Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lubuntu na nový notebook  (Přečteno 2147 krát)

CityBoyCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Lubuntu na nový notebook
« kdy: 21 Února 2015, 10:32:13 »
Budu si kupovat nový notebook - poměrně výkonný tento: http://notebooky.heureka.cz/lenovo-ideapad-z50-59-432384/

Co mě však zajímá, proč nikdo nedává na nové mašiny Lubuntu? Snažil jsem se na tohle téma googlit, ale nic moc jsem nenašel.

I když to bude výkonný stroj, tak mi přijde zbytečné, aby OS jakkoliv zpomaloval chod počítače.

Však Lubuntu zvládne i ty nejnáročnější programy, i když je nemá v základu nebo ne? V čem je lepší si na nový stroj dát třeba Kubuntu?

Díky.

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re:Lubuntu na nový notebook
« Odpověď #1 kdy: 21 Února 2015, 11:17:41 »
Spíš je otázkou proč by si někdo instaloval hnusné grafické prostředí když může mít něco pěkně vypadajícího a na výkonu to neubere.
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re:Lubuntu na nový notebook
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2015, 14:58:08 »
Podle mě je vše otázkou priorit. Moderní desktopová prostředí (DE) (jako Kde, Gnome, Unity) jsou mnohem víc userfriendly a nabídnou širší funkcionalitu, mnohem komplexnější - samy obsahují několik základních nástrojů. Někomu se líbí KDE, jiný preferuje Xfce a někteří si vystačí i s Window managerem (Awesome, i3 apod.)
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Lubuntu na nový notebook
« Odpověď #3 kdy: 21 Února 2015, 16:10:30 »
Citace

I když to bude výkonný stroj, tak mi přijde zbytečné, aby OS jakkoliv zpomaloval chod počítače.


Souhlasím

Jinak mě třeba http://lxle.net/ tak hnusné nepřijde. I když mě to běží na 15 let starém PC.
Kdybych měl nějaký nový stroj, nevidím důvod, proč bych si ho tam nedal taky. Navíc je to založeno pouze na LTS verzích Ubuntu, což je fajn.

edit : doplnění
« Poslední změna: 21 Února 2015, 16:38:30 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Lubuntu na nový notebook
« Odpověď #4 kdy: 22 Února 2015, 10:33:11 »
Myslím, že ty ikony v Lubuntu a Xubuntu jsou skutečně nevzhledné až ošklivé. Nevím však, jestli je možné stáhnout celá jiná "témata" či jen soubory ikon, protože jsem to neřešil. Mám potřebu instalovat Linux na starší stroje a tyto dva systémy mi po mnoha konzultacích, vylezly jako vhodné a zkoušky potvrdily, že jsou na křápech provozovatelné celkem slušně a bez nervů. A prioritou je v tu chvíli pro mne funkční OS v rozumných rychlostech. Nicméně dočetl jsem se na více frontách, že takový Linux Mint (je i verze s XFCE) je prý hezčí a jestli jsem to dobře pochopil, tak je příbuzný Ubuntu.
« Poslední změna: 22 Února 2015, 12:33:47 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Lubuntu na nový notebook
« Odpověď #5 kdy: 22 Února 2015, 11:28:42 »
Citace
takový Linux Mint (je i verze s XFCE) je prý hezčí a jestli jsem to dobře pochopil, tak je příbuzný Ubuntu.
Mint 17 je postavený na Ubuntu 14.04 LTS. Screenshoty Mint Xfce sú TU .
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

robhav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re:Lubuntu na nový notebook
« Odpověď #6 kdy: 23 Února 2015, 23:21:19 »
na starém PC používám úspěšně Xubuntu, verzi už jsem zapomněl, raději jsem nepovyšoval několik let. funguje a líbí se mi.
na domácím i pracovním notebooku (3 roky Lenovo a 5 let HP) jsem měl Linux Mint 14, protože mi nevyhovalo Unity. náhrady za Unity byly chabé. koncem roku 2014 jsem našel UbuntuMATE (základem je Ubuntu 14.04 LTS). mám na obou noteboocích a jsem velmi spokojen.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.