Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zamrznutí Ubuntu 14.04 LTS  (Přečteno 1684 krát)

marekhusak37

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Zamrznutí Ubuntu 14.04 LTS
« kdy: 20 Května 2014, 14:41:01 »
Dobrý den, na úvod bych chtěl rovnou sdělit že s Linuxy teprve začínám a tak nemám nejmenší ponětí co a jak ..

Nainstaloval jsem si z CD Ubuntu 14.04 LTS, protože jsem si chtěl rozšířit obzory a zkusit i něco nového. Instalace šla hladce až jsem se divil jak snadné a rychlé to bylo (čistá instalace na celý disk, Ubuntu nemám nainstalován na disku, kde je další OS).

Teď ale k věci. Mám problém s tím, že mi Ubuntu zničeho nic jen tak zamrzne a nejde dělat nic než restart. Při každém nutném restartu byl spuštěn Firefox (verze netuším, je to ta která je už v instalaci samotnýho OS, tuším že 28 nebo tak ? kdyžtak mě opravte ..) a ve Firefoxu stránka youtube .. Občas se to seklo, když jsem měl více oken ..

Poradíte mi někdo prosím co s tím ?

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Zamrznutí Ubuntu 14.04 LTS
« Odpověď #1 kdy: 20 Května 2014, 14:53:49 »
Až se to stane znovu, pošlete sem výpisy z
Kód: [Vybrat]
var/log/syslog.1 a
Kód: [Vybrat]
var/log/apport.log Neslededoval jste využití RAM při tom záseku ? Taky nějaké info o HW se bude možná hodit.

edit : ty výpisy se dávají do # viz obr.

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 20 Května 2014, 15:45:03 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Rover623

Re:Zamrznutí Ubuntu 14.04 LTS
« Odpověď #2 kdy: 20 Května 2014, 15:52:35 »
Nemá ten stroj akcelerovanou grafiku od nVidia (verze 6 a výš) nebo větší množství paměti (8GB a víc), při těhle podmínkách to totiž má na svědomí flash

marekhusak37

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Zamrznutí Ubuntu 14.04 LTS
« Odpověď #3 kdy: 21 Května 2014, 00:32:13 »
PC má HW : Intel Core E8500, 4 GB ram a GPU je nvidia 8800gts ..

Nesledoval jsem využití RAM, jsem naprostý začátečník, takže ani nevím, kde v Ubuntu je hledat :-(

Protože jsem úplný začátečník, předpokládám (asi špatně), že ty příkazy var/log/syslog.l a var/log/apport.log mám vložit do nějakého toho vyhledávače (Dashe) ?? opravdu netuším kam ..

Jak mám zaznamenat údaje z těch příkazů ? Prostě jen přepsat na papír ? Vím že vypadám fakt jak hlupák největší ..

Abych nezapomněl, když se ptáte na grafiku, tak žádné ovladače jsem na ni neinstaloval .. Může to být i tím ?

geofre

Re:Zamrznutí Ubuntu 14.04 LTS
« Odpověď #4 kdy: 21 Května 2014, 07:42:58 »
Protože jsem úplný začátečník, předpokládám (asi špatně), že ty příkazy var/log/syslog.l a var/log/apport.log mám vložit do nějakého toho vyhledávače (Dashe) ?? opravdu netuším kam ..

Jak mám zaznamenat údaje z těch příkazů ? Prostě jen přepsat na papír ? Vím že vypadám fakt jak hlupák největší ..

Kód: [Vybrat]
var/log/syslog.l
var/log/apport.log
je cesta adresářovou strukturou k souboru syslog.l a apport.log což jsou textové soubory.
více k adresářové struktuře ubuntu zde na wiki

Protože se jedná o textové soubory, můžete je klasickým dvojklikem otevřít a celý obsah si přečíst. Pro účely, ke kterým je chce martyj je potřeba celý text v těchto souborech označit (myší nebo klávesovou zkratkou Ctrl+A) a překopírovat je do odpovědi v tomto fóru (klávesové zkratky Ctrl+C a Ctrl+V). Více o klávesových zkratkách zde.

Po nakopírování obsahu těchto souborů do odpovědi, dejte před začátek prvního i druhého značku code (uzavřené do hranatých závorek) a za konec prvního i druhého značku tu samou značku akorát se slovem /code (opět uzavřeném do hranatých závorek!!).

Snad bude této odpovědi rozumět :-)
« Poslední změna: 21 Května 2014, 08:04:12 od geofre »
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Zamrznutí Ubuntu 14.04 LTS
« Odpověď #5 kdy: 22 Května 2014, 20:12:02 »
Nesledoval jsem využití RAM, jsem naprostý začátečník, takže ani nevím, kde v Ubuntu je hledat :-(

Na tohle je dle mého názoru nejlepší syspeek : http://linuxg.net/how-to-install-syspeek-0-3-on-ubuntu-14-04-ubuntu-13-10-ubuntu-12-10-and-ubuntu-12-04/

Když indikátor "vyleze nahoru" nebo zčervená, vím, že je něco špatně.  A jelikož je v panelu, mám ho neustále na očích. To je koneckonců důvod, proč jsem opustil CONKY - zkrátka není vidět.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

cr1m0

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Zamrznutí Ubuntu 14.04 LTS
« Odpověď #6 kdy: 21 Listopadu 2014, 21:29:15 »
Dobrý deň, dopátral som sa až sem s podobným problémom.

Ubuntu 14.04 LTS, čistá inštalácia na harddisk, grafická karta je integrovaná na základnej doske.
Zamŕza väčšinou pri hraní nenáročných hier.
Myslel som, že to bude spôsobené grafickou kartou ( integrovaná ) ale naposledy zamrzol systém pri spustenom prehrávaní hudby cez net a hvezdárskom programe Stelarium. Kedže marekhusak37 zatiaľ nepriložil logy, posielam ich za seba ja :) Taktiež je to prvý krát čo som Ubuntu konečne vyskúšal.

var/log/syslog.l  subor má viac ako 40 000 znakov, neodošle mi sem formulár do fóra. Pripájam teda výpis ako prílohu.



Kód: [Vybrat]
var/log/apport.log

ERROR: apport (pid 2443) Fri Nov 21 20:32:51 2014: called for pid 2168, signal 6, core limit 0
ERROR: apport (pid 2443) Fri Nov 21 20:32:51 2014: executable: /home/cr1m0/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam (command line "/home/cr1m0/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam")
ERROR: apport (pid 2443) Fri Nov 21 20:32:51 2014: executable does not belong to a package, ignoring



[příloha smazaná administrátorem]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.