Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Open source alternativa k Dropboxu  (Přečteno 3353 krát)

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Open source alternativa k Dropboxu
« kdy: 30 Března 2015, 15:19:36 »
Zdravím, existuje nějaká open source alternativa? Nehledám alternativu k dropboxu, ale k tomu nefunkčnímu klientovi. Děkuji
« Poslední změna: 30 Března 2015, 16:02:09 od Sentello »
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Open source alternativa k Dropboxu
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2015, 20:53:24 »
Co Ti nefunguje? Klienta máš ze stránek dropboxu? Ten mi roky funguje bez problémů...
Kubuntu 20.04

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Open source alternativa k Dropboxu
« Odpověď #2 kdy: 05 Dubna 2015, 21:53:31 »
Předpokládám X-Y problém ( http://meta.stackexchange.com/a/66378 )
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re:Open source alternativa k Dropboxu
« Odpověď #3 kdy: 05 Dubna 2015, 22:42:48 »
Občas prostě zmizí z lišty a musím ho z terminálu ukončit a znovu spustit, další věc je že není open source
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Re:Open source alternativa k Dropboxu
« Odpověď #4 kdy: 06 Dubna 2015, 17:17:44 »
Vyzkoušej Copy  www.copy.com , v základu dostaneš free 15GB a když při registraci zadáš tento kód: https://copy.com?r=Av0buh
dostaneme oba 5GB navíc  ;) . Ovládání triviální a za rok mi nespadl ani jednou, už mám 30GB a to jsem ten kód dal jen jednomu člověku, nějak se to dál větví, nevím jak. Samozřejmě linuxový klient je a jsou i na widle, Android ... - ze všeho se dostaneš ke svým datům (úspěšně používám s tabletem s A-čkem).
Nobody is perfect!

robhav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 98
Re:Open source alternativa k Dropboxu
« Odpověď #5 kdy: 07 Dubna 2015, 07:22:14 »
Copy se mi nesynchronizovalo. Po několika emailech se supportem nedošlo ke zlepšení.

bisik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re:Open source alternativa k Dropboxu
« Odpověď #6 kdy: 07 Dubna 2015, 07:27:19 »
Vyzkoušej si a naštuduj OwnCloud, má to hromadu věcí navíc.

Myghael

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 99
  • Si vis pacem, para bellum.
    • FantasyWiki
Re:Open source alternativa k Dropboxu
« Odpověď #7 kdy: 07 Dubna 2015, 09:07:17 »
OwnCloud používám k plné spokojenosti na vlastním serveru již delší dobu, mám do něj též nasyncovaný Dropbox a Google Disk.
Lenovo ThinkPad R61 8918DFG Intel Core2Duo T8100 2,1 GHz, 4 GB DDR2-667, Intel 965PM, nVidia NVS140M, Hitachi 160 GB SATA2, Ubuntu Server 14.04.2 LTS x86_64, Xfce + Gnome Classic + awesome
Na serverech Debian Stable x86_64 (doma) nebo AlexanderaServer UNIX (v práci).
Všechny desktopy mám diskless + PXE boot ze serveru - běhá to cca. tak rychle jako klasický HDD.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Open source alternativa k Dropboxu
« Odpověď #8 kdy: 07 Dubna 2015, 22:33:35 »
Tak Copy jsem mu chtěl poradit též, ale psal, že ho nezajímá jiná služba, ale jen jiný klient - tak jsem ten příspěvek smazal. A funguje mi fajn jak na W tak na L. Jen když je tam na účtu přihlášeno a pracuje s ním víc lidí, tak občas vznikne bordel. Nejspíš kvůli nepřesně nastaveným časům a dvojím rozpracováním jednoho dokumentu.

Můžu ten kód použít? Nemůžu vlastně - už jsem registr. Jde si to navýšit jinak ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re:Open source alternativa k Dropboxu
« Odpověď #9 kdy: 08 Dubna 2015, 07:14:31 »
Děkuji za odpovědi, asi zkusím ten own cloud, do kterého bych mohl synchronizovat dropbox.
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Re:Open source alternativa k Dropboxu
« Odpověď #10 kdy: 17 Dubna 2015, 20:29:12 »

Můžu ten kód použít? Nemůžu vlastně - už jsem registr. Jde si to navýšit jinak ?

Pokud jsi registrovaný, vygeneruj si svůj na stránce Copy a ukecej pár známých, ať se registrují a použijí ho. Za každého máš 5GB. Jinak to jde asi jen zaplatit.

Jinak já s copy žádný problém nemám, ale je pravda, že jej využívám hlavně sám pro sebe.
Nobody is perfect!

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Open source alternativa k Dropboxu
« Odpověď #11 kdy: 17 Dubna 2015, 21:32:45 »
Dík - zkusím se tam zítra mrknout. Kdyžtak se tě doptám, kde se tam generuje, když to nebudu moct najít  ;) .

I když musím poctivě říci, že i když agenti fungujou fajn v obou platformách, tak samotný copy má neustále mizernej download.
« Poslední změna: 17 Dubna 2015, 21:34:21 od Tracer »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.