Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: NTB nejede LCD/externí monitor, vypnutí po 20s  (Přečteno 1845 krát)

Traste

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
NTB nejede LCD/externí monitor, vypnutí po 20s
« kdy: 08 Února 2015, 19:55:36 »
Zdravím,

Mám NTB lenovo Y500 a za boha mi nejde rozjet externí displej nebo LCD. Noťas jsem kdysi rozebíral a poškodil LVDS kabel. HDD jsem použil do jiného noťasu a je tam jiný, takže vím, že OS nenajede. Připojil jsem externí monitor přes HDMI i RGB ale noťas se vždycky rozjede na 20s a pak se vypne. Rozbalil jsem LVDS kabel a pospojoval přetržené kablíky ale výsledek furt stejný žádný displej nejede a po 20s se vypne celý noťas

Měnil jsem HDD, zkoušel měnit RAM ale nijak jsem nedonutil NTB aby mi řekl co chce.
Vím, že NTB je v pořádku.
Co teď?

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:NTB nejede LCD/externí monitor, vypnutí po 20s
« Odpověď #1 kdy: 09 Února 2015, 06:51:50 »
Popelnice? I když to je neekologické takže raději sběrný dvůr a už se dovnitř notebooků nešťourat .
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Traste

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:NTB nejede LCD/externí monitor, vypnutí po 20s
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2015, 22:30:30 »
Děkuji za kvalitní radu.. Než trola člověk potřbuje člověka kdo se v tom vyzná..

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:NTB nejede LCD/externí monitor, vypnutí po 20s
« Odpověď #3 kdy: 10 Února 2015, 07:40:16 »
... ale výsledek furt stejný žádný displej nejede a po 20s se vypne celý noťas
... Vím, že NTB je v pořádku.
Nezdá se ti, že výše uvedené věty si poněkud odporují?

To vypínání po 20 sec se mi nelíbí a stále ukazuje na moje první řešení. (O trolech si piš co chceš, tím nenapravíš to, co jsi provedl svému notebooku.)

1. Poškozením LVDS kabelu jsi mohl poškodit LVDS obvody. Jsi si jistý, že tomu tak není?
2. Opravou LVDS kabelu jsi mohl poškodit LVDS obvody. Jsi si jistý, že tomu tak není?
3. Rozebráním a složením notebooku jsi mohl cokoli poškodit. Jsi si jistý, že tomu tak není?
4. Indikuje mainboard notebooku při startu nějaký stav, ve kterém se nachází?
5. Běží při startu notebooku procesor?
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Traste

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re:NTB nejede LCD/externí monitor, vypnutí po 20s
« Odpověď #4 kdy: 11 Února 2015, 00:14:48 »
Neodporují.
Stává se to, třeba když bios něco nedetekuje nebo nechápe něco na hadru, už jsem to viděl asi u 3 NTB.

1. LVDS kabel mě až tak nezajímá, opravit ho byla jen taková znouzectnost.
2. LVDS kabel mě až tak nezajímá, opravit ho byla jen taková znouzectnost.
3. Ano, nebylo to poprvé co jsem rozebíral NTB a nebylo to poprvé co jsem rozebíral právě ten NTB
4. To se snažím zjistit, pokud myslíš blikající ledky pak ano....
5. Nevidím důvod proč ne, když mi běžel na stole, než jsem šmikl kabel.

U toho NTB jsem měnil monitor, zkusím tam dát starý (nefunguje, ale svítí) pokud svítit nebude vím že LVDS je v dupě
Až zase budu mít volnou neděli zkusím vyresetovat CMOS.... jen jsem stále nepřišel na to jak ho donutit jet hned ze startu na externí monitor

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:NTB nejede LCD/externí monitor, vypnutí po 20s
« Odpověď #5 kdy: 11 Února 2015, 08:03:15 »
Pokud má notebook nějaké kontroly stavu, tak nejrozumnější je zjistit, ve kterém stavu skončí nabíhání PC nebo se změní na vypínání.
Aby ti naběhl externí monitor jako primární je obvykle nutno přepnout vyhledávání grafiky v BIOSU (ale jak, když nefunguje primární display ;) .)
Pozor, mám odzkoušeno, že pokud použiji rychlou paměť (DDR3-1600) v PC (notebooku) který ji nepodporuje (podporuje třeba do DDR3-1333), často se nedokončí start a PC (notebook) neběží, sice jsi říkal, že paměť jsi měnil, ale tohle je jen upozornění.
1. LVDS kabel mě až tak nezajímá, opravit ho byla jen taková znouzectnost.
Nejdná se jen o kabel, ale jedná se o zejména o LVDS Transmitter, je možné, že je-li poškozen, způsobuje nedokončení startu notebooku.
Opakuji: Pro tebe je klíčové zjistit, nabíhá-li notebook alespoň chvíli, a kdy a co mění nabíhání ve vypínání. Zkus na netu najít jak jsou stavy náběhu notebooku indikovány.
Ale neboj, popelnice to stále jistí :D .
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.