Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunguje Flash player ve Firefoxu [vyřešeno]  (Přečteno 14499 krát)

zdeans

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Asus M5A99FX Pro r2.0 AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor (Vishera FX-6300), Ram: 8GB DDR3 1866Mhz, nVidia GeForce GTX 960 2GB, HDD: Samsung SP2504C 250GB, WD Caviar Blue 500GB
Ubuntu 17.10 Artful Aardvark

dusan70

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #26 kdy: 27 Ledna 2015, 19:44:22 »
Jo jo jak jsem psal  chce to SSE 2,ve win to Slape.tam to neva.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #27 kdy: 27 Ledna 2015, 19:48:35 »
takže s toho vznikl neřešitelnej problém, kterej se nakonec vyřešil tím, že se PC odeslalo do sběrného dvoru  ;D

OT : Taková škoda. Klidně bych si ho vzal, řídím se totiž heslem "Don't buy a new PC, download a better one"
Puppy by to vyřešilo.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

zdeans

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #28 kdy: 27 Ledna 2015, 19:57:44 »
On se do toho sběrnýho dvora dostal, vlastně omylem, pač u švagra sem to PC měl odložený na náhradní díly (zdroj,mechaniky atd.). Jenže jeho mama (moje tchýně) ho aktivně odvezla do sběrnýho dvora aniž by se někoho zeptala, proč to PC tam tak opuštěně leží.  Takže asi tak  :)
Asus M5A99FX Pro r2.0 AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor (Vishera FX-6300), Ram: 8GB DDR3 1866Mhz, nVidia GeForce GTX 960 2GB, HDD: Samsung SP2504C 250GB, WD Caviar Blue 500GB
Ubuntu 17.10 Artful Aardvark

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3554
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #29 kdy: 28 Ledna 2015, 15:50:01 »
To jsem zrovna zjistil. A zase ta otázka - kdesehnat tu starší verzi ?  :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #30 kdy: 28 Ledna 2015, 15:56:35 »
Ty jsi taky na internetu první den  ::) : http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html#flash_player_archives

Goooooooooooooooooooogle
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

dusan70

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #31 kdy: 28 Ledna 2015, 15:59:32 »
tak jsem sem chtel jeden flash player vlozit,ale je tu limit velikosti.je to z repo linux mint. nebo zkus hledat v google.jestli najdu ty odkazy na to repo tak ho sem vlozim

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3554
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #32 kdy: 28 Ledna 2015, 16:10:26 »
Martyj: Z tvého odkazu jsem se ke konkrétnímiu balíčku nedopátral. Stáhl jsem kdesi toto : install_flash_player_10_linux.deb - cca 4.7 MB a mám to na ploše. Zadal jsem toto:
Kód: [Vybrat]
u1@u1x1-pnp:~$ sudo dpkg -i install_flash_player_10_linux.deb
[sudo] password for u1:
dpkg: error processing archive install_flash_player_10_linux.deb (--install):
 nelze přistoupit k archivu: Adresář nebo soubor neexistuje
Při zpracování nastaly chyby:
 install_flash_player_10_linux.deb

... a neúspěch. Jak se teda instaluje balíček ze souboru *.deb ?

dusan70: Je to ono - tento balíček ? A co kdyby jsi mi ten, co jsi našel někam upnul a dal link ? Byl bych dost vděčný.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #33 kdy: 28 Ledna 2015, 16:15:41 »
Martyj: Z tvého odkazu jsem se ke konkrétnímiu balíčku nedopátral.

Přiznej se, že ses na to ani nekoukl a budiž ti odpuštěno.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3554
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #34 kdy: 28 Ledna 2015, 16:53:01 »
Koukal jsem, do toho hodně dlouho - a 3x. Vyplývá mi z toho, že balík pro Ubuntu tam není žádný ( hned z té úvodní tabulky). Download center u adobe není download center, ale jen získávač současné verze. Nicméně jsem něco stáhl a vypadá to, že tam jsou balíčky pro kdeco. Je to tenhle : flashplayer10_3r183_18_linux.tar.gz ?

nebo tento: flashplayer10_3r183_18_linux_sa.tar.gz ?

A co je složka debug ?

A dál - jak ho nainstalovat. Nainstaloval jsem i Synaptic a tam jsem našel něco jako volbu přidat do seznamu stažený balík - aplikace to nějak zpracovávala, ale ten balík (viz minulý příspěvek) jsem tam nenašel - v tom seznamu prostě není. Mám už pocit, že si ze mě všechno dělá srandu a já už jsem mezitím na nervy.

Tak mi odpusť a prozraďte mi chlapi , jak mám aspoň to co jsem stáhl a mám teď ve složce stažené nainsatlovat. Nebo snad jedu zítra ne do práce, ale do cvokhausu.

Leccos asi bude mou mizernou angličtinou ...
« Poslední změna: 28 Ledna 2015, 16:56:57 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #35 kdy: 28 Ledna 2015, 17:01:49 »
Tak si nekomplikuj život a nainstaluj to přes centrum softwaru : http://archive.canonical.com/pool/partner/a/adobe-flashplugin/

To bude nejlepší.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #36 kdy: 28 Ledna 2015, 17:03:48 »
on potřebuje ten starší co nevyžaduje sse2

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #37 kdy: 28 Ledna 2015, 17:10:02 »
A to je který, já myslel, že chce desítku, už tomu přestávám rozumět.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3554
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #38 kdy: 28 Ledna 2015, 17:12:37 »
No desítka je ten starší, který by měl dle dusan70 fungovat. Teď je nějaký 11.2

Když na ten deb balíček jen poklepu, tak se spustí centrum softwareu a zahlásí vnitřní chybu, že nemohl otevřít ten balíček. Jakým příkazem v terminálu ten balík nainstaluji jeden i druhý ? Prosím už mě nemučte - jsem úplně vyčerpanej.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #39 kdy: 28 Ledna 2015, 17:15:10 »
A ten starý jsi odinstaloval ? aha
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

dusan70

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #40 kdy: 28 Ledna 2015, 17:16:03 »
jak jsem psal,je to popsano na wiki neví ted přesně,ale od verze 11 a něco výžaduje to sse2 to znamena ze vše starší funguje bez toho.tech verzí je mnoho tak to píšu obecně 10 11 atd.jdu to zkusit někam nahrat

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #41 kdy: 28 Ledna 2015, 17:18:04 »
jak jsem psal,je to popsano na wiki neví ted přesně,ale od verze 11 a něco výžaduje to sse2 to znamena ze vše starší funguje bez toho.tech verzí je mnoho tak to píšu obecně 10 11 atd.jdu to zkusit někam nahrat

Na co ? Už jsem mu poslal odkaz, dokonce dvakrát. Už mě to nebaví, sorry chlapi, dám kouřovou  :D
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy


dusan70

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #43 kdy: 28 Ledna 2015, 17:24:57 »
stahni si to,odinstaluj předchzí verzi a zkuš tohle,třeba to půjde :-)
Mě to tenkrát taky dalo zabrat,ale chce to jen hledat a pak už to jde samo :)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3554
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #44 kdy: 28 Ledna 2015, 18:04:29 »
Hele chlapi - moc vám děkuji a vážím si vaší snahy - o tom nepochybujte.

Tak to byl nějaký špatný balíček. Jiný jsem pak stáhl z  Martyjova odkazu a ten se poklepáním instaloval přes centrum softu. Nefunguje korektně a tak ho chci odinstalovat. Opět nevím jak. V centru softu o jeho instalaci žádný záznam. Ani v historii ani v seznamu nainstalovaných věcí. Administrativně centrum softu pracuje jen s tím, co je v aktuálních repositářích na netu. Zadal jsem
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove jméno balíčku.deb a to taky nefunguje.

Jak mám odinstalovat ten balíček abych mohl zkusit jiný ? ? ?

Dusan70: Když to nepůjde - tak bych zkusil to starší Chromium - to nepotřebuje plugin - ne? A nebo Chrom starší.

Vůbec by bylo nejlepší už neřešit pluginový balíčky.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

dusan70

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #45 kdy: 28 Ledna 2015, 18:19:45 »
tak nevím,chromium pokud ten flash nema ho stejne bude potrebovat,i kdyz tam je myslim soucasti peper flash.takže to stejne bude chtit externi plugin tak jedine vyzkouset co jsem poslal nebo hledat dal v archivech

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3554
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [záhada - neřešitelné]
« Odpověď #46 kdy: 28 Ledna 2015, 18:54:19 »
Balíček od Dusan70 se nainstaloval, ale FF ho nevzal.

Centrum softu je nedotažené a tak je tam jen možnost přeinstalovat a ne odinstalovat. Přes terminál odinstalovat po mnoha pokusech se nepovedlo - asi se ten balík nainstaloval pod nějakým úplně jiným názvem,

Stažen jiný balík z Martyje odkazu - nainstalován i přes tamtem a víceméně funkční - jen celoobrazovkový mód se hodně trhá - spíš skáče. Zkusím, až budu mít zase volno přeinstalovat ze Xubuntu na Lubuntu a kdyžtak jinou grafiku. Teď tam je GeForce2 MX 400 64MB. Zdálo se mi ale, že na jiném kompu to ta grafika uválela. Tak uvidím.

Ještě jednou díky všem.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

dusan70

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [vyřešeno]
« Odpověď #47 kdy: 28 Ledna 2015, 19:22:03 »
jj,chce to testovat,ale tu grafiku by to chtelo.ja to resil jakou dobu na te same desce s athlonem xp2400+ a s ati 128mb,vse slapalo jak melo krome flashe. a hlavne to chce alespon 1,5gb ram, tak at to zprovoznis  :)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3554
Re:Nefunguje Flash player ve Firefoxu [vyřešeno]
« Odpověď #48 kdy: 30 Ledna 2015, 10:28:40 »
Kdyby někdo řešil něco podobného, tak uspokojivé to je až od výkonostní třídy na úrovni Radeon 7000. Super to není, ale koukat se na to dá. 512MB RAM v Lubuntu stačí v klidu. U Xubuntu je to na hraně, ale dá se. Originální Ubuntu bych na tuhle sestavu nedával, ale pak by platilo těch 1.5 GB RAM.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.