Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace nvidia  (Přečteno 1497 krát)

Hydrida13

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Instalace nvidia
« kdy: 04 Ledna 2015, 01:55:32 »
Provedl jsem instalaci  Kubuntu 13.10 'Saucy Salamander' na počítač Acer Aspire 5750ZG (intel B960 2.1 GHz).
Vše perfektní po instalaci jsem zkusil v terminálu  zadat  glxinfo | grep direct  s odpovědí direct rendering: Yes
Po stažení dodatečných ovladačů se mi objevilo v systému NVIDIA X server seting, ale po spuštění  to píše "You do not appear to be using the NVIDIA X driver.  Please edit your X configuration file (just run `nvidia-xconfig` as root), and restart the X server.
myslel jsem, že se bude stačit potvrdit v  sudo su a jsem v rootu. Ale jsem mimo.
Múžete mi prosím někdo poradit jak mám pokračovat v nastavení NVIDIA  ?
děkuji

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Instalace nvidia
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2015, 02:10:27 »
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Hydrida13

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Instalace nvidia
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2015, 02:23:28 »
děkuji za rychlou odpověď, tuhle stránku jsem již několikrát navštívil, ale moc mi nepomohla. Trošku jsem pokročil, přez gksudo jsem si spustil nvidia-xconfig jako root a výsledkem je New X configuration file written to '/etc/X11/xorg.conf'

no jo, ale co teď s tím. píšou restartovat X server, ale co to je? a jak se to restartuje?

Hydrida13

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Instalace nvidia
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2015, 20:44:54 »
Můžete mi prosím někdo pomoct? vykoušel jsem všechny způsoby instalace a všechny verze balíčků pro Nvidii. Ruční instalace ovladače ( zkoušel jsem 3). Vždy proběhne dobře hlásí, že vše OK, ale grafika stále neběží. Strávil jsem na tom už skoro 12 hodin. A jemně řečeno už mě to nebaví.

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re:Instalace nvidia
« Odpověď #4 kdy: 04 Ledna 2015, 21:31:06 »
Vydání Ubuntu 13.10 a jeho deriváty (Xubuntu, Kubuntu...) jsou již nepodporované. Stáhni si proto novější vydání 14.04.1 a postupuj viz. http://wiki.ubuntu.cz/bumblebee Zkontroluj si, zda máš nvidii v BIOSu povolenou.
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

Hydrida13

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Instalace nvidia
« Odpověď #5 kdy: 05 Ledna 2015, 04:31:58 »
Děkuji skutečně moc. BIOS jsem měl samozřejmě zkontrolovanej.
Povýšil jsem na 14.04 a grafiku jen povolil v driver manageru a je to. 
Už jsem to málem vzdal.

matlala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 480
Re:Instalace nvidia
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2015, 23:19:14 »
doporučuju nahodit 340 drivery (nebo jiné kompatibilní nové, takže instalovat přes dodatečný HW v klikátku), bumblebee+prime (pokud máš kombinaci s intelem na notebooku).
Vše jsou to tyhle repozitáře repozitáře s cracky a drivery:
https://launchpad.net/~bumblebee/+archive/ubuntu/stable
https://launchpad.net/~xorg-edgers/+archive/ubuntu/ppa
https://launchpad.net/~ubuntu-x-swat/+archive/ubuntu/x-updates
Přidat přes sudo add-apt-repository ppa:neco/neco viz to tučné na launchpadu a pak udatnout a nahodit aktualizace, bez nich to nepojede, potřebuje to stáhnout všechny komponenty a aktualizovat vše stávající, bez toho většinou nenaběhne ani xserver

jedině kombinací všech 3 jsme po zdlouhavém asi 14 denním maratonu tetsování dosáhl kýženého výsledku, kdy po instalaci prime-indicatoru z gitu (závislost balíku z ppačka je závislí an driverech 331 a nahodí je a 340 vyhodí) funguje i přepínání grafik. Jen bacha na kernel, s 3.13 poslední to myslím jede, ale kdyby ne zkus nahodit 3.16 viz HWE pro utopic - nahodit linux-genetic-lts-utopic. Akorát nový 3.18 kernel má zase problém s přepínáním.

Tuhle kombinaci používám vlastně i na desktopech a všech počítačích u známých kde je nvidia a není problém. Těchto počítačů je zatím 9 a všechny jedou od nainstalování bez zásahu do ovladačů, max dohodím občas prográmek na něco extra co zrovna známí potřebují.
NOTEBOOK: Ubuntu 14.04 (kernel 3.14); Asus N56VM-S4272V (i7 3610QM, 16GB RAM 1600MHz, INTEL SSD 520 180GB + původní HDD místo DVD/BD, Full HD displej) + INTEL 7620 + doma 24" LG IPS 24EA53
NAS-HTPC: Ubuntu server 12.04 x64 + XBMC; ASRock E350M1/USB3, SEASONIC SSP-350GT, RAM 8GB (2x4GB) DDR3 1333MHz, case BITFENIX Prodigy , prim. eth. INTEL PRO/1000 CT, 2ks WD Red 3TB v SW RAID 1, 2*1Gb switch

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.