Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu nechce formátovat při instalaci [vyřešeno]  (Přečteno 1199 krát)

lord5619

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Ubuntu nechce formátovat při instalaci [vyřešeno]
« kdy: 08 Března 2015, 22:39:08 »
Zdravím,

Trochu jsem experimentoval ke stávajícím W7 jsem si nainstaloval Ubuntu Mate. Tam jsem zjistil, že ne všechno mi vyhovuje a chtěl bych zkusit po nějaké době čisté Ubuntu s Gnome. Stáhl jsem si unetbootin, z ISO souboru nainstaloval na flešku data (stejně jako v případe MATE a dalších dister), šoupnul do USB v desce a nabootoval z ní. Instalace jako již mnohokrát, stále stejné parametry, samozřejmě zformátovat disk na EXT4.
A tady se projevil problém, instalátor nechce partition zformátovat. instalace MATE trvala řekněme 20 minut, Ubuntu se nehnulo dobrou hodinu a stále se ukazovala zpráva o tom, že probíhá formátování, což ale nebyla pravda, po restartu byl partition nedotčený. Přitom ze stejné flešky, pod stejnými parametry jsem včera instaloval MATE bez jediného problému...zkusil jsem flešku zformátovat, zkusil jsem jiné USB, zkusil jsem nabootovat jako LiveCD a teprve od tamtud začít s instalací, ale výsledek vždy jeden a tentýž.

Nevěděl by někdo, proč má instalátor problém zformátovat oblast? Nechce se mi to mazat z Windowsů, MBR tabulka umí pozlobit...

S díky
Lord5619
« Poslední změna: 10 Března 2015, 14:03:52 od Petr Merlin Vaněček »

Screwty

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re:Ubuntu nechce formátovat při instalaci
« Odpověď #1 kdy: 08 Března 2015, 23:08:08 »
Ahoj, zkus v livu pred instalaci napsat do terminalu "sudo apt-get remove dmraid"
Pokus o instalaci Ubuntu (14.04)

i7 4702MQ, GT750M, 8GB RAM (HP Envy 17-j100ec)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Ubuntu nechce formátovat při instalaci
« Odpověď #2 kdy: 08 Března 2015, 23:08:55 »
Na live usb/dvd je program gparted.Bud si to zformatuj tam alebo ti ten program aspon vypise rozumnu chybu aby si vedel v com je problem.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

lord5619

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Ubuntu nechce formátovat při instalaci
« Odpověď #3 kdy: 10 Března 2015, 07:46:47 »
Gparted pomohl, už bootuju. GRUB jsem si pak opravil přes GRUB-Customizer. díky za rady :)

I když stále nevím kde se co událo, že instalace nechce formátovat a proč se to musí udělat jinde...no pro příště už vím.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.