Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zaplněný boot  (Přečteno 6334 krát)

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Zaplněný boot
« Odpověď #25 kdy: 27 Ledna 2015, 14:03:17 »
Tak jsem měl v plánu nechat tě změnit velikost partitions na disku /dev/sda. No nebude to tak jednoduché jak jsem si myslel, protože používáš lvm partition. Té změnit velikost asi není nic jednoduchého.
Představoval jsem si to takto:
Spustíš Live Ubuntu, do něj nainstaluješ GParted (např. pomocí Centra softwaru pro ubuntu)
Pomocí GParted změníš velikost partiton 3 na /dev/sda asi o 1GB. Pak ji posuneš dozadu tak, aby se uvolněné místo přesunulo za partiton 2 na /dev/sda a pak partition 2 zvětšíš co to půjde. (Všechny operace se musejí dělat ze spuštěného Live Ubuntu).
Až budeš mít zvětšenou partition 2, pak by měli jít provést dříve uvedené postupy. Problém je, že nevím jestli to lze provést s partition lvm.
Je možné, že změna velikosti a posun partition 3 bude trvat set sakra dlouho.
Pokud se pokusíš s tím hrát, nezapomeň si zazálohovat vše důležité z Ubuntu.
Také bych byl rád kdyby se k mému návrhu vyjádři někdo znalejší nežli já. S partition lvm nemám zatím zkušenosti.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.