nejsou úplné a tak se obracím o rady na fóru - všem zde děkuji za ochotu pomáhat druhým.

Ještě se podělím o své přitakání s výše uvedeným - ještě nedávno jsem si myslel, že každý kluk 15 - 25 let je proti mě téměř PC-guru, neboť mají VT ve škole povinně a všici s tím vyrůstají. Ale to byla hluboká mýlka. Jak se již zde psalo, ti mladší jsou k IT dost ignoranští a nepřekračují hranice Facebooku, instagramu a spol. a her.

Chlapi, jestli někdo VT učíte, zkoušejte prosím v těch děckách budit zájem, co to dá :-)

Všichni jste tu borci, že se o znalosti dělíte a pomáháte lajkům.
« Poslední změna: 28 Dubna 2015, 21:48:57 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

ScoutX

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #71 kdy: 02 Září 2016, 21:45:47 »
Pardon ale pohádky o tom, že odborníci na fórech mají k někomu úctu vyprávějte někomu jinému. Kdykoliv někde něco hledám musím se prolistovat stohy urážek a nesmyslných vět jako: "použij google". Je-li to tak jednoduché, proč "odborník" rovnou nepošle odkaz? Chovejme se k sobě lidsky a podobné výlevy jako je tohle vlákno si nechme od cesty. Každý kdysi začínal. Chceš-li pomoct pomož, nechceš-li pak neztrácej čas urážkami, jen hltíš fórum nesmysly, které jsou horší než opakovaný dotaz.

jmp

  • Host
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #72 kdy: 04 Září 2016, 08:53:26 »
pokud vám toto nevyhovuje, tak se svým problémem můžete zkusit nějaký odborný servis - tam vám nadávat asi nebudou (pokud tedy zaplatíte)...

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #73 kdy: 04 Září 2016, 19:54:18 »
Pardon ale pohádky o tom, že odborníci na fórech mají k někomu úctu vyprávějte někomu jinému. Kdykoliv někde něco hledám musím se prolistovat stohy urážek a nesmyslných vět jako: "použij google". Je-li to tak jednoduché, proč "odborník" rovnou nepošle odkaz? Chovejme se k sobě lidsky a podobné výlevy jako je tohle vlákno si nechme od cesty. Každý kdysi začínal. Chceš-li pomoct pomož, nechceš-li pak neztrácej čas urážkami, jen hltíš fórum nesmysly, které jsou horší než opakovaný dotaz.

Zajímavé, ještě ses na nic nezeptal a už jsi tady vyhlásil celý fórum. Když se člověk nechová jako idiot, popíše dostatečně svůj problém a spolupracuje, tak se k vyřešení problému dopracuje. A zrovna tady na fóru jsou lidi ochotní. Problém je z 99 % na druhé straně. Nech si to projít hlavou.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3536
Re:Prosím, naučte se číst, přátelé!
« Odpověď #74 kdy: 04 Září 2016, 20:53:46 »

Taktak.
Uz jsem se to pokusil naznacit v tom druhem vlaknu, zes nas tady ScoutX vsechny preskrtl aniz by jsi se na cokoliv zeptal ci namatkou precetl aspon 20 vlaken - jinak by jsi takhle psat nemohl.

Samotnymu me tady obcas neci reakce nakrkla a zase nejake me reakce se nepozdavaly nekomu jinemu. Ale to je v kazde komunite zcela prirozene a je to o rozumnem a vstricnem pristupu najit rec. A nam se to tu dari, takze opetovne odmitam takovou generalizaci a odsouzeni vsech clenu.

Az budes neco resit, tak se zkus zeptat a uvidis. Ale tyhle tve vstupy nepomahaji nikomu - ani tobe. Naopak skodis tim predevsim sobe, protoze, kdyz vsechny nastves, tak kdo ti asi tak bude chtit pomoci?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.