Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají  (Přečteno 8435 krát)

Josef Honzík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« kdy: 27 Prosince 2014, 16:53:33 »
Toto téma zde bylo několikrát řešené, a i když jsem prohlédl a vyzkoušel různé rady, výsledek se nedostavil. Co jsem udělal:

- nainstaloval jsem zvukový směšovač Gnome Alsa mixer, po instalaci se zvuk ztratil úplně, ač jsem s jeho nastavením dlouho experimentoval. Proto jsem ho zase odinstaloval.

- příkazem aplay -l jsem zjistil typ zvukové karty, ten je     ALC888 Analog.

- otevřel jsem soubor  soubor    /usr/share/doc/alsa-base/driver/ALSA-Configuration.txt.gz    ale svou zvukovou kartu, u které by byly soubory pro přidání jsem tam nenašel. Hledané soubory

Kód: [Vybrat]
ALC883/888
  3stack-dig 3-jack with SPDIF I/O
  6stack-dig 6-jack digital with SPDIF I/O
  3stack-6ch    3-jack 6-channel
  3stack-6ch-dig 3-jack 6-channel with SPDIF I/O
  6stack-dig-demo  6-jack digital for Intel demo board
  acer Acer laptops (Travelmate 3012WTMi, Aspire 5600, etc)
  acer-aspire Acer Aspire 9810
  medion Medion Laptops
  medion-md2 Medion MD2
  targa-dig Targa/MSI
  targa-2ch-dig Targs/MSI with 2-channel
  laptop-eapd   3-jack with SPDIF I/O and EAPD (Clevo M540JE, M550JE)
  lenovo-101e Lenovo 101E
  lenovo-nb0763 Lenovo NB0763
  lenovo-ms7195-dig Lenovo MS7195
  lenovo-sky Lenovo Sky
  haier-w66 Haier W66
  3stack-hp HP machines with 3stack (Lucknow, Samba boards)
  6stack-dell Dell machines with 6stack (Inspiron 530)
  mitac Mitac 8252D
  clevo-m720 Clevo M720 laptop series
  fujitsu-pi2515 Fujitsu AMILO Pi2515
  3stack-6ch-intel Intel DG33* boards
  auto auto-config reading BIOS (default)

jsem našel na jiném odkazu, postupně uložil a nakonec restartoval Ubuntu, ale tento doporučený postup mně nepomohl, sluchátka i reproduktory hrají nadále společně.

- návod dále uvedený

 
Citace
1. Nainstalujte GNOME ALSA Mixer
2. V předvolbách zvuku přepněte výstup na Analogová sluchátka
3. Připojte sluchátka (důležité) a v Alsa mixeru nastavte vše podle TOHOTO obrázku.
(Po tomto nastavení můžete pro jistotu sluchátka odpojit, v alsa mixeru by se mělo odškrtnout políčko Ztlumit u "Front". Pokud ne, tak to odtrhněte ručně.)

4. Vytvořte si ve své domovské složce nějaký sh soubor (např. repro.sh), editujte, a napište do něj:
Kód: [Vybrat]

#!/bin/bash
amixer -c 0 sset Front playback 100%
exit 0


5. Přidejte si tento soubor do aplikací spouštěných při přihlášení.
Problém by tímto měl být vyřešen - při zapojených sluchátkách se odpojí reproduktory, při odpojení sluchátek reproduktory opět fungují. Testováno na 2 noteboocích.

Snad se to někomu bude hodit :)

se mně zdá velmi dobrý, ale nedokázal jsem pracovat se souborem .sh.

Děkuji všem za pomoc.


 

superbo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 810
  • ???
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2014, 17:43:35 »
Je to jednoduché. Vytvoř si v domovské složce soubor repro.sh a do něj napiš následující:
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
amixer -c 0 sset Front playback 100%
exit 0
potom ho ulož, klikni na něj ve složce pravým tlačítkem → vlastnosti → oprávnění → zaškrtnout "povolit spouštění souboru jako programu". Pak ho jen přidat do aplikací spouštěných při přihlášení.
Acer Aspire V3-571G-53234G1TMaii - Intel Core i5 3230M, Grafika Intel HD 4000 + Nvidia GeForce GT 730M, 8GB DDR3, 128GB SATA SSD
Dell Latitude 5480 -  Intel Core i5 7200U, Intel HD Graphics 620, 16GB DDR4-2400MHz, 128GB SSD
Stolní PC - MB ASRock X570 PRO4, AMD Ryzen 5 3600, AMD Radeon RX 5600 XT, 32GB DDR4 3200MHz, 480GB nvme + 480GB SATA SSD

Josef Honzík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2014, 19:16:51 »
Kód: [Vybrat]
Já vím, že je to jednoduché, až se stydím, kolikrát jsem kopíroval soubory do složky,  omluvou mně buď, že na Ubuntu nejsem dlouho, ale ať se snažím, jak se snažím, a to už dlouho, tak nemohu do vytvořené složky repro.sh v domovském adresáři vložit nakopírovaný text
 [code
]#!/bin/bash
amixer -c 0 sset Front playback 100%
exit 0
stále mám vložit zhasnuté. Díky.

superbo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 810
  • ???
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #3 kdy: 27 Prosince 2014, 19:20:12 »
Protože nemáš vytvářet složku, ale SOUBOR! V domovské složce klikni pravým tlačítkem do volného prostoru → vytvořit dokument → prázdný soubor
Acer Aspire V3-571G-53234G1TMaii - Intel Core i5 3230M, Grafika Intel HD 4000 + Nvidia GeForce GT 730M, 8GB DDR3, 128GB SATA SSD
Dell Latitude 5480 -  Intel Core i5 7200U, Intel HD Graphics 620, 16GB DDR4-2400MHz, 128GB SSD
Stolní PC - MB ASRock X570 PRO4, AMD Ryzen 5 3600, AMD Radeon RX 5600 XT, 32GB DDR4 3200MHz, 480GB nvme + 480GB SATA SSD

Josef Honzík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #4 kdy: 28 Prosince 2014, 17:13:00 »
Tak nevím, až teď jsem měl čas to vyzkoušet, a je to po všech pokusech stejné, hrají nadále současně sluchátka i reproduktory. Vytvořil jsem soubor repro.sh, dal do složky Aplikace spouštěné při přihlášení   /home/josef/repro.sh , restartoval, a výsledek žádný. Nemůže být chyba v nastavení GNOME  ALSA mixer? mám zaškrtnuté pouze IEC 958 Default PCM a dále u Capture zázn., a to je všechno. Děkuji za odpověď.

Josef Honzík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #5 kdy: 30 Prosince 2014, 17:34:17 »
Vedle Ubuntu mám nainstalovaný i Windows 7. Ve W. mám nainstalovaný Správce zvuku Realtek HD. Zde je problém stejný. Navíc konektory nerozpoznávají vložený hardwear a sluchátka vůbec nehrají. Aby hrála, musím nastavit volbu Deaktivovat rozpoznání konektorů předního panelu. Potom jsou na Realtek HD podsvícené oba konektory předního panelu, přestože nic není vloženo, a po zasunutí sluchátek tato hrají, ale také spolu s reproduktory. Z toho vidím, že problém nemá softwearové řešení a pomoci může pouze výměna předního panelu. Děkuji za snahu mně poradit.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #6 kdy: 30 Prosince 2014, 17:48:33 »
Ano, problém není softwarový! O tom, zda po zapojení sluchátek do zdířky přestanou hrát reproduktory rozhoduje kontakt - plíšek v konektoru samotném, který se má správně po zasunutí jacku rozpojit - repro přestanou hrát.
Náprava je snadná - stačí plíšek přihnout, aby zase začal plnit svoji funkci.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #7 kdy: 30 Prosince 2014, 18:20:14 »
Ano, problém není softwarový! O tom, zda po zapojení sluchátek do zdířky přestanou hrát reproduktory rozhoduje kontakt - plíšek v konektoru samotném, který se má správně po zasunutí jacku rozpojit - repro přestanou hrát.
Náprava je snadná - stačí plíšek přihnout, aby zase začal plnit svoji funkci.

Kde bereš tu jistotu, takových případů už jsem viděl víc a vždycky byl problém v SW. Schválně si to dej do vyhledavače a uvidíš kolik lidí to řeší.

edit : jinak : sepnutý plíšek akorát uzavře obvod, plíšek v sobě nemá žádný program, který říká, co se má vykonat pootom  za akci.
edit2 : špatně jsem se vyjádřil
« Poslední změna: 30 Prosince 2014, 18:41:13 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Josef Honzík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #8 kdy: 31 Prosince 2014, 22:08:58 »
Děkuji velmi za vaše názory, ale nevím, co mám teď udělat. Co de týká rad z vyhledávače, pomáhali mně dva přátelé, kteří  mě úrovní neskonale převyšují. Vyzkoušeli kde co, a jejich odpověď je ta, kterou jsem uvedl ve své odpovědi. Jeden z nich mě časem přislíbil vyměnit přední panel.
       Sluchátka zatím používám tak, že zcela utlumím zvuk z reproduktorů (vím, není to řešení, ale pomůže to), a beru to, že to není natrvalo.
       Ovšem za jinou radu, zvláště softwarovou, bych byl velmi vděčný. Ještě jednou děkuji a přeji vše dobré v novém roce.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #9 kdy: 01 Ledna 2015, 04:47:27 »
Přečti, vyzkoušej uvidíš :

http://kuc.cz/dl5g5a
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Josef Honzík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #10 kdy: 01 Ledna 2015, 17:25:51 »
Studuju, studuju, studuju, ale nezkouším, přiznávám, že se bojím. Nejsem totiž na takové úrovní, abych si na to troufl. Už totiž jsem udělal zkušenost s tím, že zadáním příkazu z googlu jsem zboural celý systém, a jak jsem se dozvěděl, byla to škodolibost. Moc prosím, nebylo by možné něco konkrétnějšího?
Mám na desktopu nainstalovaný spolu W 7 a Ubuntu 14.04 LTS. Používám hlavně Ubuntu.
Ovladače zvukové karty Realtek HD Audio Driver a Gnome Alsa Mixer.
Existuje v Ubuntu něco takového jako bod obnovení systému? Protože jsem na to zcela sám a když něco provedu, těžko seženu někoho, kdo by mně pomohl. Leda novou instalaci. Děkuji za pochopení.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #11 kdy: 01 Ledna 2015, 17:53:54 »
A v
Kód: [Vybrat]
alsamixer máš nastaveno automute (enabled) ? Jen pro pořádek.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Josef Honzík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #12 kdy: 01 Ledna 2015, 18:12:37 »
Mám zaškrtnuto z pěti možností pouze IEC958 Default PCM.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #13 kdy: 01 Ledna 2015, 18:17:59 »
Ptal jsem se, jestli je povoleno automute. Ano, nebo ne ?
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Josef Honzík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #14 kdy: 01 Ledna 2015, 18:24:24 »
Ne

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #15 kdy: 01 Ledna 2015, 18:26:09 »
 ::) tak to povol a vyzkoušej. To je telenovela.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Josef Honzík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #16 kdy: 01 Ledna 2015, 18:35:04 »
Po zaškrtnutí automute nadále hrají společně reproduktory i sluchátka. To už jsem zkoušel. Ovšem po vypnutí Gn. ALSA mix. a opětovném zapnutí se zaškrtnutí automute opět ztratí a zůstane pouze IEC958 Default PCM.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #17 kdy: 01 Ledna 2015, 18:38:48 »
Bavíme se o tom samém ?


[příloha smazaná administrátorem]
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Josef Honzík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #18 kdy: 01 Ledna 2015, 18:57:55 »
Vidím, že nebavíme. Já mám zvukovou kartu  HDA NVidia                                     
Čip: Realtek ALC888
AlsaMixer v1.0.27.2 a po otevření v Terminálu tam nevidím možnost zaškrtnout automute. To mohu jen ve spuštěné aplikaci, ale po ukončení nastavení nezůstane.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #19 kdy: 01 Ledna 2015, 19:12:08 »
Pokud je tam disabled, tak šipka nahoru.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Josef Honzík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #20 kdy: 01 Ledna 2015, 19:32:58 »
Jsem z toho nešťastný, jak nemohu porozumět. Po otevření v terminálu mám

──────────────────────────── AlsaMixer v1.0.27.2 ─────────────────────────────┐
│   Karta: HDA NVidia                                F1: Nápověda              │
│     Čip: Realtek ALC888                            F2: Informace o systému   │
│  Náhled: F3:[Přehrávání] F4: Zachytit  F5: Vše     F6: Zvolit zvukovou kartu │
│ Položka: Master [Zisk v dB: 0,00]                  Esc: Ukončit              │
│                                                                              │
│     ┌──┐     ┌──┐     ┌──┐     ┌──┐     ┌──┐     ┌──┐     ┌──┐     ┌──┐      │
│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │  │     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│      │
│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│      │
│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│      →
│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│      →
│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│      →
│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│      →
│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│      →
│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│      →
│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│      →
│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│      │
│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│     │▒▒│      │
│     ├──┤     ├──┤     └──┘     ├──┤     ├──┤     └──┘     ├──┤     ├──┤      │
│     │MM│     │MM│              │MM│     │MM│              │MM│     │MM│      │
│     └──┘     └──┘              └──┘     └──┘              └──┘     └──┘      │
│     100    100<>100 100<>100 100<>100  87<>87  100<>100 100<>100   100       │
│  < Master >Headphon   PCM     Front   Front Mi Front Mi Surround  Center     │
└──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────┘
a nikde ani enabled ani disabled ani možnost to nějak ovlivnit, a to ani v Term. , ani v otevřeném programu. Tam se zaškrtnutí po zavření vždy ztratí. možnosti jsou ve sloupečku vlevo.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #21 kdy: 01 Ledna 2015, 19:37:26 »
Zapoj hlavu. Použij šipky > šipka doprava tě posune doprava, šipka doleva tě posune doleva. Až najdeš pomocí šipek automute, použij šipku nahoru, nebo dolů pro změnu hodnoty. Je důležité, aby byla nastavena hodnota enabled.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Josef Honzík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #22 kdy: 01 Ledna 2015, 20:13:45 »
To je fotka obrazovky (od toho kdo to neumí. 

Ať posunu šipkami jak chci, automute nenajdu.To je ve sloupci vlevo.




Josef Honzík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #23 kdy: 01 Ledna 2015, 20:15:35 »
Nepovedlo se. Umím to jen ve W.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Při připojení sluchátek reproduktory dále hrají
« Odpověď #24 kdy: 01 Ledna 2015, 20:23:52 »
Nechápu. Využijte placené podopry. Jiné řešení mě už nenapadá.


ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.