Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ovladače USB WiFi TP-link TL-WN721N, Jak na LUBUNTU  (Přečteno 1483 krát)

Vossy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Ovladače USB WiFi TP-link TL-WN721N, Jak na LUBUNTU
« kdy: 15 Prosince 2014, 13:31:18 »
Ahoj

Potřebuji sprovoznit na starším počítači systém. Chtěl jsem použít Lubuntu, ale při liveCD to najde USB WiFi přijímač ale nedokáže se přes něj připojit k netu. Je to jediná moje možnost jak do toho PC net dostat a protože jsem jen "běžný uživatel oken" (rouzuměj: blboun který už 14 let nepoužil příkazový řádek), poradil by mi tu někdo jak to zprovoznit. Návody jsem na netu našel, ale jen v angličtině kterou já vládnu jen zlehka a navíc někde se něco muselo přepisovat a já se v tom vůbec nevyznám. Pokud by byl někdo schopný hodit mi sem návod pro blbce budu vděčný.
Díky moc

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Ovladače USB WiFi TP-link TL-WN721N, Jak na LUBUNTU
« Odpověď #1 kdy: 16 Prosince 2014, 12:26:55 »
Víš že na insternetech je i sluzba ktera preklada webove stranky?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Vossy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Ovladače USB WiFi TP-link TL-WN721N, Jak na LUBUNTU
« Odpověď #2 kdy: 16 Prosince 2014, 17:30:47 »
Tak asi by mě překvapilo kdyby se podobná odpověď neobjevila. Ano, vím že je překladač a použil jsem ho. Jak jsem ale psal, jsem Linuxem nepolíbený a v textu kde je spousta specifických věcí se kterými jsem se nesetkal se doopravdy moc neoriantuji. Zkuste mě pochopit když se tam píše o něčem co jsem v životě neviděl a o čem jsem neslyšel tak nevím co s tím.
Pro příklad uvádím tuhle stránku která s emi zdála nejjednodušší při řešení daného problému
http://www.backtrack-linux.org/forums/showthread.php?t=57420

Pochopil jsem ze čtvrtého příspěvku že z tohodle odkazu ( http://wireless.kernel.org/download/compat-wireless-2.6/ ) je potřeba stáhnout něco, jenže když to otevřu je tam spousta souborů s koncovkama které neznám takže nevím k čemu slouží  aani jak s nimi mám nakládat. Navíc ani nevím co z těch souborů potřebuju stáhnout a kam to umístit. Pak z dalšího odkazu ( http://wireless.kernel.org/download/htc_fw/1.3 ) potřebuju firmware, a píše tam i jaký (Opět doufám že pro mě bude ten samý). Ten musí být zkopírovány do / lib / firmware /. To bych snad i zvládl jestli se to nemusí nějak složitě hledat, ale je to pro mě prostě všechno nové a proto žádám o radu zkušené uživatele kteří mají trpělivost mi to nějak polopatě vysvětlit. KDyž se mi podaří zprovoznit Lubuntu a internet na něm pak už si budu hrát a systémem pokus omyl pronikat do tajů linuxu. Bez toho abych ten internet rozběhl ze mě zůstane jen Woknař.
Takže díky za radu, přeložit stránky si umím ale nadále tápu....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.