Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Sdíleni tiskarny pres sít.[VYŘEŠENO]  (Přečteno 1563 krát)

Cendas

Sdíleni tiskarny pres sít.[VYŘEŠENO]
« kdy: 19 Března 2015, 20:29:05 »
Ahoj mám na síti dva počítače každým má přihlášení na jiného uživatele. Na jednom počítači s ubuntu mám tiskárnu přes USB je nabídnutá ke sdílení, na tom samém počítači mám přes virtual box Win XP kde mi ta tiskárna přes sít jde. Na druhém počítači mám jen ubuntu když dám vyhledat jméno počítače s tiskárnou na síti tak mi to tiskárnu nabídne i ovladače jdou nainstalovat, ale nejde tisknout zůstane to vyset na autentizaci tiskárny. Když zadám jemno a heslo tak to nevezme ani jednoho uživatele.
« Poslední změna: 21 Března 2015, 15:12:56 od Cendas »

Cendas

Re:Sdíleni tiskarny pres sít.
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2015, 15:12:29 »
Ahoj tak už jsem našel jak na to je to celkem jednoduché postupoval jsem podle tohohle návodu. :)
Sdílet tiskárnu na Linuxu

Ubuntu je nastavení systému okno lze otevřete klepnutím na ikonu ozubeného kola v horní liště a vyberte nastavení systému. Klepněte na ikonu tiskárny a v seznamu se zobrazí všechny tiskárny, které jste přidali.

Klepněte na nabídku serveru v horní části obrazovky a vyberte nastavení serveru.

Klepněte na políčko "Publikovat sdílené tiskárny připojené k tomuto systému" povolit sdílení tiskáren, připojených v síti.

Klepněte pravým tlačítkem myši tiskárnu v seznamu, klepněte na příkaz Vlastnosti a klepněte na položku zásady. Ujistěte se, že je zaškrtnuto políčko Shared, tak tiskárna bude sdílena.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.